Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Warner Bros Poland Sp. z o.o. Dystrybucja Video (Warner Home Video) to jedna z największych w Polsce firm, zajmujących się dystrybucją kaset wideo i płyt DVD. Istnieje na polskim rynku od 1993 roku, należy do Warner Bros. Entertainment, części międzynarodowego koncernu Time Warner Inc., największej medialnej i rozrywkowej grupy na świecie. Time Warner Inc. rozwija swoje działaniach w ramach rozrywki filmowej, serwisów interaktywnych, sieci telewizyjnych, systemów telewizji kablowej, wydawnictw prasowych i książkowych oraz muzyki.

Warner Bros. to światowy lider w zakresie kreacji, produkcji, dystrybucji i promocji. Należy do czołówki w każdej z prowadzonych działalności - przemysłu rozrywkowego, produkcji filmów fabularnych i telewizyjnych, domowej rozrywki - DVD i video, animacji, komiksów, serwisów internetowych i sieci kin.

Historia Warner Bros. bierze swój początek od braci Warner - Alberta, Sama, Harry'ego i Jacka, czterech emigrantów z Polski, którzy sprzedając rodzinny majątek (konia o imieniu Bob) oraz zastawiając w lombardzie zegarek ojca zyskali kapitał, który przeznaczyli na zakup projektora. W 20 lat później - 4 kwietnia 1923 r - założyli Wytwórnię Filmową.

W 1927 r. rozpowszechnili pierwszy w pełni udźwiękowiony film The Jazz Singer. W ten sposób nadali rozrywce filmowej charakter innowacyjności wywierając też silny wpływ na rozwój kinematografii. Te cechy do dziś pozostają synonimem nazwy Warner Bros. Wspólnie z firmą Toshiba, Warner Home Video przyczyniła się do rozwoju formatu DVD, który stał się najszybciej rozwijającym się formatem medialnym w historii.

Obecnie Warner Bros. to imponująca biblioteka, zawierająca najlepsze i największe światowe produkcje: ponad 6 500 filmów fabularnych (m.in. Casablanca, Przygody Robin Hooda, Sokół Maltański, Buntownik Bez powodu, Maverick, Zabójcza broń czy Matrix), 36 000 produkcji telewizyjnych, 14 000 tytułów animowanych (w tym 1 500 krótkich kreskówek).
Z wytwórnią związane były i są największe gwiazdy przemysłu filmowego od Clinta Eastwooda, przez Mela Gibsona aż do Stanleya Kubricka.

Warner Home Video oferuje w Polsce na wideo i DVD klasykę filmową oraz najnowsze produkcje wytwórni Warner Bros., New Line Cinema oraz HBO. W roku 2002, we współpracy z Telewizją Polską, Warner Home Video wydał na DVD Dekalog, długo oczekiwany cykl wielkiego polskiego reżysera, Krzysztofa Kieślowskiego.

Warner Home Video prowadzi dystrybucję w 89 krajach na świecie.
 

Informacje z oficjalnej strony dystrybutora

Adres:
Warner Bros. Poland
Dystrybucja Video
ul. Sokratesa 15
01-909 Warszawa

tel.: +22 864 47 60
fax: +22 864 47 61


Filmy wydane przez tego dystrybutora na nośnikach cyfrowych

blog comments powered by Disqus