Żyleta

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 6 października 2005

Format obrazu: 1.85:1, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), francuski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, czeski, duński, fiński, francuski, hiszpański, holenderski, polski, szwedzki, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • Tańcząca Pamela

Reżyseria: David Hogan
Scenariusz: Ilene Chaiken, Chuck Pfarrer
Muzyka: Michel Colombier
Zdjęcia: Rick Bota
Montaż: Peter Schink
Scenografia: Jean-Philippe Carp
Kostiumy: Rosanna Norton
Casting: Rick Montgomery
Producent: Mike Richardson
Producent wykonawczy: Peter Heller

Obsada:

Pamela Anderson jako Żyleta/Barbara Kopetski
Temuera Morrison jako Axel Hood
Victoria Rowell jako Cora D/Corrina Devonshire
Jack Noseworthy jako Charlie Kopetski
Xander Berkeley jako Alexander Willis
Udo Kier jako Curly
Andrew S. Brown jako Big Fatso
Clint Howard's jako Schmitz
Jennifer Banko jako Spike
Steve Railsback jako Pułkownik Pryzer
Amir Aboulela jako Patron
Adriana Alexander jako Redhead
David Andriole jako Goon
Vanessa Asher jako Emily
Tony Bill jako Foster

Jest rok 2017. Rządy sprawuje junta wojskowa. W jednym z neutralnych miast, Barbara Kopetski, zwana Żyletą, prowadzi bar. Pewnego dnia zwraca się do niej o pomoc Axel Hood. Mężczyzna jest działaczem opozycji. Ma przerzucić do Kanady Corrinę Devonshire - badaczkę, która posiada lek przeciwko broni biologicznej. Cora zamierza powiadomić dowództwo opozycji o planowanym przez juntę użyciu przeciwko nim broni biologicznej.

Uwagi:

Choć ten "plus" to głównie za Pamelę, to wydanie jest godne polecenia. Nadspodziewanie dobry obraz i dynamiczna ścieżka dźwiękowa to cechy jak najbardziej pożądane u miłośników kina domowego. Polecam


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

Film pochodzi sprzed prawie 10 lat, a mimo to oferuje nam bardzo dobry obraz. Kolorystyka zaprezentowana oscyluje wokół jaskrawej, krwistej wręcz czerwieni i zimnego, sterylnego niebieskiego. Całość trzyma świetną ostrość i niezłą głębię. W scenach dziennych wiodące kolory przechodzą w przybrudzone brązy, mające przybliżyć nam szarość powojennych czasów. Podsumowując: bardzo dobry, cyfrowy transfer mogący ucieszyć oko nawet wymagającego widza.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Proponuję od razu zapomnieć, że na płycie mamy do dyspozycji inne ścieżki dźwiękowe, niż oryginalną, angielską. Ścieżka ta nagrana w DD 5.1 jest bardzo dynamiczna i dostarcza dużo pozytywnych wrażeń zarówno podczas scen akcji, jak i w muzycznych przerywnikach. Do tego możemy dodać czytelne dialogi dochodzące z głośnika centralnego, szeroką panoramę dźwięku i przyzwoitą selektywność. Wpływa to w sposób znaczący na przyjemność oglądania tej pozycji. Reasumując: biorąc pod uwagę wiek filmu, dźwięk w oryginalnej wersji zasługuje na mocny dobry z plusem.
Ocena: 4/5

Dodatki

Dodatek zawarty na płycie skierowany jest przede wszystkim do odbiorców płci męskiej. Żeńska część społeczeństwa może dowiedzieć się z niego, że chirurgia kosmetyczna w Stanach Zjednoczonych jest bardzo zaawansowana technologicznie. Tamtejsi lekarze są w stanie wszyć i powiększyć cokolwiek, komukolwiek. A tak na poważnie, w dodatkach mamy pełną scenę z Pamelą, scenę która otwiera film. Pamela w tym teledysku wygina się we wszystkie strony na wszystkie sposoby prezentując nam swoje wdzięki. Jeśli dołożymy do tego to, że robi to strugach wody to nietrudno jest się domyśleć co tam się dzieje.
Ocena: 2/5

Podsumowanie

Film nie jest światowym megahitem, jest po prostu jeszcze jedną adaptacją komiksu, u nas zupełnie nieznanego. Trudno więc spodziewać się fajerwerków przy jego wydaniu DVD. Tym bardziej należą się słowa pochwały dla dystrybutora. Wydanie Żylety, które się u nas ukazuje nie rozczarowuje, mało tego, potrafi uradować oko, przede wszystkim męskie.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus