O dubbingu

Krzysztof Skiba i Grzegorz Halama jako ostatni dołączyli  do obsady polskiej wersji językowej kontynuacji ubiegłorocznego hitu o 7  Krasnoludkach.

Skiba użyczył głosu najbardziej przerażającej, a zarazem najbardziej tajemniczej postaci filmu o imieniu - Ten Którego Imienia Nikt Nie Pamięta. Halama zaś został jednym z krasnoludków, znanym z zamiłowania do dobrego jedzenia - kucharzem Krasnalem Knedlem.


Krzysztof Skiba jako Ten Którego Imienia Nikt Nie Pamięta

Dla Krzysztofa Skiby jest to pierwsza przygoda z dubbingiem.  Po tym pierwszym doświadczeniu muzyk ma nadzieje, że nie ostatnia. Praca w dubbingu bardzo mu się spodobała i oczekuje na kolejne propozycje. Grzegorz Halama ma już doświadczenie w pracy w dubbingu (Wrrr!), stąd nie miał najmniejszego problemu we wcielenie się w rolę Knedla. Udało mu się połączyć doskonałe poczucie humoru znane z jego kabaretów z dowcipem prezentowanym w filmie.


Grzegorz Halama jako Knedel

W pozostałych rolach usłyszymy innych debiutantów, którzy brawurowo poradzili sobie  z tym nietypowym dla nich zadaniem: Michał Koterski nosowo zdubbingował Pinokia, Agnieszka Chylińska rockowo Złą Królową, a Edyta Herbuś śpiewająco Królewnę Snieżkę. Krasnalami zostali: Jerzy Kryszak, Jarosław Boberek , Zbigniew Suszyński, Mieczysław Morański, Marcin Hycnar i Piotr Zelt. Reżyserią zajął się znany z serialu M jak Miłość Cezary Morawski. Polską wersję dialogów przygotował Jan Wescile  (Auta, Iniemamocni). Nagrania odbywają się w Studiu PRL.


Michał Koterski jako Pinokio

Film trafi na ekrany polskich kin 24 sierpnia.

Pierwsza część tej parodii znanej wszystkim bajki była jednym z największych przebojów ubiegłego roku na ekranach polskich kin - obejrzało ją ćwierć miliona widzów! W drugiej części 7 krasnoludków bajkowa kraina, w której mieszkały Krasnoludki, nie jest już tym samym miejscem. Królewna Śnieżka zamieszkała w zamku i urodziła synka. Krasnoludki opuściły swoją chatkę i rozeszły się po świecie. Spragnione nowych przygód, przeniosły się do miasta, wywracając do góry nogami spokojne życie jego mieszkańców...

Materiały powiązane:


blog comments powered by Disqus