Kolejny powrót psa bernardyna

Autor: aDiego

okladkaKiedy Beethoven wykopuje z ziemi stary dziesięciodolarowy banknot, zwraca tym uwagę mieszkańców Cedar Woods. Okazuje się bowiem, że pieniądze są częścią zagubionej fortuny. Sympatyczny pies staje się z dnia na dzień najlepszym przyjacielem wszystkich tych, którzy mają nadzieję, że nasz bohater pomoże im odnaleźć cały skarb.
Kiedy dostałem ten film do recenzji - zwątpiłem. Kiedy zacząłem go oglądać - jeszcze bardziej zwątpiłem. To wszystko zupełnie nie przypominało mi tego, co widziałem kiedyś, w pierwszej i drugiej (oryginalnej?) części. Zupełnie inny dowcip, niekiedy wręcz ogłupiający, fabuła "nie z tej Ziemi". Z czasem jednak było coraz lepiej. Podszedłem do tego filmu, jak do marnej produkcji telewizyjnej. I wiecie co? Piata część Beethovena zaczęła się nieźle bronić. Zacząłem się przyzwyczajać do nie najlepszej gry aktorskiej i kulejącej fabuły. Pewnie się spytacie: dlaczego? Sam nie wiem, to chyba przez w miarę ciekawą końcówkę.
Jeśli wybaczymy znaczną odmienność od poprzednich części, krótki metraż i telewizyjną "amatorszczyznę" - da się obejrzeć. Mi się film średnio podobał, jednak wychodząc z założenia, że Beethoven 5 przeznaczony jest dla młodszych widzów - można pokusić się nawet o wystawienie "czwóreczki".blog comments powered by Disqus