Imperial Entertainment

Imperial Entertainment Home Video, dystrybutor kaset wideo i DVD z filmami wytwórni światowej sławy, istnieje na rynku polskim od 1991 roku. Firma jest niekwestionowanym liderem w branży wideo w Polsce. W pierwszych latach swej działalności Imperial Entertainment Home Video nie tylko dystrybuował filmy na kasetach wideo, ale również wprowadzał filmy do kin, między innymi przeboje bijące w swoim czasie rekordy popularności jak "Terminator 2", "Nagi instynkt", "Cliffhanger - Na krawędzi", "Szklana Pułapka 3" czy "Wściekłe psy" i "Pulp Fiction".
Obecnie firma zajmuje się dystrybucją kaset i DVD do wypożyczalni i przede wszystkim do sprzedaży bezpośredniej.

Przez 13 lat działalności Imperial Entertainment Home Video zdobył wysoką pozycję w Polsce i stał się wyłącznym reprezentantem takich potentatów jak: Walt Disney, Touchstone Pictures, Hollywood Pictures, 20th Century Fox, Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), Columbia/TriStar Pictures.

Niekwestionowanymi hitami sprzedaży są filmy dla dzieci z produkcjami legendarnej już wytwórni Walta Disneya. Za sprawą filmu "Król Lew", pierwszego filmu Disneya na kasetach wideo w Polsce, który jednocześnie zapoczątkował rozwój rynku sprzedaży bezpośredniej, poprzez takie klasyczne już przeboje jak "101 dalmatyńczyków", "Śpiąca Królewna", "Kopciuszek", "Mała Syrenka" czy "Księga dżungli" i "Przygody Kubusia Puchatka" a kończąc na takich produkcjach jak "Potwory i Spółka", "Gdzie jest Nemo" Imperial Entertainment Home Video stał się firmą, która od lat dostarcza swoim klientom filmy zapewniające rozrywkę najwyższej jakości a najmłodszym - ich ulubione bajki.

Na przyszly rok Imperial Entertainment Home Video przygotował wiele nowych atrakcji dla najmłodszych wideofanów, wśród których na pierwsze miejsce wysuwa się bez wątpienia najbardziej klasyczna z klasycznych produkcji Walta Disneya czyli "Bambi" - nigdy wcześniej nie wydana na kasetach wideo i płytach dvd w Polsce. Ponadto dzieci będą mogły uzupełnić swoje bajkowe kolekcje wideo takimi filmami jak bijące w kinach rekordy frekwencji "Iniemamocni" i "Rogate ranczo".

W ofercie Imperial Entertainment Home Video jest wiele przebojów kina światowego zaspokajających gusta dorosłych widzów, np. "Braveheart - Waleczne Serce", "Pulp Fiction", "Trylogia Gwiezdnych Wojen", "Titanic", "Spider-Man", "Pojutrze".

Pełna oferta firmy stale się rozszerza. Już w przyszłym roku Imperial Entertainment Home Video wprowadzi do sklepów kasety wideo z takimi przebojami jak "Król Artur", "Ja Robot", "Obcy kontra Predator", "Osada", "Człowiek w ogniu".
Filmy wydane przez tego dystrybutora na nośnikach cyfrowych

blog comments powered by Disqus