Amores Perros

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 29 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • O filmie (zdjęcia z planu, wypowiedzi aktorów i twórców), "Ból i nadzieja w megamieście kontrastów", filmografie aktorów i twórców, zwiastun, inne DVD z oferty Vision

Reżyseria: Alejandro Gonzalez Inarritu
Scenariusz: Guillermo Arriaga
Muzyka: Gustavo Santaolalla
Zdjęcia: Rodrigo Prieto
Montaż: Luis Carballar, Alejandro Gonzalez Inarritu, Fernando Perez Unda
Casting: Manuel Tel
Producent: Alejandro Gonzalez Inarritu

Obsada:

Emilio Echevarria jako El Chivo
Goya Toledo jako Valeria
Gael Garcia Bernal jako Octavio
Alvaro Guerrero jako Daniel
Vanessa Bauche jako Susana
Jorge Salinas jako Luis
Marco Perez jako Ramiro
Rodrigo Murray jako Gustavo
Humberto Busto jako Jorge
Gerardo Campbell jako Mauricio

W tragicznym wypadku zderzają się życia trojga spośród 20 milionów mieszkańców Mexico City. Choć żyją obok siebie, należą do różnych światów. Gdyby nie kolizja najprawdopodobniej nigdy by się nie spotkali. Nastoletni Octavio mieszka z liczną rodziną w biednej dzielnicy miasta. Chce uciec od dotychczasowego życia z żoną swojego prymitywnego brata. W celu zdobycia pieniędzy na nowe, urojone życie, wystawia do walk psów swojego rottweilera Cofi. Nie waha się także nasłać na brata bandytów. Jednakże obrana przez niego droga przemocy okazuje się ślepym zaułkiem . . .


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Krystalicznie czysty, nie zobaczymy na nim żadnego ziarna i plam przeniesionych z taśmy filmowej. Ostry jak brzytwa i chropowaty, co nie jest bynajmniej wadą, ale zaletą. Sprawia to bardzo fajne wrażenie. Kolory z ciekawym kontrastem, wyjaśniającym wszelkie odcienie, nadającym specyficzny klimat filmu.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Mimo, że fajerwerków nie usłyszymy, to zachwyca fakt detali w postaci np: poruszanej ramki ze zdjęciem, leżącej na biurku czy chlapnięcia zakrwawionej psiej sierści. Skomlenie walczących psów jest jak nigdy dotąd przekonujące, a potęga basów udowadnia nam czemu służy muzyka w filmie. Główne dialogi nagrano w centrum, po bokach słychać tylko te z drugiego planu. Ciekawostką jest, to że dodatkowo na płycie nagrano polską ścieżkę z lektorem. Nie jednak w stereo, do czego byliśmy od dłuższego czasu przyzwyczajeni, tylko w standardowym Dolby Digiral 5.1. Mam do niej tylko jedno zastrzeżenie. Odnośnie lektora, bo ten mógłby być ciut głośniej nagrany. Towarzyszy mu też "dziwna" przestrzenność, przez co będziemy musieli się trochę z początku przyzwyczaić do nowo brzmiącego, znanego nam już głosu. Osobiście uważam, że w tej sytuacji głos lektora lepiej by brzmiał w stereo (być może przyzwyczajenie z TV). Z drugiej jednak strony nagranie takiej ścieżki dźwiękowej w DD 2.0 byłoby grzechem, a ja osobiście czegoś takiego nie popieram. Tak więc to pierwsze rozwiązanie jest jak najbardziej na miejscu ;-)
Ocena: 4.5/5

Dodatki

klatka z filmu W dodatkach skromnie. Główną atrakcją będzie dokument z planu, w którym skupiono się głównie na wywiadach z aktorami i twórcami na temat filmu. Tylko czemu jest on z nagrany z lektorem ? Kurcze blade ?? W zwiastunie kinowym również usłyszymy lektora. Dalej już tylko dodatki tekstowe w postaci filmografii i obszernego artykułu na temat filmu pt. "Ból i nadzieja w megamieście kontrastów". Na koniec krótkie opisy filmów z oferty dystrybucyjnej Visionu. Jednym słowem - chcielibyśmy więcej.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

klatka z filmu Opowieść o tragediach miłosnych. Każdy coś tracił, każdy był uczestnikiem wypadku samochodowego. Każdy ma psa. "Amores Perros" to nic innego jak ukazanie kontrastów między bogatymi, typowymi mieszkańcami Meksyku, a tymi najbiedniejszymi. Jak widać każdy z nich może kochać... Wydanie na DVD pod względem dźwięku i obrazu na ocenę bardzo dobrą. Szkoda, że tak mało dodatków. Ogólnie film fantastyczny i jak najbardziej warty polecenia. Dla mnie mistrzostwo (rzadko wystawiam 6 za sam film) i zasłużone nagrody (nominacja do Oscara i Złotego Globu za film nie anglojęzyczny, najlepszy film według jury w Chicago oraz nagroda tamtejszej publiczności, a także tej z Los Angeles, w WMFF piąte miejsce).
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus