SPInka

SPI International - Polska jest niezależnym dystrybutorem filmów kinowych i programów telewizyjnych z główną siedzibą w Nowym Jorku i siecią biur lokalnych w Madrycie, Ankarze, Bratysławie, Pradze i Warszawie.

Od 10 lat SPI działa na rynku międzynarodowym i współpracuje z takimi firmami jak Capitol, Mutual, Miramax, Buena Vista, J&M, Lakeshore, Cutting Edge, Kushner-Locke etc. Przez wiele lat działalność SPI koncentrowała się na produkcji seriali animowanych, teleturniejów telewizyjnych i programów rozrywkowych. Nasze programy cieszyły się wielkim powodzeniem w telewizjach Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Republice Południowej Afryki, Izraelu, Ameryce Łacińskiej i innych.

SPI zawsze była zainteresowana dynamicznie rozwijającym się rynkiem Europy Środkowej. W 1999 roku po wykupieniu firmy New Films International, SPI przejęła katalog nowych filmów kinowych takich producentów jak Miramax, Buena Vista, Lakeshore, Film Four z prawami na Polskę, Czechy i Słowację. Nasz obecny katalog składa się z 25 filmów, które będą miały swoje premiery kinowe w 2000 i 2001 roku, kilkuset filmów z prawami na rynek video i telewizyjny, kilkudziesięciu seriali i telenoweli oraz animacji i seriali dokumentalnych.

Struktura wszystkich oddziałów SPI na świecie jest podobna - biura dzielą się na oddziały zajmujące się dystrybucją kinową, produkcją i dystrybucją telewizyjną oraz produkcją i dystrybucją video. Dzięki długoletnim kontaktom z producentami mamy łatwy dostęp do najlepszych produkcji filmowych kręconych w Hollywood, w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i innych krajach świata. Będąc firmą niezależną o światowym zasięgu mamy możliwość dopasowywania naszego katalogu do gustów odbiorców w poszczególnych krajach.

Polska jest obecnie jednym z najważniejszych dla nas rynków. Staramy się, aby nasz katalog odpowiadał gustom polskich odbiorców i dlatego oprócz filmów czysto komercyjnych będziemy również promować filmy o wybitnych walorach artystycznych. Nasza strategia na polskim rynku ma charakter długofalowy. W najbliższym czasie pragnęlibyśmy rozpocząć produkcję filmów polskich i zacząć ich dystrybucję. Wierzymy, że już najwyższy czas, żeby słynna Polska Szkoła Filmowa odrodziła się i widzowie zaczęli przychodzić do kin nie tylko na amerykańskie superprodukcje, ale również na dobre filmy polskie.

Z góry cieszymy się, że wspólnie z Państwem będziemy mogli dostarczać widzom niezapomnianych wrażeń kinowych, cieszyć ich, bawić i wzruszać. Do zobaczenia na pierwszych naszych premierach.

Filmy wydane przez tego dystrybutora na nośnikach cyfrowych

blog comments powered by Disqus