Act of Valor


plakat filmu Act of Valor
Reżyseria: Mike McCoy, Scott Waugh
Scenariusz: Kurt Johnstad
Zdjęcia: Shane Hurlbut

Obsada:

Timothy Gibbs jako J.C. Palmer
Gonzalo Menendez jako Dowódca GAFE
Nestor Serrano
Dimiter Marinov jako Karimov
Ailsa Marshall jako Jackie Engel
Sonny Sison jako Agbayani Magat
Roselyn Sánchez
Jason Cottle

Rok produkcji: 2012
Data premiery polskiej: 17 lutego 2012
Tytuł oryginalny: Act of Valor
Zagraniczna strona filmu: http://www.actofvalor.com/
Czas trwania filmu: 101 min.
Produkcja: USA
Gatunek: akcja, thriller

Act of Valor to megaprodukcja o SEAL - jednostce specjalnej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Żołnierze oddziału SEAL brali udział między innymi w operacji Pustynna Burza oraz zabiciu Osamy bin Ladena. W filmie zobaczymy prawdziwych członków Navy SEALs, chociaż sama fabuła nie jest oparta na faktach. Pracowali nad nią jednak eksperci, starając się oddać jak najbardziej rzeczywisty przebieg działań tych jednostek. Dużą rolę odgrywa przyłożenie się do szczegółów – taktyki i technologie zastosowane w filmie mają nie odbiegać od rzeczywistości. Act of Valor nie jest filmem dokumentalnym – pełno w nim widowiskowych akcji, przypominającym to, co mogli zobaczyć gracze w serii Call of Duty.

W 2008 roku Navy Special Warfare zaprosiło kilka firm producenckich, aby pokazały swoje projekty, najprawdopodobniej filmy dokumentalne o roli SEALs. Celem było przyciągnięcie nowych rekrutów, uhonorowanie zmarłych w akcji oraz pokazanie prawdziwego wizerunku jednostki. „W etosie SEALs, nie istnieje mit supermana. To sposób wykonywania akcji zespołowych, ciężka praca i akademicka dyscyplina” – mówi kapitan Duncan Smith, który zainicjował cały projekt. Zaoferowano twórcom dostęp do informacji o jednostce i samych ludzi, ale nie uwzględniono udostępniania funduszy na ten cel. Z początku, powstał krótki klip, w którym twórcy chcieli zaprezentować wojskowym, że potrafią nakręcić pełnometrażowy film na ten temat.

Act of Valor powstał na bazie scenariuszu Kurta Johnstada i opowiada o tajnej misji jednostki Navy Seals – muszą oni odbić porwanego agenta CIA i jednocześnie zniszczyć sieć terrorystów. Ponieważ w głownych rolach występują żołnierze, podchodzili oni bardzo metodycznie do nowego zadania i potrzebowali dokładnego wyjaśnienia, jak mają zagrać emocjonalne sceny. Wcześniej nie byli do tego przyzwyczajeni, a prawdziwe akcji wymagają odłożenia wszelkich emocji na bok. W filmie pojawią się też aktorzy - zagrają oni role cywilów. Wśród nich znajdziemy Roselyn SanchezEmilio Riverę oraz Nestera Serrano


Act of Valor - galeria plakatów


Act of Valor - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus