187

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 17 listopada 2003
W sprzedaży od: 17 listopada 2003

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 0
Dystrybutor: Best Film

Dodatki

  • wywiady, zwiastuny kinowe, ukryty dodatek

Reżyseria: Kevin Reynolds
Scenariusz: Scott Yagemann
Muzyka: Chris Douridas
Producent: Bruce Davey, Stephen McEveety

Obsada:

Samuel L. Jackson jako Trevor Garfield
John Heard jako Dave Childress
Kelly Rowan jako Ellen Henry
Karina Arroyave jako Rita Martinez
Clifton Collins Jr. jako Cesar Sanchez
Tony Plana jako Garcia
Jonah Rooney jako Stevie Littleton

Oddany swojej pracy nauczyciel fizyki zastaje napadnięty i podbity przez jednego ze swoich uczniów. Po tym incydencie postanawia przeprowadzić się i podjąć pracę w Los Angeles, niestety w krótkim czasie okzauje się, że zachowanie i mentalność młodzieży niczym nie różni sie od tej z poprzedniej szkoły. Pogoń za wiedzą, która jest przepustką do lepszego świata ustępuje miejsca przemocy, walce o przetrwanie.Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Ma jeden, wielki mankament - ziarno! Niestety kaszy jest sporo. Może i nawet pogłębia klimat tej "unikatowej" produkcji, ale nie zmienia to faktu, iż jest to czysty przypadek. Natomiast do ostrości i kolorystyki nie można mieć już zastrzeżeń. Paleta barw jest "mocna", z przewagą niebieskiego (początek filmu) i sepii (cała reszta). Kolorystyka wyśmienicie buduje nastrój.
Ocena: 3/5

Dźwięk

klatka z filmu Ścieżka dźwiękowa filmu prezentuje się znacznie lepiej od aspektów wizualnych. To, co nas od razu uderza, to mocny bas. Subwoofer odzywa się dość często i mimo, że nie jest to film, po którym powinniśmy spodziewać się fajerwerków (w postaci wybuchów, czy strzelanin) - przyjemnie umila nam odbiór ścieżki muzycznej. A przyznać trzeba, że ta jest fantastyczna. Spełnia swoje zadanie, a więc "upiększa" i tak już niezły klimacik. Zastrzeżeń nie budzą również poprawnie nagrane dialogi, czy efekty dźwiękowe w postaci np. (mocnych, basowych;) wystrzałów z rewolweru (głównie ostatnie sceny filmu). Drobne "ale" mam wyłącznie do panoramowania. Mimo, że jest poprawne, to zabrakło mu większego dynamizmu. Przechodzenie między kanałami odbywa się dojść spokojnie, a mogłoby bardziej zaszaleć;)
Ocena: 4.5/5

Dodatki

klatka z filmu To, co nam zaserwował wydawca nie jest czymś nadzwyczajnym. Same standardy w postaci dwóch zwiastunów i wywiadów z twórcami filmu. Sytuację w pewnym stopniu ratuje ukryty dodatek. Myślę, że mogę zdradzić, czym dokładnie jest. Szczególnie, że nie jest to co, co nie powinno nam umknąć. To "czysta" relacja z planu w postaci urywków z życia ekipy kręcącej "187". Nie spodziewajmy się jakiegokolwiek komentarza. Na dobrą sprawę mógł on zostać wpisany w listę oficjalnych bonusów.
Ocena: 2/5

Podsumowanie

klatka z filmu "187" mogę spokojnie polecić każdemu dorosłemu widzowi. Mimo, że film przedstawia nam tematykę w jakimś stopniu już oklepaną to widać, iż twórcy starali się dodać własne pomysły. I próba powiodła się, gdyż otrzymujemy całkiem sprawnie zrealizowane kino psychologiczno-obyczajowe. Pozycja może nie obowiązkowa, ale zerknąć warto! Co zaś się tyczy wydania DVD - mocno przeciętne. Obraz mógłby być znacznie lepszy, a dodatki atrakcyjniejsze.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus