Alone in the Dark: Wyspa Cienia

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 26 września 2005
W sprzedaży od: 19 października 2005

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • Zwiastun
  • Materiał z planu
  • Wywiady z twórcami
  • Zapowiedzi filmów kinowych Monolith
  • Zapowiedzi filmów DVD Monolith

Reżyseria: Uwe Boll
Scenariusz: Elan Mastai, Michael Roesch, Peter Scheerer
Muzyka: Reinhard Besser
Zdjęcia: Mathias Neumann
Producent wykonawczy: Uwe Boll

Obsada:

Christian Slater jako Edward Carnby
Tara Reid jako Aline Cedrac
Stephen Dorff jako dowódca Richard Burke
Will Sanderson jako agent Miles

Edward Carnby (Christian Slater), agent specjalnej jednostki “713” zajmującej się tropieniem zjawisk paranormalnych, otrzymuje nowe zadanie. Ma rozwiązać tajemnicę zabójstwa swojego przyjaciela, który w zagadkowych okolicznościach zginął na Wyspie Cieni. Na tej przerażającej wyspie agent odkrywa coraz bardziej przerażające fakty. Wyspą zawładnęły demony zła, które od wieków powracają na ziemię. Sojusznikiem Edwarda w walce z nimi będzie Aline, niezwykle uzdolniona antropolog, a jednocześnie jego była dziewczyna. Razem otworzą bramę do piekła i stawią czoła nadprzyrodzonym siłom.


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Obraz filmu zapisany jest anamorficznie i ma proporcje 2.35:1. W sumie wygląda dobrze, jednako do zdjęć nocnych (znaczna większość filmu) można mieć dwa drobne zastrzeżenia. Po pierwsze w niektórych ujęciach pojawia się delikatne ziarno. Po drugie momentami obraz wydaje się lekko nieostry. Ale w związku z krótkim czasem trwania filmu i niewielką ilością dodatków na płycie zostało sporo miejsca na dobry transfer z tą niewielką ilością trudno dostrzegalnych mankamentów.
Ocena: 3.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Płyta z filmem oferuje dwie ścieżki dźwiękowe – Dolby Digital 5.1 – oryginalną angielską oraz Dolby Digital 5.1 – z polskim lektorem. Jak zwykle skupię się na ścieżce oryginalnej a tutaj jakość dźwięku w żaden sposób nie odbiega od obrazu. Tylnie głośniki milkną w zasadzie tylko w spokojniejszych scenach, natomiast w scenach walk i strzelanin obfitują w wystrzały, wybuchy i tym podobne efekty dźwiękowe ewentualnie raczą nas wraz z przednimi budującą nastrój muzyką. Dialogi wydobywające się z głośnika centralnego są wyraźnie słyszalne i bardzo rzadko zdarza się, że zostaną zagłuszone strzelaniną. Ścieżka z lektorem prezentuje się bardzo poprawnie, jego głos został nagrany na przyciszone oryginalne głosy aktorów w kanale centralnym.
Ocena: 4/5

Dodatki

Skromnie i typowo dla wydań Monolithu. Zwiastun filmu. Trwający niewiele ponad minutę materiał z planu filmowego i kilkuminutowe wywiady z reżyserem, głównymi aktorami i innymi twórcami filmu. Wywiady uzupełniono o polskie napisy. Dodatkowo tradycyjnie zapowiedzi kinowe i DVD Monolithu.
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

Dość ubogie wydanie DVD i jeśli nie kupimy go dla filmu to na pewno nie kupimy go dla dodatków.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus