Harry Potter, Lata 1-7, Kompletna Kolekcja DVD

okładka
BOGACTWO EKSKLUZYWNYCH DODATKÓW
 
W każdej z wyżej wymienionych edycji fani Harry'ego Pottera znajdą fascynujące materiały dodatkowe, dzięki którym będą mogli dłużej cieszyć się przebywaniem w gronie ulubionych bohaterów. Na szczególną uwagę zasługuje znakomita, ośmioczęściowa seria dokumentalna „Tworzenie świata Harry'ego Pottera” dostępna na kolekcjonerskich, rozszerzonych 3-płytowych wydaniach DVD (po jednej odsłonie na każdą część sagi). To pozycja obowiązkowa dla miłośników nastoletniego czarodzieja:
 
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 1: Początek magii
 
Poznaj niezwykłe szczegóły poszukiwania obsady do ról Harry’ego Pottera i jego przyjaciół. Zobacz Daniela Radcliffe’a, Ruperta Grinta i Emmę Watson w nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęciach próbnych. Bądź świadkiem wejścia na plan obsady i twórców w historycznym pierwszym dniu zdjęć. Dowiedz się więcej o pracy reżysera Chrisa Columbusa i jego szczegółowych decyzjach podczas przenoszenia świata Harry’ego na ekran. Spójrz wstecz razem z Danielem, Rupertem i Emmą na najbardziej fenomenalną serię minionej dekady w nowych, nigdy wcześniej nie pokazywanych wywiadach.
 
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 2: Postacie
 
Poznaj intrygujące historie i dowiedz się, dlaczego tak wiele brytyjskich gwiazd przyjęło role w tej serii. Zobacz zdjęcia próbne Daniela Radcliffe’a i Evanny Lynch (wybranej do roli Luny spośród 15 000 chętnych!). Dowiedz się z pierwszej ręki, w jaki sposób każdy reżyser wnosił unikalną wartość do serii. Bądź świadkiem zaskakującej przemiany Daniela, Ruperta i Emmy, którzy dojrzewali wraz ze swoimi bohaterami przez dekadę tworzenia tego niespotykanego dzieła filmowego.
 
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 3: Stwory
 
Zobacz nowy, nigdy wcześniej nie pokazywany materiał z Pracowni Potworów, niepublikowane szkice koncepcyjne i wywiady z twórcami, którzy opisują poszukiwania inspiracji do tworzenia potworów, na tyle prawdziwych, aby mogły zachwycić widzów. Udaj się za kulisy razem z Danielem, Rupertem i Emmą, którzy zetknęli się z niesamowitą menażerią, począwszy od wspaniałego Hardodzioba, a skończywszy na wrogich dementorach. Zobacz, jak przenoszono stwory z kart książki na szkice, później na modele, a w końcu na ekran. Odkryj, jak aktorzy zmieniali się z ludzi w szczury i wilkołaki. Bądź świadkiem ewolucji Voldemorta z groteskowej, nieporadnej kreatury w Najmroczniejszą Siłę panującą nad wszystkim.
 
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 4: Muzyka i udźwiękowienie
 
Odkryj po raz pierwszy, jak tematy muzyczne stworzone dla Harry’ego, Hedwigi, Luny i Lorda Voldemorta określiły tożsamość każdego z bohaterów. Dowiedz się, jak eksperci od efektów specjalnych stworzyli odgłos śniegu skrzypiącego pod stopami i świst latającej miotły. Odwiedź studio nagraniowe i zobacz, jak każdy z kompozytorów wniósł do sagi swoją muzyczną wizję. Zanurkuj razem z Danielem podczas ćwiczeń podwodnego dialogu. Poczuj magię muzyki dodanej do sceny, wzmacniającej emocje i prowadzącej historię.
 
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 5: Przemiany 
 
Ekscytująca podróż przez 10 lat tworzenia filmów o Harrym Potterze. Wspólnie z reżyserami i odtwórcami głównych ról zobacz, jak historia stworzona przez J.K. Rowling stała się jedną z najwspanialszych filmowych serii wszech czasów. 
 
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 6: Magiczne efekty
 
Zobacz, w jaki sposób filmowcom udało się tchnąć życie w świat, w którym mieszkają smoki, ożywają portrety, napoje mają moc transformacji, a czas niekiedy płynie w zupełnie przeciwnym kierunku. 
 
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 7: Historia
 
Przez 10 lat scenarzysta Steve Kloves współpracował z pisarką J.K. Rowling, aby przenieść jej magiczne książki na ekran filmowy. Od samego początku Kloves musiał decydować, które wątki zatrzymać, które zmienić, a które wyciąć, aby film pozostał wierny wizji Rowling. Przez długi czas nie miał pojęcia, jaki będzie koniec serii! Poznaj historię zza kulis serii filmów w szczerej, swobodnej rozmowie jej twórców. 
 
Tworzenie świata Harry'ego Pottera, część 8: Dorastanie
 
W trakcie dziesięciu lat powstawania sagi młode gwiazdy serii o Harrym Potterze spędziły na planie filmowym niemal połowę swojego życia. Nowe i archiwalne wywiady zgromadzone w materiale pt. Dorastanie pokazują, jak aktorzy zmieniali się podczas realizowania sagi, a materiały zza kulis przybliżają ich prywatne losy. Dokumentalną serię kończy wzruszające przemówienie Daniela Radcliffe'a. 
 
FENOMEN HARRY'EGO POTTERA 
 
Siedmioczęściowy cykl książek o przygodach młodego czarodzieja Harry’ego Pottera powszechnie uznaje się za jeden z największych fenomenów naszych czasów. Magiczny świat wymyślony przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling zdobył ogromną rzeszę fanów na całym globie. Przeniesienie bestsellerowego powieściowego cyklu na duży ekran okazało się strzałem w dziesiątkę. Prawa do ekranizacji czterech pierwszych tomów jeszcze w 1999 roku kupiła wytwórnia Warner Bros. za kwotę miliona funtów, jednocześnie gwarantując autorce wpływ na ostateczny kształt planowanych produkcji. 
 
Tak oto zaczęła powstawać największa przygodowa saga dla dzieci w historii współczesnego kina, która obecnie stanowi prawdziwy diament w portfolio wytwórni. Tłumy rozgorączkowanych fanów przeniosły się spod księgarń na sale kinowe, a ekranizacje zaczęły bić rekordy kasowe na całym świecie. 
 
Saga o Harrym Potterze to jedna z najbardziej popularnych i dochodowych serii filmowych wszech czasów. Światowy box office wszystkich ośmiu części wyniósł w sumie 7 709 873 183 $, a w samej Polsce w kinach zobaczyło je łącznie prawie 15 000 000 widzów! Tymczasem wciąż dorastają nowe pokolenia fanów, na popularności zyskuje turystyka filmowa związana z „Harrym Potterem”, a na lata 2016, 2018 i 2020 zaplanowano już trzy nowe produkcje osadzone w świecie stworzonym przez J.K. Rowling!
 
POWRÓT NA SREBRNY EKRAN...
 
Każdy, kto marzy o tym, by jeszcze raz obejrzeć niezwykłą sagę na srebrnym ekranie, będzie mógł to zrobić podczas maratonów filmowych z Harrym Potterem organizowanych w okresie ferii w kinach Helios w całym kraju!
 


Dystrybutor: Galapagos Films
Liczba płyt w pakiecie: 24

W skład pakietu wchodzą
blog comments powered by Disqus