Annabelle Blu-ray

okładka
Blu-ray Info
W wypożyczalni od: 20 lutego 2015
W sprzedaży od: 20 lutego 2015

Język menu: angielski
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • • Klątwa Annabelle
  • • Krwawe łzy opętania
  • • Demoniczne lalki
  • • Proces opętania
  • • Sceny niewykorzystane

Reżyseria: John R. Leonetti
Scenariusz: Gary Dauberman
Muzyka: Joseph Bishara
Zdjęcia: James Kniest
Montaż: Tom Elkins
Dźwięk: Matthew Nicolay

Obsada:

Annabelle Wallis jako Mia
Alfre Woodard jako Evelyn
Eric Ladin jako detektyw Clarkin
Ward Horton jako John
Gabriel Bateman jako Robert
Brian Howe jako Pete Higgins
Christopher Shaw jako Fuller
Camden Singer jako urzędniczka
Trampas Thompson jako szczupły mężczyzna
Richard Allan Jones jako parafianin

Reżyserię filmu zaproponowali operatorowi Johnowi R. Leonettiemu – prywatnie wielkiemu miłośnikowi horrorów – z którym James Wan wcześniej współpracował przy swoich obrazach Obecność oraz Naznaczony. − John i James pracowali razem tak wiele razy, że rozumieją się bez słów, a w przypadku Obecności wszyscy współpracowaliśmy ze sobą tak blisko, że teraz mamy do siebie duże zaufanie. Są znakomitymi partnerami – mówi producent Peter Safran.
 
Leonettiemu bardzo spodobał się scenariusz Annabelle napisany przez Gary’ego Daubermana. − Pomysł Gary’ego był świetny. Historia trzymała w napięciu i miała znakomitą warstwę psychologiczną – wspomina Leonetti.
 
Główne role w filmie powierzono Annabelle Wallis i Wardowi Hortonowi, którzy wcieli się w młode małżeństwo oczekujące na przyjście na świat ich pierwszego dziecka. − Ta historia mnie porwała i myślę, że będzie tak w przypadku wielu innych osób – mówi o filmie Annabelle Annabelle Wallis. − Bardzo spodobał mi się scenariusz. Sprawił, że miałem dreszcze, a jednocześnie, że przejmowałem się losem bohaterów – dodaje Ward Horton.
 
W postać sąsiadki głównych bohaterów wcieliła się nominowana do Oscara - Alfree Woodard, która nigdy wcześniej w swojej karierze nie wystąpiła w filmie o duchach. − Kiedy poznajemy Evelyn, wydaje się trochę tajemnicza. Od razu wiadomo, że nie wiemy o niej wszystkiego. Nie do końca wiadomo, czy stoi po stronie dobra czy zła – mówi o swojej postaci aktorka. 
 
Istnieją światy, których naszymi zmysłami nie da się doświadczyć; gdzie żyją istoty, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Mitologia demonów zawsze będzie fascynować ludzi i siać w nich niepokój. A już w szczególności taka opętana lalka, która jest zarazem piękna i przerażająca. To była ciekawa przygoda – dodaje reżyser John R. Leonetti.
 
Tytułowa lalka Annabelle podobno została zakupiona w latach 70. w sklepie z używanymi rzeczami, jako prezent urodzinowy dla studentki. Annabelle dręczyła swoją właścicielkę. Rzekomo sama się poruszała, pisała liściki, kłamała i drapała ludzi. Została oskarżona o przynajmniej jeden przypadek śmierci. Dziś można ją oglądać w Muzeum Okultyzmu Warrenów w Connecticut, a na gablocie, w której jest przechowywana widnieje napis: „Uwaga: lepiej nie otwierać”.
 
Na potrzeby filmu Obecność zaprojektowano pierwszy model lalki. Do produkcji Annabelle stworzono jeszcze dwa. Pierwsza lalka był nowa, nieskazitelna i niewinna. Taką lalkę John daje Mii w prezencie. Druga lalka, która wygląda na udręczoną, wykorzystywana była w późniejszych scenach: im bardziej zadomawiał się w niej demon tym jej skóra stawała się ciemniejsza, a jej oczy zaczynały coraz bardziej odzwierciedlać ciemność i opętanie.
 
Zanim zobaczyłem lalkę Annabelle na planie Obecności, myślałem sobie, że to przecież tylko lalka. Ale w końcu zobaczyłem ją naprawdę. Była wielkości małego dziecka. Już to robi wrażenie. A kiedy się na ciebie patrzy, masz wrażenie, że naprawdę cię obserwuje. Tym razem jej transformacja z ładnej lalki w coś przerażającego była jeszcze bardziej niepokojąca – wspomina reżyser John R. Leonetti. − Jest przerażająca, bo okazuje się czymś zupełnie innym niż się tego spodziewaliśmy. Gdy się na nią patrzy, wydaje się, że symbolizuje dobro i niewinność, a jednak jest w niej coś przerażającego – dodaje aktorka Annabelle Wallis.
 
Prace na planie horroru Annabelle rozpoczęły się 27 stycznia 2014 roku w Kalifornii, a zdjęcia do filmu realizowano – co się rzadko zdarza – w kolejności chronologicznej.
 
Produkcja filmu pochłonęła zaledwie 6,5 miliona dolarów. Na ekrany amerykańskich kin horror Annabelle wszedł 3 października 2014 roku w pierwszy weekend odnotowując przychód w wysokości 37 milionów dolarów! Na całym świecie obraz zarobił ponad 250 milionów dolarów stając się jedną z najbardziej dochodowych produkcji roku!
 
− Celowo zachowując trochę znajomych elementów, mimo wszystko John nadał temu filmowi zupełnie wyjątkowy i złowieszczy klimat. Poradził sobie znakomicie. Annabelle trzyma w napięciu i wywołuje dreszcze. Oglądanie tego filmu to (…) świetna rozrywka – mówi producent James Wan.
 
Mam nadzieję, że oglądając Annabelle widzowie będą odczuwać niepokój całym ciałem i całym duchem. Jeśli będą mieć dreszcze i będą im się jeżyć włosy, to znaczy, że dobrze wykonaliśmy nasze zadanie – dodaje reżyser John R. Leonetti.
 

WYDANIE BLU-RAY I DVD

Annabelle na Blu-ray™i DVD zadebiutuje już 20. lutego. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.


Recenzje
blog comments powered by Disqus