Alicja po drugiej stronie lustra - Wydanie Blu-ray 3D

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 7 października 2016

Dźwięk:angielski (DTS HD), polski dubbing (Dolby Digital 5.1), portugalski (Dolby Digital 5.1), hiszpański (Dolby Digital Surround), angielski dla niedosłyszących (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielskie dla niesłyszących, hiszpańskie, polskie, portugalskie
Nośnik:jedna płyta Blu-ray
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

 • Po drugiej stronie lustra
 • Ściegi czasu: kostiumy Krainy Czarów
 • Czas start…
 • Alicja przechodzi przez lustro: analiza sceny
 • Alicja w warowni Czasu: analiza sceny
 • Bohaterowie Krajdołu
 • Teledysk "Just Like Fire" w wykonaniu P!NK
 • Za kulisami teledysku
 • Komentarz Audio reżysera James’a Bobin’a
 • Sceny niewykorzystane

Reżyseria: James Bobin
Scenariusz: Linda Woolverton
Muzyka: Danny Elfman
Zdjęcia: Stuart Dryburgh

Obsada:

Johnny Depp jako Szalony Kapelusznik
Mia Wasikowska jako Alicja Kingsleigh
Anne Hathaway jako Biała Królowa
Helena Bonham Carter jako Czerwona Królowa
Sacha Baron Cohen jako Time
Andrew Scott jako Addison Bennett
Alan Rickman jako gąsienica Absolem (głos)
Michael Sheen jako Biały Królik (głos)

 

Dowiedz się więcej o wydaniu DVD i Blu-ray!

 

Po długiej nieobecności, Alicja Kingsleigh powraca do Krainy Czarów, w której przed laty przeżyła wiele niesamowitych przygód. Czekają tam na nią starzy znajomi: Biały Królik, Pan Gąsienica, Kot z Cheshire i Szalony Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika. „Alicja po drugiej stronie lustra” zadebiutuje na Blu‑ray 3D™, Blu‑Ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 7 października! 

Alicja (Mia Wasikowska) spełniła swoje marzenie i przez trzy lata żeglowała na pełnym morzu jako kapitan własnego statku. Gdy wróciła do Londynu spostrzegła, że mimo zmian, które zaszły pod jej nieobecność, w społeczeństwie wciąż dominują staroświeckie poglądy na temat pozycji kobiet. Zaczęła obawiać się o swoją przyszłość.

Pewnego wieczoru bohaterka wybiegła wzburzona z przyjęcia u Lorda Ascota i wpadła na Absolema (Alan Rickman). Absolem, który z gąsienicy przeistoczył się w niebieskiego motyla, prowadzi Alicję do magicznego lustra, stanowiącego przejście do magicznego królestwa. Po drugiej stronie lustra Alicja spotyka starych znajomych – Białego Królika (Michael Sheen), Kota z Cheshire (Stephen Fry), Mysz (Barbara Windsor), Marcowego Zająca (Paul Whitehouse) oraz Szalonego Kapelusznika (Johnny Depp), który zachowuje się bardzo nietypowo.

By pomóc Kapelusznikowi Biała Królowa (Anne Hathaway) postanawia wysłać Alicję na poszukiwanie Czasu w jego własnej osobie (Sacha Baron Cohen). Czas to niezwykła istota, pół-człowiek, pół-zegar. Żyje w pustce nieskończoności i posiada Chronosferę – metaliczną kulę, która pozwoli Alicji cofnąć się w czasie i ocalić rodzinę Kapelusznika, a to, zdaniem Białej Królowej, stanowi dla niego jedyny ratunek.

Tymczasem Czerwona Królowa (Helena Bonham Carter) przebywa na wygnaniu, wypędzona przez siostrę z królestwa. Tam poznaje Czas i skrycie snuje plan wyrwania mu Chronosfery. Alicja rusza w podróż w przeszłość, a na drodze spotyka przyjaciół i wrogów w różnych momentach ich życia. W końcu rozpoczyna niebezpieczny wyścig przez Ocean Czasu, aby tylko wyrwać się Czerwonej Królowej i Czasowi oraz zdążyć ocalić Kapelusznika... zanim skończy się czas.

– Alicja to wspaniała postać. Ma wyrazisty charakter, a po powrocie z podróży, podczas której była kapitanem własnego statku, zyskała jeszcze więcej pewności siebie. Jest zainspirowana i pełna energii. Gdy odkrywa, że Kapelusznik potrzebuje pomocy, nie waha się podjąć ryzykownej próby ocalenia go – opowiada odtwórczyni głównej roli Mia Wasikowska.

Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla zachwyca czytelników na całym świecie od pierwszego wydania w 1865 r. Powieść osadzona w magicznej krainie pełnej niezwykłych postaci odmieniła świat literatury dziecięcej. Publikacja Alicji po drugiej stronie lustra sześć lat później ugruntowała reputację Carrolla jako jednego z najbardziej twórczych pisarzy na świecie.

Film animowany Disneya Alicja w Krainie Czarów, który wszedł na ekrany kin w 1951 r., poszerzył grono fanów powieści Carrolla. W 2010 r. Tim Burton, wyreżyserował film, który podbił serca międzynarodowej publiczności i zarobił w kinach na całym świecie ponad 1 miliard dolarów! Nic więc dziwnego, że po takim sukcesie producenci szybko doszli do wniosku, iż warto przenieść na duży ekran również drugą część przygód Alicji.

– Po drugiej stronie lustra stanowi zbiór przypadkowych i nietypowych epizodów z życia pisarza, bez związku między sobą nawzajem. Długo zastanawialiśmy się, które wątki są najciekawsze i jak chcielibyśmy zbudować nasz film, ale nie potrafiliśmy podjąć decyzji –  wspomina producentka Suzanne Todd.

Z kłopotu wybawiła producentów scenarzystka Linda Woolverton. Autorka, która w przeszłości współtworzyła największe animowane przeboje studia Disneya takie jak Piękna i Bestia, przedstawiła błyskotliwy tekst opisujący kolejne przygody barwnych bohaterów Carrolla, uzupełniony o jej własne pomysły.

– Na podstawie książki Carrolla, Linda napisała własną opowieść o losach bohaterów i zdarzeniach, które zaszły od ostatniego spotkania z nimi. Zawarła w niej również ich wcześniejsze przygody. Ostateczny rezultat okazał się zachwycający – mówi Suzanne Todd.

Scenariusz Woolverton zachwycił również Johnny’ego Deppa, prywatnie wielkiego miłośnika twórczości Lewisa Carrolla.

– Redagowanie Lewisa Carrolla, to zadanie graniczące z niemożliwym. Trzeba podejść do tekstu z innej perspektywy, ale pozostać wiernym oryginałowi, co Lindzie udało się osiągnąć z prawdziwą maestrią – chwali autorkę aktor.

Pierwszą część przygód wyreżyserował Tim Burton. Przy Alicji po drugiej stronie lustra zdecydował się na współpracę w roli producenta stanowisko reżysera oddając w ręce Jamesa Bobina, specjalisty od komedii oraz współtwórcy dwóch ostatnich filmów o przygodach Muppetów.

– Potrzebowaliśmy reżysera, który potrafiłby utrzymać film w estetyce i nastroju podobnym do poprzedniego filmu, a jednocześnie przedstawiłby tę opowieść z innej perspektywy. Niełatwo jest znaleźć taką równowagę – mówi o swoim następcy Tim Burton.

– Chcieliśmy aby drugi film był lżejszy i bardziej komediowy. James Bobin okazał się strzałem w dziesiątkę. Ma wyczucie komizmu, uwielbia historię i jest inteligentną, twórczą i miłą osobą. Przebywanie w jego towarzystwie to czysta przyjemność – dodaje producent Joe Roth.

Realizację filmu zapowiedziano w grudniu 2012.

Dwa lata później, 4 sierpnia 2014 roku w brytyjskim Shepperton Studios rozpoczęły się prace na planie, które trwały aż do końca października.

WYDANIE Blu-ray 3D™, BLU-RAY™ I DVD

Na płytach Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.

Dodatki specjalne na DVD:

 • Ściegi czasu: kostiumy Krainy Czarów

Dodatki specjalne na Blu-ray 3D™ i Blu-ray™:

 • Ściegi czasu: kostiumy Krainy Czarów
 • Po drugiej stronie lustra
 • Czas start…
 • Alicja przechodzi przez lustro: analiza sceny
 • Alicja w warowni Czasu: analiza sceny
 • Bohaterowie Krajdołu
 • Teledysk "Just Like Fire" w wykonaniu P!NK
 • Za kulisami teledysku
 • Komentarz Audio reżysera Jamesa Bobina
 • Sceny niewykorzystane
blog comments powered by Disqus