Ant-Man - Wydanie Blu-ray

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 27 listopada 2015

Dźwięk:polski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1), angielski (DTS HD), włoski (DTS HD), angielski dla niedosłyszących (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: czeskie, polskie, włoskie
Nośnik:jedna płyta Blu-ray
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Komentarz audio Peytona Reeda i Paula Rudda
  • Reportaże: Za kulisami filmu "Ant-Man"
  • Podróż do Makrowersum
  • WHIH News Front
  • Sceny niewykorzystane i rozszerzone

Reżyseria: Peyton Reed
Scenariusz: Andrew Barrer, Gabriel Ferrari, Adam McKay
na podstawie komiksów Jacka Kirby i Stana Lee
Muzyka: Steven Price
Zdjęcia: Russell Carpenter

Obsada:

Paul Rudd jako Scott Lang - Ant-Man
Michael Douglas jako Hank Pym
Michael Pena jako Castillo
Corey Stoll jako Darren Cross / Yellowjacket
Evangeline Lilly jako Hope Van Dyne
Hayley Atwell jako Peggy Carter
Bobby Cannavale jako Paxton
John Slattery jako Howard Stark

 

Dowiedz się więcej o wydaniu DVD i Blu-ray 3D!

 

Ant-Man to najnowsza komiksowa superprodukcja zrealizowana przez studio Marvel. Film zainspirowany historią superbohatera współtworzonego przez legendarnego Stana Lee, to widowiskowa opowieść o złodzieju, który dzięki specjalnemu skafandrowi zmienia się w herosa zdolnego ocalić ludzkość przed katastrofą. Entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków obraz, który w kinach zarobił ponad 450 milionów dolarów, zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 27. Listopada!
 
Doktor Hank Pym (Michael Douglas) to twórca nowatorskiej technologii pozwalającej zmniejszyć człowieka do rozmiarów mrówki tzw. Cząstki Pyma. Uważał ją jednak za szalenie niebezpieczną i kiedy dowiedział się, że jego przełożeni pragną ją wykorzystać, zwolnił się z pracy, a wyniki swoich badań ukrył tak, aby nigdy już nie wpadły w niepowołane ręce. Wiele lat później Hank Pym znowu ma kłopoty. Jego córka Hope van Dyne (Evangeline Lilly) i dawny protegowany Darren Cross (Corey Stoll) pracują nad specjalnym skafandrem wykorzystującym wynalazek naukowca. Aby Pym im nie przeszkodził, podstępem pozbawiają go udziałów w jego własnej firmie. 
 
W tym samym czasie utalentowany złodziej Scott Lang (Paul Rudd) po raz kolejny opuszcza więzienie i wprowadza się do mieszkania swojego kumpla spod celi, Luisa (Michael Peña). Pragnący rozpocząć uczciwe życie przestępca próbuje nawiązać kontakt z córką Cassie (Abby Ryder Forston), ale jego pojawienie się w mieszkaniu byłej żony Maggie (Judy Greer) i jej obecnego narzeczonego Paxtona (Bobby Canavale) kończy się dziką awanturą. 
 
Zrozpaczony i desperacko potrzebujący pieniędzy Scott decyduje się robić to, co potrafi najlepiej. Wspólnie z Luisem włamują się do domu, gdzie otwierają sejf, w którym – jak mają nadzieję – czeka na nich majątek. Niestety, zamiast pieniędzy znajdują w nim tylko… tajemniczy skafander. Po powrocie do domu Lang przymierza go i w jednej chwili zmniejsza się do rozmiarów mrówki. Przerażony tym doświadczeniem postanawia odnieść łup w miejsce, z którego go zabrał, ale po drodze zostaje zatrzymany przez policję. W więzieniu nieoczekiwanie odwiedza go Hank Pym. Naukowiec sam był pomysłodawcą włamania, które – jak się okazuje – miało być dla Langa swoistym sprawdzianem. Po udanej kradzieży Pym proponuje złodziejowi współpracę. Chce by ten nauczył się korzystać z możliwości jakie daje swojemu właścicielowi skafander (poza zmianą rozmiarów obdarza go również ogromną siłą) i jako superbohater o imieniu Ant-Man wykradł niebezpieczny wynalazek, nad którym w swoim laboratorium pracuje Darren Cross…
 
 
W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom użyczyli: Piotr Adamczyk (Scott Lang), Olgierd Łukaszewicz (Dr Hank Pym), Aneta Todorczuk-Perchuć (Hope van Dyne), Szymon Boborowski (Darren Cross), Przemysław Sadowski (Paxton), Mateusz Damięcki (Sam Wilson), Antoni Pawlicki (Luis) i Magdalena Różczka (Peggy Carter).
 
− To ciekawa postać, jeden z założycieli drużyny Avengers. Niewiele osób o tym wie albo mogło o tym zapomnieć. Podoba mi się też pomysł przekazania pałeczki przez Hanka Pyma Scottowi Langowi. Dzięki temu rodzi się między nimi relacja mentor-nauczyciel, którą można świetnie wykorzystać. To klasyczny motyw z komiksów Marvela, a do tej pory nieobecny w filmach tego studia – mówi o swoim filmie reżyser Peyton Reed.
 
− Od początku uważaliśmy, że ta historia (a więc i film) miała dwóch głównych bohaterów, z których starszy przekazuje młodszemu pałeczkę w sztafecie pokoleń. Starszym bohaterem jest oczywiście Hank Pym, a młodszym Scott Lang. Ich relacje to główny motyw filmu – dodaje producent Kevin Feige
 
W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że Ant-Man to postać, która w uniwersum komiksów Marvela pojawiła się już w 1962 roku, a jej pomysłodawcami są Stan LeeLarry Lieber i Jack Kirby. Pierwszym człowiekiem noszącym skafander Ant-Mana był naukowiec Hank Pym, który wspólnie z Hulkiem, Iron Manem, Thorem oraz Waspem założył drużynę Avengers. Później jego obowiązki przejął Scott Lang, a po Langu skafander Ant-Mana wkładali jeszcze Chris McCarthy oraz Eric O’Grady. 
 
− Na początku filmu mój bohater jest przestępcą, który właśnie wyszedł z więzienia. Nie zna Ant-Mana, nie ma też żadnych związków z Hankiem Pymem. Nie wie, że Pym obserwuje go od pewnego czasu i ma wobec niego głęboko skrywane plany. Doprowadza do sytuacji, w której Scott mimowolnie musi powrócić do swej kryminalnej przeszłości. Włamuje się do domu Hanka i chce ukraść pieniądze potrzebne, by zapłacić alimenty na córkę, która jest jedyną ważną dla niego istotą na świecie. Scott nie wie, że całą sytuację wyreżyserował Hank. Zrobił to, aby nauczyć Scotta, jak używać skafandra Ant-Mana, ponieważ ma dla niego niezwykle ważne zlecenie – mówi o swojej roli Paul Rudd.
 
Pierwsze przymiarki do przeniesienia przygód Ant-Mana na duży ekran odbyły się jeszcze pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Z realizacji filmu jednak zrezygnowano, kiedy okazało się, że studio Disneya pracuje nad opartym na podobnym koncepcie filmem familijnym Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki. W 2000 roku prawa do postaci próbował kupić legendarny prezenter radiowy Howard Stern, a trzy lata później studio Artisan Entertainment zatrudniło Edgara Wrighta  i Joego Cornisha by napisali scenariusz do filmu o przygodach Ant-Mana. Z tego projektu również nic nie wyszło, ale pomysł by głównym bohaterem obrazu uczynić Scotta Langa spodobał się w wydawnictwie Marvel i w 2006 roku duet został zatrudniony przez należące do niego studio filmowe by dalej go rozwijać. Później na kilka lat projekt zszedł na dalszy plan by z hukiem powrócić w roku 2014. W styczniu tego roku ogłoszono, że główne role w Ant-Manie zagrają Paul Rudd i Michael Douglas, a w czerwcu ujawniono, że reżyserii obrazu podejmie się Peyton Reed
 
 
− W tym filmie podoba mi się to, że niełatwo go zaszufladkować; to nie jest typowa komedia, ani film sensacyjny. Odnajdziemy w nim wiele cech jednego i drugiego. Poza tym, bohaterowie przeżywają wiele znanych nam wszystkim rozterek. Ta opowieść jest również wzruszająca. Wydaje mi się, że widzowie wczują się w bohaterów. Poza tym, tak w świecie ludzi, jak i w świecie owadów pokazujemy rzeczy, których publiczność wcześniej nie widziała. To bardzo ekscytujące i wyjątkowe – mówi o Ant-Manie odtwórca głównej roli Paul Rudd.
 
Pierwszy klaps na planie Ant-Mana padł 18 sierpnia 2014 roku w San Francisco, a we wrześniu ekipa przeniosła się do stanu Atlanty w stanie Georgia. W filmie do realizacji ujęć akcji wykorzystano wiele nowych technologii. 
 
− Zastosowaliśmy połączenie efektów komputerowych z sekwencjami zrealizowanymi z użyciem fizycznych obiektów. Nadrzędnym celem było uzyskanie maksymalnego realizmu. Wykorzystaliśmy na dużą skalę wiedzę o makrofotografii owadów i innych małych obiektów i zastosowaliśmy ją w kontekście filmu. Wszystko dlatego, że jedną z umiejętności Ant-Mana jest kierowanie armiami mrówek – wyjaśnia reżyser Peyton Reed.
 
Na ekrany polskich i amerykańskich kin Ant-Man wszedł 17 lipca 2014 roku w pierwszy weekend generując za oceanem przychód w wysokości 57 milionów dolarów! W sumie w samych tylko kinach obraz zarobił ponad 450 milionów dolarów, a jego premierze towarzyszyły entuzjastyczne recenzje krytyków zgodnie chwalących rolę jaką w obrazie stworzył Paul Rudd. W Polsce film obejrzało ponad 250 000 widzów. Szybko też zapowiedziano kontynuację przygód Ant-Mana. Premiera obrazu zatytułowanego Ant-Man and the Waspodbędzie się 6 lipca 2018 roku. 
 
 
WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD 
 
Film „Ant-Man” na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 27. listopada. Na płytach Blu-ray 3D™ i Blu-ray™ obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:
  • KOMENTARZ AUDIO PEYTONA REESA I PAULA RUDDA
  • REPORTAŻE: ZA KULISAMI FILMU ANT MAN
  • PODRÓŻ DO MAKROWERSUM
  • WHIH NEWS FRONT
  • SCENY NIEWYKORZTYSTANE I ROZSZERZONE

 
blog comments powered by Disqus