Magiczny Kamień

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 23 maja 2005
W sprzedaży od: 15 czerwca 2005

Format obrazu: 16:9, 2.35:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zapowiedzi

Reżyseria: Lenard Fritz Krawinkel
Scenariusz: Don McEnery
Muzyka: Michael Kamen

Obsada:

Patrick Stewart jako Albert Drolinger (głos)
Emily Watson jako Alanta (głos)
Alan Mariot jako Boo (głos)
Glenn Wrage jako Zino (głos)

Mieszkańcy magicznej krainy Gaya wysyłają drużynę, złożoną ze swoich najzdolniejszych przedstawicieli, aby wzięli udział w pewnym wyścigu. Kilku pełni energii, humoru i czasami przesadnej pewności siebie młodzieńców o niewielkim wzroście, ale za to imponujących uszach wygrywa szalony wyścig, ale okazuje się, że to dopiero początek ich niezwykłej przygody. Los postawi przed nimi zadanie niezwykłej wagi – muszą odzyskać magiczny kamień Dalamit, którym zawładnął pewien bardzo zły człowiek, i szybko wrócić do Gai, której grozi zagłada....

Obraz

Z jednej strony doskonale nasycony ciepłymi barwami obraz, czyściutki i wręcz lśniący na ekranie telewizora. Z drugiej podziw - "Magiczny Kamień" został zapisany na jednej warstwie, co wcale nie oznacza, że jakość obrazu odbiega od normy. Wręcz przeciwnie, takiej jakości obrazu nie powstydziłby się nawet sam "Shrek". Zachwyca również ostrość oraz nasycenie czerni. Raj dla oczu..
Ocena: 5/5

Dźwięk

Sześć kanałów w „Magicznym Kamieniu” prezentuje się dobrze. Niestety tylko dobrze, bowiem twórcy wydania DVD trochę zaniedbali Dolby Digital 5.1. Zwłaszcza polską wersję dubbingowaną, która jest ciut cichsza od oryginału i prezentuje gorsze panoramowanie. Co nie oznacza, że sam oryginał jest perfekcyjny. W moim odczuciu dźwięk za mało żyje. Niby coś tam po bokach się dzieje, ale wydaje się, że większość efektów - podobnie ja dialogi - umieszczono w centrum. Subwoofer mimo, że się udziela, to nawet nie stara się wybić ponad resztę. Przez to też ścieżka dźwiękowa narzeka na niedosyt niskich tonów. Ogólni jest dobrze, ale do piątki daleko...
Ocena: 4/5

Dodatki

W bonusach tylko zapowiedzi dystrybutora. Po raz kolejny nasze pociechy będą niezadowolone, a my nie poznamy kulis produkcji tej animacji na miarę "Shreka". Szkoda, bo w kwestii dodatków w tym przypadku było spore pole do popisu.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Zmarnowany potencjał kina domowego, jeśli chodzi o dźwięk i dodatki. W momencie kiedy jest co oglądać, to widz zastanawia się po co kupował tak mocny zestaw dźwiękowy do swojego centrum rozrywki. Przykro mi też jest z powodu dodatków. Kino dla młodych widzów powinno zawierać ich najwięcej.
Ocena:blog comments powered by Disqus