8 mila

okładka
DVD Info

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: angielski
Dostęp do: 21 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • "The Making Of 8 Mile", "Exclusive Rap Battle", "Music Of 8 Mile", klip Eminema "Superman", zwiastuny filmów: "8 mila", "Za szybcy, za wściekli", "Hulk", dodatki DVD-ROM

Reżyseria: Curtis Hanson
Scenariusz: Scott Silver
Muzyka: Eminem
Zdjęcia: Rodrigo Prieto
Montaż: Jay Rabinowitz

Obsada:

Eminem jako Jimmy Smith, Jr
Kim Basinger jako Stephanie Smith
Mekhi Phifer jako David Porter
Brittany Murphy jako Alex
Evan Jones jako Cheddar Bob

Detroit, 1995 rok - atrakcyjne marzenia o przemysłowej potędze miasta ustąpiły miejsca ekonomicznej i rasowej segregacji. 8. mila to droga na granicy miasta, która rozdziela część miejską od podmiejskiej, białą od czarnej i lepiej jej nie przekraczać. Dla takich jak Jimmy Smith, Jr. (Eminem) hip-hop to jedyna rzecz, która stoi pomiędzy nim a totalną pustką. Wraz z kolegami zmaga się z szarą codziennością, a wieczory spędza w klubach hip-hopowych, w których najlepsi raperzy walczą ze sobą o prym i szacunek wśród rówieśników. W mało poetyckim świecie Jimmy’ego i jego zespołu Three One Third rymy są jak broń, a słowa mają za zadanie ranić. Zwycięży przecież ten, kto jest najlepszy, najszybszy, najbardziej błyskotliwy.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Prezentuje się bardzo dobrze. Zachwyca swoją ostrością i brakiem ziarna. Na pochwałę zasługuje również dobre odwzorowanie kolorów sepii, jakimi został przystrojony cały film. Buduje to dodatkowo klimat i realistycznie przedstawia biedne, opustoszałe dzielnice Detroit.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Opcji dźwiękowych mamy trzy: oryginalny w Dolby Digital 5.1 i DTS oraz polski dubbing w DD 5.1. O tym ostatnim lepiej nie mówić - totalna porażka. Nawet nie wiecie (i lepiej nie sprawdzajcie) jak śmiesznie brzmi Eminem mówiący w naszym ojczystym języku. Mówić natomiast należy o dwóch pozostałych ścieżkach. Muzyka w filmie brzmi znakomicie! Jak przystało na hip-hop - basy, to istny cud. Ścieżka dźwiękowa została zmiksowana do sześciu kanałów bardzo dobrze. DTS jeszcze tylko bardziej potęguje i nadaje temu wszystkiemu więcej życia. Minusem jest olinkowanie menu. Zrobiono je w taki sposób iż zmiana ścieżek możliwa jest tylko z poziomu menu.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu W dodatkach mało ciekawych pozycji. Całość wypada zaledwie średnio. Najciekawszym "daniem" jest klip Eminema "Superman". Jest, to wersja nieocenzurowana, a więc trochę inna (bardziej pikantna?) od tej, którą mogliśmy oglądać swego czasu w TV. Pozostałe dodatki to: 10-minutowy "The Making Of" i 23-minutowy Exclusive Rap Battle. Ten pierwszy, to typowa relacja z planu, przeplatana wypowiedziami twórców i aktorów. Drugi zaś ucieszy miłośników hip-hopu. Wyjaśnia bowiem czym tak naprawdę są bitwy oraz ukazuje kulisy powstawania starć raperów na scenie, które zostały wykorzystane w filmie. Na koniec pozostały nam: lista utworów wykorzystanych w filmie ("The Music Of 8 Mile"), zwiastun kinowy, zwiastuny filmów: "Za szybcy, za wściekli", "Hulk" i dodatki DVD-ROM.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

klatka z filmu "8 mila" doskonale przedstawia nam kulisy hip-hopowych bitw. Dzięki swej porywającej akcji i lekkości, w jakiej ją przedstawiono sprawia iż film ten obejrzeć może dosłownie każdy. Nawet osoba, która nie miała nigdy styczności z muzyką hip-hopową. Na pochwałę zasługuje również dobre wydanie DVD. Universal postarał się wydając jeden ze swoich pierwszych dysków na naszym rynku. Gratulacje!
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus