W 80 dni dookoła świata

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 14 lutego 2005
W sprzedaży od: 16 marca 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastun, wywiady, zwiastuny premier kinowych i DVD

Reżyseria: Frank Coraci
Scenariusz: Michael D. Weiss
Muzyka: Trevor Jones
Zdjęcia: Phil Meheux

Obsada:

Steve Coogan jako Phileas Fogg
Jackie Chan jako Passepartout
Cécile De France jako Monique

Ekscentryczny londyński wynalazca Fileas Fogg (Steve Coogan) opanował umiejętność latania, wynalazł elektryczność, a nawet wrotki, lecz mimo to świat nauki gardzi nim, mając go za nieszkodliwego wariata. Fogg marzy, żeby wreszcie ktoś potraktował go poważnie i przyjmuje od Lorda Kelvina, przewodniczącego Królewskiej Akademii Nauk, niecodzienny zakład... zobowiązuje się objechać kulę ziemską w 80 dni. Wraz z dwójką towarzyszy podróży - lokajem biegłym we wschodnich sztukach walki (Jackie Chan) i piękną famme fatale Monique (Cecile de France) - Fogg rozpoczyna brawurowy wyścig z czasem. Czekają ich fantastyczne przygody, mrożące krew w żyłach niepodzianki, spotkania z wrogami i przyjaciółmi, których zagrają same gwiazdy – Arnold Schwarzenneger, Kathy Bates, Luke Wilson czy Rob Schneider.


Autor recenzji dvd: Darksphere

Obraz

Bardzo dobry kolor, soczysty o wysokim kontraście i jednolity przez cały film. Wszystkie detale bardzo ładnie widoczne, a czerń wzorowo dopełnia wysoką jakość kolorystyczną filmu. Błędy kompresji nie pojawiają się, nawet podczas bardzo dynamicznych scen obraz pozostaje klarowny i ostry. Można powiedzieć - wzorcowy przykład realizacji obrazu!
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Uwaga: Na okładce dystrybutor zamieścił informację, że dostępny jest tylko polski dubbing w Dolby Digital 2.0. To nie prawda! W menu płyty możemy wybrać zarówno oryginalną, jak i polską ścieżkę dźwiękową w Dolby Digital 5.1. Sfera dźwiękowa zrealizowana w formacie DD5.1 Surround zapewnia znakomite efekty dźwiękowe, jednak ścieżka z polskim dubbingiem jest nagrana w niejednolity sposób (kilka razy można mieć problem ze zrozumieniem zbyt cichego dialogu, zwłaszcza w przypadku głośniejszego akompaniamentu muzyki lub salwy śmiechu oglądających). Muzyka bardzo ładnie wkomponowana w całość, dobrze uzupełnia obraz.
Ocena: 4/5

Dodatki

Wśród dodatków znajdziemy wywiady z aktorami, reżyserem i producentem oraz zdjęcia z planu filmowego. Oczywiście w całym materiale dodatkowym można włączyć polskie napisy, co powinno dodatkowo uatrakcyjnić tą część płyty... W sekcji bonusów obejrzeć można także kilka zapowiedzi nadchodzących wydań DVD. Trochę tego wszystkiego jak na lekarstwo, jednak lepszy rydz niż nic:)
Ocena: 3/5

Podsumowanie

Wydanie na DVD bardzo dobre, tylko dodatków mogłoby być zdecydowanie więcej.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus