Batman: Rok pierwszy (DVD)

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 21 października 2011

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0), czeski (Dolby Digital 2.0), grecki (Dolby Digital 2.0), polski lektor (Dolby Digital 2.0), węgierski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielskie, czeskie, greckie, polskie, węgierskie
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • zwiastuny filmowe
  • "Justice League: Doom - zapowiedź
  • "All-Star Superman" - zapowiedź
  • "Zielona Latarnia: Szmaragdowi Wojownicy" - zapowiedź

Reżyseria: Sam Liu, Lauren Montgomery
Scenariusz: Frank Miller, Tab Murphy
na podstawie komiksu Franka Millera i Davida Mazzucchilli
Muzyka: Christopher Drake

Obsada:

Bryan Cranston jako Jim Gordon (głos)
Ben McKenzie jako Bruce Wayne / Batman
Eliza Dushku jako Selina Kyle / Catwoman
Jon Polito jako Commissioner Loeb
Alex Rocco jako Carmine Falcone

Batman: Rok pierwszy jest opowieścią o narodzinach superbohatera Gotham City - miasta owładniętego korupcją. Po 18 latach edukacji i ciężkich treningów, młody miliarder Bruce Wayne (głos Ben McKenzie - 88 minut) powraca w rodzinne strony, aby pomścić śmierć rodziców, zabitych w napadzie rabunkowym. Bogaty playboy staje się wyjętym spod prawa mścicielem w masce, największym postrachem półświatka przestępczego w Gotham.

W tym samym czasie do Gotham przyjeżdża młody policjant James Gordon (głos Bryan Cranston - Szeregowiec Ryan), który nawiązuje silną przyjacielską więź z zamaskowanym mścicielem i ramię w ramię stają do walki o sprawiedliwość.

Ścigany przez skorumpowanych funkcjonariuszy Policji, Batman musi stawić czoła również złowrogiej kobiecie kot (głosu użyczyła Eliza Dushku - Dziewczyny z drużyny).

Batman. Rok pierwszy wyreżyserowali Lauren Montgomery (Zielona Latarnia. Szmaragdowi wojownicy) i Sam Liu (Thor: Opowieści Asgardu, Hulk na obcej planecie). Autorem scenariusza do filmu jest Tab Murphy, który pracował przy takich produkcjach jak: Mój brat niedźwiedź (nominację do nagrody Annie), Tarzan (również otrzymana nominacja do nagrody Annie), Dzwonnik z Notre Dame (za ten film nominacje do nagrody Złotej maliny). Producentem wykonawczym jest Bruce W. Timm, który jest zaangażowany w kreacje filmów o Batmanie od 1993 roku.

Batman. Rok pierwszy jest ekranizacją komiksu wydanego przez DCUniverse Animation, Batman: Year One z 1987 roku, w Polsce wydany przez Egmont Polska w 2003 roku.

Głosów głównym postaciom użyczyły gwiazdy wielkiego ekranu: Ben McKenzie jako Batman / Bruce Wayne, Bryan Cranston jako James Gordon, Eliza Dushku jako Kobieta Kot.

Frank Miller stworzył dzieło uznawane za jedną z najważniejszych historii o zamaskowanym mścicielu, o czym świadczy uznanie krytyki i powstawanie nowych kolejnych części filmowych i ekranizacji na wielkim ekranie.

Batman obok Supermana należy do najbardziej znanych i rozpoznawalnych postaci komiksowych.

Ciekawostki:

Batman został uznany za największego superbohatera wszech czasów przez magazyn SFX ( magazyn o tematyce fantastycznej).

Zabawki i gry o tematyce Batmana są jednym z najlepiej sprzedających się produktów odnośnie superbohaterów na świecie.

blog comments powered by Disqus