22.11.63


plakat filmu 22.11.63
Reżyseria: John David Coles, James Franco, James Kent, Kevin Macdonald, James Strong, Fred Toye
Scenariusz: Bridget Carpenter, Brigitte Hales, Joe Henderson, Stephen King, Brian Nelson, Quinton Peeples
na podstawie powieści "Dallas 63" Stephen King
Muzyka: Alex Heffes
Zdjęcia: David Katznelson, Adam Suschitzky

Obsada:

James Franco jako Jake Epping
Sarah Gadon jako Sadie Dunhill
Daniel Webber jako Lee Harvey Oswald
Josh Duhamel jako Frank Dunning
T.R. Knight jako Johnny Clayton
Joanna Douglas jako Doris
Lucy Fry jako Marina Oswald
Brooklyn Sudano jako Christy Epping
Juliette Angelo jako Bobbi Jill Allnut
Michael Izquierdo jako Bobby Oswald

Rok produkcji: od 2016 roku
Tytuł oryginalny: 11.22.63
Produkcja: USA
Gatunek: science-fiction, thriller
Ilość odcinków: 8
Czas: 60 min.

Główny bohater, Jake Epping (James Franco), nie wyróżnia się niczym specjalnym: jego życiowe i zawodowe problemy nie są szczególnie interesujące. Praca  nauczyciela nie daje mu satysfakcji, żona postanowiła od niego odejść, a powieść, którą planował napisać, okazała się fiaskiem. Gdy wydaje się, że nic ekscytującego go już w życiu nie spotka, dostaje szansę napisania historii na nowo i stworzenia lepszego świata. 

Przyjaciel Jake’a, Al Tempelton (Chris Cooper), przez lata ukrywał fascynującą tajemnicę, którą w obliczu śmierci postanawia wyjawić: odkrył możliwość podróżowania w czasie. Chory na raka mężczyzna głęboko wierzy, że Epping potrafi odmienić losy ludzkości, dlatego prosi go, by  udał się w przeszłość i uniemożliwił zamach na prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Jest jednak pewna niedogodność. Portal zawsze przenosi do tego samego momentu – 21 października 1960 roku. 

Zmiana biegu wydarzeń nie jest prosta. Podczas misji, Jake Amberson (bohater przyjmuje  nowe nazwisko) musi stawić czoła wielu trudnościom. Na jego drodze piętrzą się liczne przeszkody. Mężczyzna nie tylko zmierzy się z nieobliczalnym Lee Harveyem Oswaldem (Daniel Webber), mordercą, który 22 listopada 1963 roku oddał trzy strzały w kierunku limuzyny, którą jechał 35. prezydent Stanów Zjednoczonych. Jake  wpada także w sidła miłości - poznaje piękną, blondwłosą bibliotekarkę Sadie Dunhill (Sarah Gadon), która sama boryka się z problematycznym byłym mężem. Jednak największym wrogiem bohatera jest… przeszłość, która wcale nie chce być zmieniana. Igranie z nią oraz próby manipulacji  i zmian mogą przynieść całemu światu więcej złego niż dobrego.blog comments powered by Disqus