Piękna i Bestia


plakat filmu Piękna i Bestia
Reżyseria: Gary Trousdale, Kirk Wise
Scenariusz: Linda Woolverton
Muzyka: Alan Menken
Montaż: John Carnochan
Producent: Don Hahn

Obsada:

Paige O'Hara jako Piękna (głos)
Robby Benson jako Bestia (głos)
Richard White jako Gaston (głos)
Jerry Orbach jako Lumiere (głos)
David Ogden Stiers jako Cogsworth/Narrator (głos)

Dystrybutor: IMAX
Rok produkcji: 1991
Data premiery polskiej: 4 stycznia 2002
Tytuł oryginalny: Beauty and the Beast
Czas trwania filmu: 90 min.
Produkcja: USA
Gatunek: animowany, familijny

Piękna i Bestia to opowieść o Belli, mądrej i skromnej dziewczynie z małego miasteczka, która bardziej niż względy młodych zalotników ceni sobie podróże w magiczny świat książek. Tymczasem w pobliskim, spowitym mgłą lesie, w mrocznym zamczysku żyje przystojny, lecz bardzo samolubny książę. Egoizm doprowadza go w końcu do zguby - potężne zaklęcie rzucone na arystokratę zamienia go w przerażającą, rogatą bestię. Książę odzyska ludzką postać pod warunkiem, że nauczy się kochać, a jego miłość zostanie odwzajemniona. Gdy na zamek trafia będąca uosobieniem dobroci Bella, Bestia zaczyna powoli zmieniać swoje nastawienie do życia i ludzi.

Ponadczasowe dzieło studia Walta Disneya, Piękna i Bestia nominowana do Oscarar w sześciu kategoriach, w tym - jako pierwsza w historii kina pełnometrażowa animacja - za Najlepszy Film, uhonorowana została dwoma statuetkami - za Najlepszą Muzykę i Piosenkę.

Dzięki nieporównywalnemu z niczym połączeniu magii, muzyki, porywającej fabuły, olśniewającej animacji i cudownych postaci powstał film, który oczarowuj widzów w każdym wieku przypominając, że prawdziwe piękno tkwi wewnątrz, trzeba tylko umieć je dostrzec.


Piękna i Bestia - galeria plakatów


Piękna i Bestia - galeria zdjęć


Piękna i Bestia - galeria projektów


Piękna i Bestia - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus