Universal Pictures Polska

NBC Universal to jeden ze światowych liderów w dziedzinie mediów i rozrywki, specjalizujący się w kreacji, produkcji i marketingu przedsięwzięć związanych z informacjami i rozrywką, produkowanych na potrzeby widowni na całym świecie. NBC Universal należy do General Electric, światowego lidera działającego, w bardzo różnorodnych dziedzinach gospodarki takich jak: produkcja, usługi, czy rozwój nowych technologii.

NBC Universal powstał w maju 2004 roku, z połączenia Telewizji NBC i Vivendi Universal Entertainment. Firma NBC Universal, posiada największą sieć telewizyjną na świecie (NBC), najszybciej rozwijającą się hiszpańskojęzyczną sieć telewizyjną (Telemundo), bogate portfolio sieci informacyjnych i rozrywkowych, wiodącą wytwórnię filmów fabularnych (Universal Pictures), znaczące osiągnięcia w dziedzinie produkcji telewizyjnej, największą grupę stacji telewizyjnych oraz światowej sławy parki tematyczne oferujące rozrywkę na najwyższym poziomie (Universal Pictures Theme Parks and Resorts).

Universal Pictures Polska należąca do NBC Universal, na polskim rynku działa od stycznia 2003 roku. Firma może poszczycić się coraz większą ilością premier filmowych wydawanych każdego miesiąca, coraz szerszą siecią dystrybucji oraz ciągle rosnącym udziałem w rynku.

W portfolio firmy znajdują się filmy pochodzące z wytwórni Universal Pictures i DreamWorks Pictures i są to zarówno nowości jak również tytuły katalogowe. Wśród nich są największe przeboje kina światowego (Dziennik Bridget Jones z Renee Zellweger w roli głównej, Gladiator z Rusellem Crowe czy Shrek z plejadą hollywoodzkich gwiazd, użyczających swoich głosów bohaterom filmu), filmowa klasyka wielkiego formatu (Ostatnie kuszenie Chrystusa w reżyserii Martina Scorsese, Lista Schindlera Stevena Spielberga czy Człowiek z blizną z Alem Pacino w roli głównej), a także ciekawe propozycje filmowe wyprodukowane specjalnie na rynek wideo.

Filmy wydawane przez Universal Pictures Polska trafiają do najlepszych sklepów i wypożyczalni wideo w Polsce. Nasze produkty znajdują się również w ofercie największych sklepów internetowych.

W lipcu 2004 roku wprowadziliśmy dwa specjalne programy sprzedażowe: Super DVD i Tanie oglądanie, które stały się alternatywą dla pirackich kopii oraz płyt dołączanych do czasopism: nieporównywalnie lepsza jakość, bogate materiały dodatkowe, które dla prawdziwych fanów kina są równie interesujące, co sam film - a to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie.


Filmy wydane przez tego dystrybutora na nośnikach cyfrowych

blog comments powered by Disqus