Bakugan


plakat filmu Bakugan
Reżyseria: Mitsuo Hashimoto


Rok produkcji: 2007 - 2010

Tytuł oryginalny: Bakugan Battle Brawlers
Zagraniczna strona filmu: http://www.bakugan.com
Polska strona filmu: http://www.bakugan.pl
Produkcja: Japonia
Gatunek: anime

Bakugan to potężne istoty, zamknięte w kulach, które po wyrzuceniu na pole bitwy przyjmują swą prawdziwą postać. Każdy z nich posiada własną moc, czyli żywioł, w którym się specjalizuje. Istnieje sześć mocy: ogień, światło, wiatr, woda, ciemność, oraz ziemia. Bohaterami filmu jest szóstka przyjaciół, która tworzy drużynę „Młodych Wojowników Bakugan”. Dzięki mocy tajemniczych kart, podczas gry zwanej Bakugan, dzieci mogą zmieniać losy świata.

Bakugan - kolejna produkcja z kolekcji japońskich dzieł anime - charakterystycznych graficznie animacji, tworzonych przez japońskich mistrzów. Wojownicy Bakugan to kreacja reżysera Mitsuo Hashimoto (Dragon Ball) oraz plejady amerykańskich scenarzystów. Pierwszy sezon (2007) liczył 152 odcinki - w całości wyprodukowane w jednej z najsławniejszych, najbardziej cenionych i przy okazji najstarszych wytwórni w kraju kwitnącej wiśni - TMS Entertainment (niegdyś Tokyo Movie Shinsha).

Młodzi chłopcy walczą w grze wojennej. Na pole bitwy wyrzucają kulki - wówczas uwalniane są Bakugany, potężne istoty, z których każda dysponuje swoim żywiołem. Opowieść o walczących, potężnych istotach, podbiła serca dzieci na całym świecie. Powstały zabawki, kolekcjonerskie gadżety i gry komputerowe.


Bakugan - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus