Był sobie chłopiec

okładka
DVD Info

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), hiszpański (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: hiszpański, polski, portugalski
Języki menu: angielski, hiszpański, portugalski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • komentarz reżyserów (Chrisa i paula Weritzów), dokument o realizacji filmu, sceny niewykorzystane (dostępne z komentarzem reżyserów), wywiad z Badly Drawn Boyem, teledyski muzyczne, zwiastun, dodatki DVD-ROM

Reżyseria: Chris Weitz, Paul Weitz
Scenariusz: Chris Weitz, Paul Weitz
na podstawie książki Nicka Hornby'ego
Muzyka: Badly Drawn Boy
Zdjęcia: Remi Adefarasin

Obsada:

Hugh Grant jako Will Freeman
Toni Collette jako Fiona
Rachel Weisz jako Rachel


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Na uczciwą "piątkę", bowiem został poprawnie przeniesiony do postaci cyfrowej. Przez cały film nie ma ani jednego śladu błędów kompresyjnych, nie widać także ziarna. Krawędzie są ostre, szczegółowość w tle bardzo dobra. Do czerni i bieli również nie można się przyczepić (tej drugiej występuje więcej). Kolory utrzymane w odcieniach smutnych (szarości i beże pojawiają się dość często) - pasują do miejsca akcji i panującego nastroju w filmie.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Tylko poprawny, gdyż jak na tematykę i konstrukcję filmu - fajerwerek dźwiękowych nie usłyszymy. Ale przyczepić się nie da, bo wszystko jest poustawiane na swoim miejscu. Muzyka brzmi dobrze i z pełną lekkością wpada w ucho;-)
Ocena: 4/5

Dodatki

klatka z filmu Mimo, że menusów nie spolszczono, to dystrybutor rekompensuje nam to w dodatkach. Wszystkie materiały bonusowe są dostępne z polskimi napisami, nawet komentarz (zarówno podczas filmu jak i scen usuniętych)! Dodatki specjalne ucieszą zarówno wielbicieli materiałów o tematyce technicznej, jak i tych, którzy lubią sobie obejrzeć teledyski. Nie zabrakło ani jednych, ani drugich. Ci pierwsi do wyboru mają komentarz obu reżyserów: Chrisa i Paula Weritzów oraz sceny usunięte (niektórych naprawdę szkoda). Sceny niewykorzystane są (opcjonalnie) dostępne z komentarzem, w którym obaj reżyserzy wyjaśniają, czemu z nich zrezygnowano. Jest również materiał dokumentalny o powstawaniu filmu. Uświadczymy w nim wypowiedzi aktorów i twórców, przeplatane fragmentami filmu. Ci drudzy zachwycą się dwoma teledyskami Badly Drawn Boya oraz wywiadem z samym wykonawcą (który zresztą został udostępniony dzięki uprzejmości MTV UK). Na płycie dostępne są również trzy zwiastuny kinowe, w tym dwa innych filmów ze stajni Unevrsal Pictures. Dla "zmotoryzowanych";-) dodatki DVD-ROM.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus