Arthur

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 26 sierpnia 2011

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielskie, angielskie dla niesłyszących, chorwackie, estońskie, polskie, serbskie, słoweńskie, tureckie, łotewskie
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • sceny niewykorzystane

Reżyseria: Jason Winer
Scenariusz: Peter Baynham
Muzyka: Theodore Shapiro
Zdjęcia: Uta Briesewitz
Montaż: Brent White

Obsada:

Russell Brand jako Arthur
Helen Mirren jako Hobson
Greta Gerwig jako Naomi Quinn
Jennifer Garner jako Susan Johnson
Geraldine James jako Vivienne
Luis Guzmán jako Bitterman
Nick Nolte jako Burt Johnson

Nowa wersja kultowej komedii z lat 80. o zmanierowanym bogaczu i sile miłości.

Lata 80. to czas nie tylko zwariowanych kreacji w świecie mody, ale również fantastycznych i ponadczasowych komedii. Zrealizowany w 1981 roku Arthur z Dudleyem Moorem i Lizą Minelli w rolach głównych dziś zaliczany jest do grona ponadczasowych produkcji filmowych. Trzydzieści lat później wytwórnia Warner Bros. wyprodukowała jej nową, uwspółcześnioną wersję w gwiazdorskiej obsadzie.

Arthur (Russell Brand) wiedzie życie, którego można mu tylko pozazdrościć. Jest jedynym spadkobiercą olbrzymiej fortuny, nie musi pracować, a dnie spędza na szampańskiej zabawie w towarzystwie swojego zaufanego szofera i przyjaciela Bittermana (Luis Guzman). Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Kiedy Arthur i Bitterman przebrani za Batmana i Robina po kolejnej zakrapianej imprezie lądują na komisariacie, matka milionera - Vivienne (Geraldine James) postanawia zrobić porządek ze swoim synem i go... ożenić.

Żoną jednego z najbardziej pożądanych kawalerów w mieście ma zostać Susan (Jennifer Garner) - asystentka i najbardziej zaufana współpracowniczka Vivienne, która jako żona Arthura miałaby przejąć kontrolę nad rodzinną korporacją Bach Worldwide zapewniając jej dalszy rozwój. Oczywiście Arthur jest przeciwny temu pomysłowi, ale kiedy matka grozi pozbawieniem go spadku w wysokości 950 milionów dolarów zmienia zdanie i prosi ojca dziewczyny, Burta Johnsona (Nick Nolte) o jej rękę.

Następnego dnia wszystko się jednak zmienia. Przypadkowe spotkanie Arthura z piękną przewodniczką Naomi (Greta Gerwig) staje się początkiem wielkiej miłości. Arthur staje przed poważnym dylematem. Czy zrezygnować z rodzinnej fortuny dla ukochanej, czy poświęcić miłość dla pieniędzy?blog comments powered by Disqus