Dla wszystkich, którym amerykańśkie dzieła kinematografii się przejadły

Autor: Ariakan
plakat filmu Dla wszystkich, którym amerykańśkie dzieła kinematografii się przejadły

Typowa komedia romantyczna po francusku… I smakuje wybornie dla wszystkich tych, którym amerykańskie dzieła tego gatunku się przejadły.

Europejska komedia romantyczna
Antoine jest szefem sali w popularnej i chętnie odwiedzanej restauracji w Paryżu. Niczego mu nie brakuje, lubi swoją pracę, jest dobry w tym co robi, ma pieniądze, kochającą dziewczynę i miłe mieszkanko. Pewnego wieczoru śpiesząc się na randkę z ukochaną skraca sobie drogę przez park i natrafia na wiszącego na gałęzi Louisa. Ratując niedoszłego samobójcę, Antoine czuje się za niego odpowiedzialny. Przyjmuje go pod dach, wspiera finansowo, załatwia mu pracę w swojej restauracji, a z czasem szczerze się z nim zaprzyjaźnia. Poznawszy przyczynę rozpaczy swojego nowego przyjaciela postanawia odnaleźć wielką miłość Louisa, przez stratę, której ten młody człowiek zawisł na gałęzi.

Francuskie kino
Można rzec, że jest to typowe kino francuskie. Oczywiście mam tu na myśli takie produkcje jak Plotka czy Gusta i Guściki a nie francuskie kino akcji sygnowane nazwiskiem Bessona. Kino dowcipne, pomysłowe i wrażliwe, opowieść o ludziach, ich uczuciach i targających nimi emocjach. Męskie sekrety zostały też rewelacyjnie obsadzone: w roli głównej jako Antoine występuje (znany z Plotki właśnie) znakomity Daniel Auteuil. Innymi słowy naprawdę polecam. Oczywiście nie tym, którym na hasło „kino europejskie” robi się niedobrze.

Materiały powiązane:


blog comments powered by Disqus