Avengers: Czas Ultrona - Wydanie Blu-ray

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 18 września 2015

Dźwięk:polski dubbing (Dolby Digital 5.1 HD), angielski (Dolby Digital 5.1 HD), czeski (Dolby Digital 5.1 HD), rosyjski (Dolby Digital 5.1 HD), angielski dla niedosłyszących (Dolby Digital 5.1 HD)
Języki napisów: czeskie, polskie, rosyjskie, rumuńskie
Region: 2.0
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Reportaże: Widziane od środka, Jak powstawał film "Avengers: Czas Ultrona", Kamienie Nieskończoności, Dookoła świata
  • Sceny niewykorzystane i rozszerzone: Człowiek w świątyni, Uważajcie na siebie, Bruce i Natasha rozmawiają, Jaskinia Norn;
  • Komentarz audio: Włącz film z komentarzem audio Jossa Whedona
  • Gagi z planu

Reżyseria: Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
na podstawie komiksu Stan Lee, Jack Kirby
Muzyka: Brian Tyler
Zdjęcia: Ben Davis

Obsada:

Chris Evans jako Steve Rogers / Kapitan Ameryka
Scarlett Johansson jako Natasha Romanoff / Czarna Wdowa
Jeremy Renner jako Clint Barton / Sokole Oko
Chris Hemsworth jako Thor
Samuel L. Jackson jako Nick Fury
Mark Ruffalo jako Bruce Banner / Hulk
Aaron Taylor-Johnson jako Pietro Maximoff / Quicksilver
Robert Downey Jr jako Tony Stark / Iron Man
James Spader jako Ultron (głos)
Gwyneth Paltrow jako Pepper Potts
Cobie Smulders jako Maria Hill
Elizabeth Olsen jako Wanda Maximoff / Scarlet Witch
Don Cheadle jako James Rhodes / War Machine

 

Dowiedz się więcej o wydaniu DVD!

 
Najsłynniejsza komiksowa grupa superbohaterów powraca w widowiskowej i jednej z najbardziej dochodowej superprodukcji wszech czasów. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye po raz kolejny stają do nierównej walki, w której stawką są losy świata. Jeden z największych filmowych przebojów roku Avengers: Czas Ultrona zadebiutuje na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 18. września! Dostępne będą również pakiety z pierwszą częścią superprodukcji, we wszystkich trzech formatach!
 
Milioner Tony Stark (Robert Downey Jr.), który jako zamaskowany Iron Man walczy ze złem i niesprawiedliwością, nie ustaje w staraniach by wykorzystać swój genialny umysł oraz wielki majątek dla dobra ludzkości. Wspólnie z doktorem Brucem „Hulkiem” Bannerem (Mark Ruffalo) pracuje nad stworzeniem zaawansowanego programu komputerowego, który pomógłby w utrzymaniu pokoju na świecie. Niestety, wszelkie próby jego uruchomienia kończą się fiaskiem. Sytuacja zmienia się, kiedy do jego budowy naukowcy decydują się wykorzystać tajemniczy klejnot pochodzący z berła Lokiego – nordyckiego boga, który przez laty próbował zniszczyć Ziemię. W wyniku tego eksperymentu rodzi się Ultron – potężna sztuczna inteligencja, której celem jest anihilacja ludzkości, bo – jak twierdzi – jest to jedyny sposób za zakończenie wszystkich wojen. W tym zadaniu wspiera go zagadkowa para bliźniaków Wanda (Elizabeth Olsen) i Pietro Maximoff (Aaron Taylor-Johnson). Do walki z Ultronem stają obok Iron Mana i Hulka, wszyscy członkowie drużyny Avengers: Thor (Chris Hemsworth), Czarna Wdowa (Scarlett Johansson), Kapitan Ameryka (Chris Evans) i Hawkeye (Jeremy Renner) oraz dawny przywódca agencji T.A.R.C.Z.A. Nick Fury (Samuel L. Jackson). Rozpoczyna się spektakularna wojna, w której stawką są losy świata.
 
Galapagos Films przedstawia wydania Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD jednej z najbardziej dochodowych produkcji w historii kina! Avengers: Czas Ultrona to wyreżyserowana przez Jossa Whedona spektakularna i zrealizowana z niezwykłym rozmachem opowieść o przygodach najsłynniejszej komiksowej drużyny superbohaterów. Obraz został zrealizowany na podstawie komiksowej serii wydawnictwa Marvel.
 
Od zakończenia pierwszego filmu o Avengers wiele się wydarzyło. Tony Stark nie ma już domu i próbuje spojrzeć z boku na swoje życie i siebie w roli Iron Mana. Thor powrócił do Asgardu i postanowił, że poświęci się chronieniu ludzkości. Po wszystkich tych zdarzeniach pozostało wiele niedokończonych wątków - mówi producent Kevin Feige o realiach, w jakich rozpoczyna się akcja filmu Avengers: Czas Ultrona
 
Superprodukcja jest częścią całej serii przebojowych filmów realizowanych na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel. Najważniejsi członkowie drużyny jak Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka czy Thor są bohaterami również własnych serii filmowych, a wydarzenia w nich opowiedziane odbijają się echem w pozostałych. - Myślę, że mieliśmy wiele szczęścia, bo znaleźliśmy równowagę pozwalającą nam popychać poszczególne opowieści na nowe tory przy jednoczesnym zachowaniu punktów stycznych spajających poszczególne motywy i postaci poza filmami z serii Avengers - mówi producent wykonawczy Louis D’Esposito.
 
Autorem scenariusza superprodukcji jest Joss Whedon, który wyreżyserował również pierwszą część przygód drużyny Avengers. Po jej sukcesie pełnił rolę konsultanta przy wszystkich kolejnych filmach studia Marvel dbając o to, by historie w nich opowiadane tworzyły spójne uniwersum. 
Przymierzając się do sequela Avengers trzeba było przede wszystkim wymyślić, co zrobić z tymi wszystkimi postaciami. A w najnowszej części jest ich więcej niż do tej pory! Avengers stanowią bardzo dysfunkcyjną grupę. Spodobał mi się pomysł, żeby pokazać, jak działają zespołowo i jak bardzo im to nie wychodzi – mówi Joss Whedon. - Pomysł na drugą część jest też taki, że teraz już wszyscy na świecie wiedzą o istnieniu Avengers, superbohaterów, superłotrów i całego tego cyrku. Pierwsza część zdecydowanie koncentrowała się na budowaniu drużyny, a druga opowie o panujących w niej siłach odśrodkowych – dodaje.
 
Główną osią Avengers było wzajemne poznawanie się bohaterów. Tym razem, ponieważ wszyscy już się znają, istniał ogromny potencjał humoru i konfliktu. Myślę, że jednym z najlepszych pomysłów, na jakie Joss wpadł pisząc scenariusz, było połączenie postaci w nieoczywiste pary – mówi producent Kevin Feige.
 
Głównym przeciwnikiem drużyny Avengers w nowym filmie jest Ultron. Stworzony w wyniku nieudanego eksperymentu jest najbardziej niebezpiecznym wrogiem z jakim, do tej pory, zmierzyli się superbohaterowie. 
Odkąd byłem dzieckiem, Ultron stanowił głównego przeciwnika Avengers. Był złym robotem, mordercą zdolnym do autoreplikacji, szczerze nienawidzącym superbohaterów – mówi Joss Whedon
 
Jest to jeden z najbardziej znanych i najpotężniejszych przeciwników Avengers. Bardzo podoba mi się pomysł, że posiada on zdolność samopowielania i że każdy Ultron jest nim. Mamy więc tysiące pod-Ultronów, wcieleń Ultrona, który może przez nie przemawiać i działać – dodaje producent Kevin Feige.
 
Obok Ultrona w filmie pojawia się para zupełnie nowych bohaterów - rodzeństwo Wanda i Pietro Maximoff czyli Scarlet Witch i Quicksilver, w których role wcielają się Elizabeth Olsen i Aaron Taylor-Johnson
Ich przygoda z Avengers rozpoczyna się w bardzo interesujący sposób, dlatego widzieliśmy ich w tym filmie. Wcale nie przepadają za Avengers. Pochodzą ze wschodnioeuropejskiego państwa Sokovia, gdzie w przeszłości swoją placówkę miała T.A.R.C.Z.A., ale gdzie znajdowała się również siedziba organizacji Hydra, za którą raczej nikt nie przepada – mówi o nowych bohaterach Kevin Feige.
 
Prace na planie superprodukcji Avengers: Czas Ultrona rozpoczęły się w Johannesburgu. Później ekipa przeniosła się do znajdującego się pod Londynem studia Shepperton, następnie do Włoch, Korei Południowej, Bangladeszu i Nowego Jorku.
Skala tego filmu jest ogromna. Kręciliśmy zdjęcia w zamku w angielskim Dover, w śródmieściu Johannesburga, na północy Włoch, jesteśmy też pierwszym hollywoodzkim filmem częściowo zrealizowanym na ulicach Seulu. Jeśli dodamy do tego wszystkie inne lokalizacje i plany zdjęciowe, uzyskamy największy film w historii studia Marvel – mówi producent Kevin Feige
 
Ten film jest doroślejszy niż poprzedni. Trochę straszniejszy. Trochę ostrzejszy. Ale reprezentuje te same wartości, występują w nim te same postaci i jest podszyty tym samym poczuciem humoru. I tak, niektórzy dostaną w skórę – dodaje Joss Whedon.
 
 
WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD 
 
Film Avengers: Czas Ultrona na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 18. września. Na płytach Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:
 
WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™:
 
- Reportaże: Widziane od środka, Jak powstawał film "Avengers: Czas Ultrona", Kamienie Nieskończoności, Dookoła świata
- Sceny niewykorzystane i rozszerzone: Człowiek w świątyni, Uważajcie na siebie, Bruce i Natasha rozmawiają, Jaskinia Norn
- Komentarz audio Jossa Whedona
- Gagi z planu
 
WYDANIE DVD:
 
Reportaż „Dookoła świata”
 
 
 blog comments powered by Disqus