3 kobiety w różnym wieku


plakat filmu 3 kobiety w różnym wieku
Reżyseria: Manijeh Hekmat
Scenariusz: Manijeh Hekmat, Naghmeh Samini
Zdjęcia: Dariush Ayari
Producent: Manijeh Hekmat

Obsada:

Niki Karimi jako Minou
Pegah Ahangarani jako Pegah
Babak Hamidian jako Babak
Reza Kianian jako Rafi
Maryam Boubani jako babcia
Atila Pesiani jako Masrour
Shahrokh Foroutanian jako Amir
Saber Abbar jako Hamed
Mehran Rajabi jako Azizkhani

Dystrybutor: Agencja Promocji Manana
Rok produkcji: 2008
Data premiery polskiej: 2 stycznia 2009
Tytuł oryginalny: 3 zan
Czas trwania filmu: 94 min.
Produkcja: Iran
Gatunek: dramat

Trzy kobiety z różnych pokoleń - babka, matka i córka - są zagubione we współczesnym świecie. Przebojowa, 40-letnia Minou, konserwator dywanów, szuka swojej córki Pegah, która od kilku dni jest poza domem i nie odbiera telefonu. W międzyczasie Minou musi zawieźć chorą na amnezję matkę do lekarza. Po drodze jednak postanawia spotkać się z handlarzem, od którego chce odzyskać drogocenny, historyczny dywan obiecany wcześniej Narodowemu Muzeum Dywanów. Mimo, że udaje jej się go odzyskać (a raczej bezczelnie zabrać) niebawem traci go z oczu, podobnie jak matkę.

W tym czasie Pegah wędruje przez pustynne tereny Iranu wraz z nowo poznanym autostopowiczem, którego podwozi do wykopalisk archeologicznych. Chłopak od razu zauważa zagubienie i kryzys Pegah. Dla rozwiedzionej Minou bezskuteczne poszukiwania matki, córki i dywanu stają się pretekstem do rozmyślań nad własnym życiem. Dochodzi do wniosku, że tak naprawdę nie zna własnej córki.

Podczas swych oddzielnych wędrówek, te trzy kobiety odnajdują własną tożsamość. Jednak czy są w stanie odnaleźć się nawzajem, by ocalić swe dziedzictwo i dom rodzinny?blog comments powered by Disqus