Austin Powers i Złoty Członek

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 10 lipca 2003
W sprzedaży od: 10 lipca 2003

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: polski
Dostęp do: 18 scen
Region: 2
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Dodatki

  • komentarz reżysera i Mike'a Mayersa
  • sceny usunięte
  • Świat Austina Powersa
  • Wizualne dodatki specjalne
  • Wokół filmu: "Moda kontra fikcja", "Dyskotekowa gorączka", MI-6: Międzynarodowy szpieg", "Angielski, angielski"
  • teledyski
  • zwiastuny

Reżyseria: Jay Roach
Scenariusz: Michael McCullers, Mike Myers
Muzyka: George S. Clinton 
Zdjęcia: Peter Deming
Montaż: Greg Hayden
Producent: Eric McLeod, Demi Moore, Mike Myers

Obsada:

Mike Myers jako Austin Powers/Dr Evil/Goldmember
Beyonce Knowles jako Foxy Cleopatra
Michael York jako Basil
Seth Green jako Scott Evil
Robert Wagner jako Numer 2
Mindy Sterling jako Frau Farbissina
Verne Troyer jako Mini Me
Michael Caine jako Nigel Powers
Fred Savage jako Numer 3
Tom Cruise jako Tom Cruise - Austin Powers
Gwyneth Paltrow jako Gwyneth Paltrow - Dixie Normous w 'Austinpussy'
Kevin Spacey jako Kevin Spacey - Dr. Evil w 'Austinpussy'
Danny DeVito jako Danny DeVito - Mini Me w 'Austinpussy'
Steven Spielberg jako Steven Spielberg, reżyser 'Austinpussy'
John Travolta jako John Travolta - Goldmember w 'Austinpussy'

Minęły trzy lata odkąd Austin Powers, agent specjalnej troski, stawił czoła swemu arcywrogowi, Doktorowi Zło. Ale Doktor i jego pomocnik, Mini Mój, zdołali zbiec z pilnie strzeżonego więzienia. Doktor Zło sprzymierza się z tajemniczym Złotym Członkiem, wspólnie obmyślają plan i przenoszą się w czasie, by podbić świat. Kluczem do sukcesu jest porwanie Nigela Powersa, ukochanego ojca Austina i najbardziej znanego angielskiego szpiega.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Został przeniesiony bardzo dobrze. Nie da rady zauważyć ziarna, ani jakichkolwiek innych skaz - ich po prostu nie ma! Kolory utrzymane w stylistyce lat 70-tych, a więc barwy ciepłe, z dominacją: pomarańczy, czerwieni i zieleni. Szarość barw spotkamy wyłącznie w bazie Dr. Zło.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Nie można mu nic zarzucić. Nawet ścieżka z polskim lektorem brzmi fantastycznie (lektor w głębi, nie zagłusza nam doznań dźwiękowych)! Obie wersje, oryginalna i polska są pełne werwy. Muzyka harcuje po wszystkich kanałach, efekty dźwiękowe zaś "papugują" jej poczynania...
Ocena: 5/5

Dodatki

Materiałów bonusowych jest sporo i jak przystało na nowsze wydania od Warnera - spolszczone. Jedynie komentarz reżysera, Jay'a Roacha i Mike'a Mayersa pozostawiono w oryginale (a można było się pokusić o przetłumaczenie, znam dyski, w których taki zabieg zastosowano;-). "Wokół filmu", to kilkuminutowe "dyskusje" na temat mody panującej w filmie, roli brytyjskiego szpiega, slangu języka angielskiego i muzyki lat 70-tych (którą jakby nie było w filmie usłyszymy - nowe wersje, ale co tam;-). "Wizualne dodatki specjalne" kryją w sobie wiadomości czysto techniczne, dotyczące takich zagadnień jak nakładanie warstw, skalowanie i synchronizacja elementów naturalnych z cyfrowymi. "Świat Austina Powersa" przedstawi nam postacie występujące w filmie, użyte efekty specjalne oraz pokaże nam drogą, ale jakże kiczowatą dekorację;-) Są również sceny usunięte. Wszystkie dostępne są w DD 5.1 i opcjonalnie z komentarzem stereo. Niektórych szkoda, bo były naprawdę śmieszne. W sumie jest ich sporo i z pewnością zasiliły by kolejną część (oby ta nie powstała;-). Z promocyjnych materiałów: zwiastuny filmowe oraz cztery teledyski muzyczne (W tym Britney Spears i Beyonce!!!).
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Ocena dysku z trzecim "Powersem" jest bardzo trudna, gdyż z jednej strony mamy do czynienia z fatalnym filmem, z drugiej zaś jakość techniczna dysku jest bez zarzutów. Mam mieszane uczucia, nic na to nie poradzę. Podsumowując: osobiście radzę omijać ten film z daleka. Z kolei, jeśli chcemy delektować się dobrym obrazem i dźwiękiem - lepiej odwiedzić najbliższą wypożyczalnię.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus