Animatrix

okładka
DVD Info

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, chorwacki, czeski, polski, słoweński, turecki, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 9 odcinków podzielonych na sceny
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Dodatki

  • komentarze audio twórców epizodów Animatrixa, "Od zwojów do filmów" - historia i kultura anime, Jak realizowano poszczególne epizody, zwiastun i produkcja gry "Enter The Matrix", dodatki DVD-ROM

Muzyka: Don Davis
Montaż: Christopher S. Capp
Producent: Joel Silver, Andy Wachowski, Lana Wachowski

Obsada:

Carrie Ann-Moss jako Trinity
Keanu Reeves jako Neo
James Arnold Taylor

Bezprecedensowa fuzja animacji CG i japońskiej anime - ANIMATRIX - jest kolekcją 9 oryginalnych filmów krótkometrażowych stworzonych przez braci Wachowskich, twórców trylogii Matrix. Inspirowana przez fantastyczną akcję i innowacyjną fabułę, rządzącą trylogią Matrix, ta spektakularnie widowiskowa seria filmów krótkometrażowych sięga głębiej w przedziwny, wyrafinowany świat Matrixa. "Animatrix" zawiera m.in. "Ostatni lot Ozyrysa", epizod wyreżyserowany przez A.Jonesa, który stanowi preludium do "Matrix Reaktywacja".


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. Tak mnie urzekła ta historia, że jestem ślepy na wszelkiego rodzaju wady. A może ich po prostu nie ma. Może to tylko Matrix... .
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Nie czaruje, ale przyjemnie się słucha. Może zabrakło mu trochę dynamiki, której w samym filmie (akcja i dynamiczne ujęcia) jest od groma? Ale nie narzekam, bo wiele zarzucić się nie da. Naturalność dźwięku (wszystkie dźwięki ponoć są naturalne) i doskonała jakość sprawiają, że jest on perfekcyjny.
Ocena: 4.5/5

Dodatki

klatka z filmu Nie jest, to może szczyt marzeń, ale trzeba przyznać, że w zupełności wystarczają. Zrezygnowano z takich drobiazgów jak galeria zdjęć, czy zwiastuny filmowe. W skład deseru wchodzi natomiast iście techniczna esencja;-) Komentarze twórców i kulisy realizacji poszczególnych epizodów powinny odkryć przed nami wiele kart, zaś materiał traktujący o kulturze anime ("Od zwojów do filmów") spokojnie nas dokształci w tej dziedzinie. Dla miłośników "blaszaków" i giercowania przygotowano zwiastun gry (opartej na filmie fabularnym) "Enter The Matrix" połączony z kulisami jej powstawania, a także dodatki DVD-ROM. Szkoda, że nie opatrzono tego wszystkiego w polskie napisy;(
Ocena: 4/5

Podsumowanie

klatka z filmu Ocena poszczególnych epizodów pod względem fabuły (skala 6 stopniowa): "Ostatni lot Ozyrysa": 5 "Drugie odrodzenie I i II": 5 "Historia ucznia": 4 "Program": 5 "Rekord świata": 3 "Nawiedzony dom": 6 "Opowieść detektywa": 5 "Zniewolony": 3 Dla kolekcjonerów i fanów Matrixa pozycja obowiązkowa. Dla wielbicieli gatunku anime tym bardziej "Animatrix" powinien znaleźć się na półce, za szybką;-) Napisałem "powinien"? Jak, to powinien? On musi!!! Matrix wciąga, Matrix wchłania... Matrix... Animatrix jest wszędzie;-)
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus