Avengers: Wojna bez granic - Wydanie Blu-ray

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 5 września 2018

Dźwięk:polski (Dolby Digital 5.1), angielski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: czeski, polski
Nośnik:jedna płyta Blu-ray
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Reportaże: Zdumiewająca mikstura, Szalony Tytan, Kulisy bitwy: Tytan, Kulisy bitwy: Wakanda
  • Sceny niewykorzystane
  • Gagi
  • Komentarz audio

Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
Scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
na podstawie komiksu Jim Starlin, Jack Kirby, Stan Lee; postaci Steve Ditko, Joe Simon; materiałów do scenariusza, historii George perez, Ron Lim
Muzyka: Alan Silvestri
Zdjęcia: Trent Opaloch

Obsada:

Robert Downey Jr jako Tony Stark / Iron Man
Chris Evans jako Steve Rogers / Kapitan Ameryka
Benedict Cumberbatch jako Dr Stephen Strange
Scarlett Johansson jako Natasha Romanoff / Czarna Wdowa
Chris Pratt jako Peter Quill / Star Lord
Chris Hemsworth jako Thor
Mark Ruffalo jako Bruce Banner / Hulk
Josh Brolin jako Thanos

Dowiedz się więcej o wydaniu DVD i Blu-ray 3D!

Spektakularne starcie na śmierć i życie, obejmujące całe, stworzone od dekady filmowe uniwersum Marvela. Entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków produkcja Marvel Studios, w której główne role zagrali Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman, Zoe Saldana, Tom Hiddleston, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Josh Brolin i Chris Pratt zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD już 5 września.

Thanos (Josh Brolin), najgroźniejszy złoczyńca we wszechświecie, jest gotów na wszystko by zdobyć siedem Kamieni Mocy - potężnych artefaktów obdarzających swojego właściciela niewyobrażalną potęgą. Jeden z nich odnajduje na statku kosmicznym, na którym schronienie znaleźli mieszkańcy zniszczonego Asgardu. Thanos atakuje okręt i bez problemu pokonuje Thora (Chris Hemsworth), Lokiego (Tom Hiddleston) oraz Hulka (Mark Ruffalo). W walce z superbohaterami uszkodzony zostaje jednak statek Thanosa, który rozbija się w centrum Nowego Jorku.

Hulk ostrzega Doktora Strange’a (Benedict Cumberbatch), że Thanos jest szalenie niebezpieczny i ma w planach zniszczenie połowy istot żyjących w całym wszechświecie. Przerażony Strange alarmuje Iron Mana (Robert Downey Jr.). Avengers ramię w ramię z innymi superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny.

Avengers: Wojna bez granic to dziewiętnasty film zrealizowany w ramach Marvel Cinematic Universe (MCU) - filmowego uniwersum, w którym spotykają się najpopularniejsi komiksowi superbohaterowie Marvela. Jednocześnie, jest to pierwszy film w którym wątki poruszane we wcześniejszych obrazach znajdują swój wielki finał. To opowieść o najtrudniejszej walce w historii drużyny Avengers, po której zakończeniu świat superbohaterów już nigdy nie będzie wyglądał tak samo. To również najdroższy film w dziejach MCU. Inwestycja zwróciła się z nawiązką, bowiem superprodukcja ma już na swoim koncie ponad 2 miliardy dolarów i obecnie jest czwartym, najbardziej dochodowym filmem w historii kina.

– Jestem wielkim fanem komiksów. W swojej szafie cały czas mam kolekcję, którą stworzyłem jeszcze jako dziecko. Dlatego nie interesuje mnie proste przełożenie komiksowych historii na duży ekran. W ten sposób nie zaskoczymy widzów, bo ci przyjdą kina zobaczyć to, co już znają. A mnie zależy na tym, żeby ich zaskoczyć. Dlatego nasz film, choć wykorzystuje komiksowe wątki, robi to w sposób kreatywny i zaskakujący. Odbijamy się od klasycznych komiksowych historii, by stworzyć coś nowego – wyjaśnia reżyser Joe Russo.

– Przykładem takiego myślenia jest wykorzystanie w filmie postaci Thanosa – mówi drugi reżyser Anthony Russo. – To postać doskonale znana czytelnikom komiksów Marvela, z której w naszym filmie uczyniliśmy bohatera pierwszoplanowego. Ta decyzja sprawiła, że mogliśmy opowiedzieć historię jego starcia z superbohaterami z zupełnie innej perspektywy. Poza tym jest idealnym spoiwem łączącym różnych mieszkańców uniwersum Marvela – dodaje reżyser.

Prace na planie rozpoczęły się 23 stycznia 2017 roku w Pinewood Atlanta Studios w amerykańskim stanie Georgia. Film w całości nakręcono cyfrowymi kamerami IMAX/Arri czyniąc z filmu pierwszą hollywoodzką produkcją w całości zrealizowaną na tym sprzęcie. Prace na planie trwały do 14 lipca 2017 roku. W ciągu trwających blisko pół roku zdjęć ekipa odwiedziła Wielką Brytanię, Atlantę, Nowy Jork a nawet Filipiny. Za stworzenie cyfrowych efektów specjalnych odpowiedzialne były firmy Industrial Light & Magic, Framestore, Method Studios, Weta Digital, Double Negative, Cinesite, Digital Domain, Rise, Lola VFX i Perception.

Światowa premiera odbyła się 23 kwietnia 2018 roku w Dolby Theatre w Los Angeles. Tylko w USA w weekend premierowy film był wyświetlany na 4474 ekranach, w tym 408 wielkoformatowych ekranach IMAX. Nic więc dziwnego, że po pierwszym weekendzie wyświetlania film mógł się pochwalić w notowaniach box office wynikiem otwarcia na poziomie 257 milionów dolarów! W sumie w kinach na całym świecie obraz zarobił ponad 2 miliardy dolarów, stając się pierwszą w historii komiksową superprodukcją, której udało się przekroczyć granicę 2 miliardów dolarów oraz czwartym najbardziej dochodowym filmem w dziejach.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:

  • Reportaże: Zdumiewająca mikstura, Szalony Tytan, Kulisy bitwy: Tytan, Kulisy bitwy: Wakanda
  • Sceny niewykorzystane
  • Gagi
  • Komentarz audio
blog comments powered by Disqus