Za szybcy, za wściekli

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 25 czerwca 2005
W sprzedaży od: 30 października 2003

Format obrazu: 2.35:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: angielski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • wewnątrz "Za szybkich, za wściekłych", aktorska szkoła kierowców, super niebezpieczne wyczyny kaskaderskie, super niebezpieczne sceny, nagrywanie muzyki we współpracy z Ludacris, fragmenty filmowe, wycięte sceny, stylizacja samochodu, przybliżenie postaci aktorów, pokaz samochodów, wstęp do filmu, komentarz reżysera.

Reżyseria: John Singleton
Scenariusz: Michael Brandt, Derek Haas
Muzyka: David Arnold
Zdjęcia: Matthew F. Leonetti
Montaż: Bruce Cannon

Obsada:

Paul Walker jako Brian O'Conner
Tyrese Gibson jako Roman Pearce
Cole Hauser jako Carter Verone
Eva Mendes jako Monica Clemente
Devon Aoki jako Suki

Były gliniarz Brian O'Conner wraca do pracy w FBI, w celu rozbicia jednej z największych mafii narkotykowych w Miami. Jednocześnie szef mafii zatrudnia Briana do ochrony przewozu 50 mln dolarów zarobionych na handlu narkotykami.


Autor recenzji dvd: Marcin Izydorczyk

Obraz

klatka z filmu Co do jakości obrazu większych zastrzeżeń nie mam. Jedyną rzeczą, która budzi mój niepokój to zbyt intensywne natężenie kolorów, które niekiedy powoduje delikatne rozmywanie się obrazu (być może zamysł reżysera). W przypadku ostrości istnieją pewne niedociągnięcia, jednak rekompensuje to brak jakiegokolwiek ziarna, czy brudu. Niestety obrazu nie nagrano w formacie anamorficznym, co myślę poprawiłoby jego jakość. Wspomnę jeszcze tylko o czerni, która reprezentuje się znakomicie.
Ocena: 3.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Warkot silników na długo pozostaje w głowie. Zwłaszcza tych z półki "American muscle". Mimo, że do czynienia mamy z DD 5.1 (żadnego DTS'u) dźwięk spisuję się należycie. Szwankuje troszkę jego przestrzenność, ale całość trzyma poziom. Zwłaszcza przy wyścigach, w których udział bierze duża ilość samochodów. Z zewsząd otaczają nas charakterystyczne pomruki i piski opon. Gorzej jest w przypadku dwójkowych wypadów na miasto, gdzie dźwięk nie nadąża za obrazem. Do dialogów nie mam zastrzeżeń, jakość porządna. W przypadku muzyki, dominują tu rytmy z pogranicza hip-hopu (w wykonaniu Ludacrisa, który skądinąd gra tu jedną z ról) i muzyki elektronicznej.
Ocena: 4/5

Dodatki

klatka z filmu Czas na dodatki. Zrealizowane zostały bardzo ciekawie, a ich ilość zaspokoi każdego. Zacznijmy od trzech skórek, w jakie przyodziać możemy menu. W zależności czy polubiliśmy Suki i jej Hondę S2000, czy Briana i jego Mitsubishi Evo 7, lub Romana z Mitsubishi Spyder możemy między nimi wybrać wystrój naszego menu. Ba! Nie tylko, bo wybór nie ogranicza się tylko do strony wizualnej. Wybierając Briana, mamy możliwość przyjrzeć się bliżej sylwetce Paula Walkera, samochodowi, jakim jeździ w filmie, a także podpatrzeć jak przygotowywał się do tej roli, pobierając nauki jazdy. Identyczne opcje dostępne są w przypadku dwóch pozostałych bohaterów. Bardzo spodobał mi się epizod nakręcony w celu fabularnego połączenia obu części i wypełnienia luki, jaka między nimi wisiała. To, czego nie dane było nam zobaczyć w kinie, teraz stoi przed nami otworem. Choć filmik krótki, zafascynował mnie swoją realizacją. Oprócz tego mamy dostęp do reportażu z planu, poszczególnych scen, wyciętych i nieudanych fragmentów (szkoda, że w przypadku tych usuniętych nie ma możliwości przeskakiwania między nimi - całość zrealizowana została w postaci ciągłej), informacji o kaskaderskich wyczynach (niestety mowa tylko o jednej scenie), komentarzu reżysera (Johna Singletona), krótkiego i niezwykle okrojonego programu o tuningowaniu wozów oraz do opisu powstania teledysku Ludacrisa do filmu "Za szybcy za wściekli" (oczywiście teledysku brak;( ). Ogólnie całość spodobała mi się, bo zrealizowana została ciekawie, bez zbędnego nudzenia. Aha, zapomniałbym. Rzeczą, która razi jest brak jakichkolwiek ustawień, ograniczonych do wyboru języka i napisów (tylko angielski i polski!).
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Ze względu na przeciętny obraz, dobry dźwięk i znakomite dodatki oceniam pozytywnie.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus