Teoria wielkiego podrywu: Sezon 1 (3 DVD)

okładka
dvd Info
W sprzedaży od: 27 lutego 2009

Format obrazu: 1.78:1 - anamorficzny, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, czeski, duński, fiński, holenderski, norweski, polski, szwedzki
Ilość odcinków: 17
Dostęp do: scen
Części od .. do: 1-17
Ilość płyt dvd: 3
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • mechanika kwantowa teorii wielkiego podrywu: spojrzenia za kulisy serialu

Scenariusz: Chuck Lorre, Bill Prady
na podstawie materiałów do scenariusza, historii Gary Torvinen, Todd Craig, Tara Hernandez, Adam Faberman
Muzyka: Benson Taylor
Muzyka: Barenaked Ladies
Zdjęcia: Steven V. Silver

Obsada:

Johnny Galecki jako Leonard Leakey Hofstadter
Jim Parsons jako Sheldon Lee Cooper
Kaley Cuoco jako Penny
Simon Helberg jako Howard Joel Wolowitz
Kunal Nayyar jako Rajesh "Raj" Ramayan Koothrappali
Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler
Melissa Rauch jako Bernadette Marianne Rostenkowski
Carol Ann Susi jako pani Wolowitz (głos)
Kevin Sussman jako Stuart Bloom
John Ross Bowie jako Barry Kripke
Sara Gilbert jako Leslie Winkle
Aarti Mann jako Priya Koothrappali

Świat atomów i cząsteczek nie ma przed nimi tajemnic. Świat kobiet, owszem.

Emisja w 40 krajach. Tylko w USA - 11 milionów widzów przed ekranami.

Najnowszy projekt Chucka Lorrego (scenarzysta „Dharmy i Grega”) i Billa Prady’ego (scenarzysta „Dharmy i Grega”, „Kochanych kłopotów”), stworzony z myślą o wszystkich ofermach wśród nas.

W bohaterach sportretowanych przez Johnny’ego Galeckiego („Hancock”, „Roseanne”, „Koszmar minionego lata”) i Jim Parsonsa („Powrót do Garden State, „Potyczki Amy”) każdy z nas odnajdzie część siebie.

Fabuła

Leonard Hofstadter i Sheldon Cooper przyjaźnią się od lat. Obaj są fizykami – jeden z nich zajmuje się fizyką eksperymentalną, drugi woli teorię. Ich genialne umysły są w stanie zrozumieć wszystko, począwszy od nieuchronnego przyciągania czarnej dziury, a skończywszy na skomplikowanej budowie atomu. Ale jeśli złożycie te atomy w kobietę, wtedy ich rozumowanie nagle się kończy.

Ich pasja i inteligencja mają się nijak do życia poza laboratorium. Są dziwolągami i zupełnie nie radzą sobie w towarzystwie. Przekonują się o tym, kiedy do mieszkania naprzeciw wprowadza się piękna blondynka. Dzięki Penny ich wszechświat zaczyna się rozszerzać do rozmiarów, których nigdy nie podejrzewali.

To także Penny, a właściwie jej były chłopak, pomaga Leonardowi i Sheldonowi zrozumieć, że mózg ma niewielkie szanse w starciu z mięśniami.

Zafascynowany atomami Penny (wszystkie znajdują się na właściwym miejscu!) Leonard usiłuje utrzymać Sheldona z daleka od wszechświata, w którego centrum znajduje się apartament sąsiadki. Sheldon zastanawia się nad znaczeniem krawata powieszonego na klamce i usiłuje wyplątać się z siedmiu swoich kłamstw – on przecież nie umie kłamać!

Kiedy Sheldon choruje trzeba uciekać. Wiedzą o tym wszyscy oprócz… Penny.

Leonard ekscytuje się na myśl o wehikule z lat sześćdziesiątych. Dopóki nie słyszy, że jest żałosny.

Powróciwszy do zdrowia Cooper decyduje się wziąć udział w Pucharze Fizyki w kategorii „Najbardziej zarozumiały fizyk”. Tymczasem siostra bliźniaczka Sheldona okazuje się zupełnie inna i od razu budzi zainteresowanie kolegów Coopera.

Strój hobbita. Odwiedziny mamy. Ostry dyżur. Zakupy z piekła rodem. Pierwsza randka. I sercowe porady od randkowego wyjadacza. Oto „Teoria wielkiego podrywu”!

„Teoria wielkiego podrywu” na DVD to wydanie 3-płytowe składające się z 17 odcinków - 341 minut. Dzięki dodatkom specjalnym MECHANIKA KWANTOWA TEORII WIELKIEGO PODRYWU można wejść za kulisy serialu.

Produkcja

Autorami „Teorii wielkiego podrywu” jest dwóch scenarzystów Chucka Lorrego („Dharma i Greg”) i Billa Prady’ego („Dharma i Greg”, „Kochane kłopoty”). To oni stworzyli dwóch, nierozgarniętych towarzysko fizyków i nazwali ich imionami legendarnego producenta Leonarda Sheldona.

Lorry i Prady podpisali kontrakt ze stacją CBS – do maja 2007 roku stworzonych miało zostać trzynaście odcinków serialu, ostatecznie powstało jednak siedemnaście a „pilot” został wyemitowany w 24 września 2007 roku w USA – można go było obejrzeć w telewizji lub ściągnąć za darmo ze strony sklepu iTunes. Teoria została wyprodukowana przez studia Warner Bros. w studiach w kalifornijskim Burbanku. Każdy odcinek nagrywany był przed żywą publicznością. Powstał rewelacyjny sitcom, którego celem było naświetlenie kontrastu pomiędzy inteligencją a zdolnością do odnalezienia się w grupie.

Premierowy epizod zgromadził przed ekranami ponad dziewięć i pół miliona widzów. Produkcja wyświetlana była w czterdziestu krajach (w Polsce - TVN7), na wszystkich kontynentach i wkrótce pojawi się także na telewizyjnych ekranach w Czechach i Niemczech.

O ile wszystkie epizody Teorii zostały spisane przez te same ręce, na krześle reżyserskim zasiadały różne osoby, m.in. James Burrows („Wszystko w rodzinie”, „Dharma i Greg”, „Przyjaciele”). To właśnie jego dziełem jest odcinek pilotowy.

W głównych rolach Leonarda Hofstadter i Sheldona Coopera obsadzono Johnny’ego Galeckiego („Hancock”, „Roseanne”, „Koszmar minionego lata”) oraz Jima Parsonsa („Powrót do Garden State, „Potyczki Amy”). Na planie partnerowali im: Kaley Cuoco jako Penny oraz Simon Helberg i Kunal Nayyar w rolach inżynierów z Caltechu.

Emisja pierwszego sezonu Teorii na antenie stacji CBS została zakończona 19 maja 2008 roku, przyciągając przed ekrany średnio 8,47 mln widzów. 22 września stacja rozpoczęła nadawanie 2 sezonu produkcji. My tymczasem zapraszamy państwa do obejrzenia sezonu pierwszego!

Czy wiesz, że…

  • … scenariusz każdego odcinka serialu jest dokładnie sprawdzany przez profesora Davida Saltzberga, który wykłada fizykę i astronomię na University of California, Los Angeles? To także on dostarcza wszystkie równania i diagramy.
blog comments powered by Disqus