Harry Angel (QDVD)

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny, 16:9
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • zwiastun filmu
  • reklama Q-DVD
  • Making Of
  • wywiad z Alanem Parkerem
  • wywiady z aktorami
  • galeria zdjęć
  • spoza kadru
  • sylwetki aktorów i twórców
  • komentarz reżysera

Reżyseria: Alan Parker
Scenariusz: Alan Parker
na podstawie powieści Williama Hjortsberga
Muzyka: Trevor Jones
Zdjęcia: Michael Seresin
Montaż: Gerry Hambling
Scenografia: Brian Morris
Producent: Alan Marshall

Obsada:

Mickey Rourke jako Harold R. 'Harry' Angel
Robert De Niro jako Louis Cyphre
Lisa Bonet jako Epiphany Proudfoot
Charlotte Rampling jako Margaret Krusemark
Stocker Fontelieu jako Ethan Krusemark

Nowy Jork 1955 roku. Harry Angel jest prywatnym detektywem specjalizującym się w drobnych sprawach - rozwodach, sprawach ubezpieczeniowych. Pewnego dnia jego gabinet odwiedza niejaki Louis Cyphre. Harry otrzymuje od niego zlecenie, ma odnaleźć Johnny'ego Favorite'a, słynnego niegdyś śpiewaka jazzowego. Cyphre twierdzi, że Favorite zaciągnął u niego dług, który musi teraz spłacić.


Zobacz inne filmy z: QDVD


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

To, co dokonano z tym szesnastoletnim filmem powoduje, że zaczynam wierzyć w nowoczesną technikę. Obraz jest po prostu niesamowity, a biorąc pod uwagę to, że sam film jest niesamowity, to mamy tutaj do czynienia z niesamowitością do kwadratu. Dzięki tak wspaniale wyczyszczonemu obrazowi (nie widać praktycznie analogowego ziarna, a przypominam film jest z 1987 roku) niejednokrotnie łapałem się na chęci wciśnięcia pauzy i rozkoszowania się fantastycznymi ujęciami. Wspaniałe odrestaurowanie powoduje, że w pełni doceniamy grę barwami, jaką nam zafundował reżyser wraz z operatorem. Przedstawili nam oni jakby dwa światy: zimny i bardzo namacalny, co przy tym idzie realistyczny Nowy Jork, oraz rozbuchany Nowy Orlean. Zabieg ten powoduje, że również podświadomie odbieramy ten film.
Ocena: 5/5

Dźwięk

I tu mamy urodzaj wszelaki. Wybierać możemy pośród dobrodziejstw różnorakich. Mamy i DTS-ES i DD 5.1 i lektora dla leniwych, który porusza się pośród 6 kanałów DD 5.1. Jak zwykle widząc logo DTS odpaliłem film właśnie w tym standardzie. I co? Początkowo super, muzyka w scenie początkowej spowodowała, że zmiękły mi kolana, dialogi niesamowicie czytelne. Zdawać by się mogło miód i mleko jeno z głośników się wydobywa. Niestety po jakimś czasie tak znakomicie zmiksowana ścieżka dźwiękowa zaczęła trochę męczyć. Trochę, naprawdę niewiele, ale bardzo wyraziście. O co mi chodzi? Ano o to, że niektóre dźwiękowe momenty filmu są z lekka przesadzone. Mniej więcej rzecz wygląda tak: widzimy rzuconą zapałkę, ona leci (w tym momencie słyszymy dźwięk przeszywanego powietrza i myślimy: w ten sposób zapałkę mógł rzucić tylko Bruce Lee), ona upada i jest jeszcze gorzej (wali o ziemię tak, że zastanawiamy się czemu szyby z okien nie wyleciały).Ale podkreślam jest to moja subiektywna ocena i naprawdę nie dzieje się tak przez cały czas trwania filmu. Generalnie jest fantastycznie.
Ocena: 5/5

Dodatki

Jeśli weźmiemy pod uwagę nasz polski standard to jest rewelacyjnie: są dodatki i to nawet w języku nam nieobcym. Jeśli natomiast spojrzymy przez pryzmat tego, czym miała być seria Q-DVD to czujemy nieprzyjemny swąd niedosytu. Bo mamy tu takie "rarytasy" jak: komentarz reżyser, co tu mówić niezbyt interesujący, wywiady z aktorami i twórcami, materiał z planu, w miarę interesujący "Making Of...", oraz oczywiście nieśmiertelny zwiastun. W sumie dobrze, choć mogło być lepiej.
Ocena: 4/5

Podsumowanie

Krótko mówiąc rewelacja. Pozycja obowiązkowa dla każdego kinomaniaka. Zarówno dla tych, którzy nie widzieli jak i dla tych, co już kiedyś z tym niesamowitym obrazem już obcowali. No i ta cena... Aha, Vision naprawdę ładnie wydał ten film i ma on naprawdę fajne Menu (to tak na marginesie).
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus