Teoria wielkiego podrywu: Sezon 2 (4 DVD)

okładka
dvd Info
W sprzedaży od: 22 października 2010

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0), czeski (Dolby Digital 2.0), polski lektor (Dolby Digital 2.0), węgierski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, angielski dla niedosłyszących, czeski, polski, portugalski, turecki, węgierski
Ilość odcinków: 22
Dostęp do: scen
Części od .. do: 1-22
Ilość płyt dvd: 4
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • fizyk gwiazd: Profesor UCLA David Saltzberg w roli konsultanta programu;
  • sprawdzanie hipotezy nieskończonej wesołości w związku z teorią Wielkiego Podrywu: wyjątkowe postacie i cechy charakterystyczne;
  • gagi z planu!

Scenariusz: Chuck Lorre, Bill Prady
na podstawie materiałów do scenariusza, historii Gary Torvinen, Todd Craig, Tara Hernandez, Adam Faberman
Muzyka: Benson Taylor
Muzyka: Barenaked Ladies
Zdjęcia: Steven V. Silver

Obsada:

Johnny Galecki jako Leonard Leakey Hofstadter
Jim Parsons jako Sheldon Lee Cooper
Kaley Cuoco jako Penny
Simon Helberg jako Howard Joel Wolowitz
Kunal Nayyar jako Rajesh "Raj" Ramayan Koothrappali
Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler
Melissa Rauch jako Bernadette Marianne Rostenkowski
Carol Ann Susi jako pani Wolowitz (głos)
Kevin Sussman jako Stuart Bloom
John Ross Bowie jako Barry Kripke
Sara Gilbert jako Leslie Winkle
Aarti Mann jako Priya Koothrappali

Stworzony przez reżysera i scenarzystę Chucka Lorre („Roseanne”, „Dharma & Greg”, „Dwóch i pół”) oraz scenarzystę Billa Prady („Dharma & Greg”, „Kochane kłopoty”) dla stacji CBS. Serial, wyprodukowany przez Warner Bros. Studios oraz Chuck Lorre Productions., opowiada o “ofermach wszystkich kształtów i rodzajów”.

Głównymi bohaterami są Leonard (Johnny Galecki), absolwent Kalifornijskiego Instytutu Technologii, oraz Sheldon (Jim Parsons), fizyk teoretyczny - ich niesamowita inteligencja nie idzie jednak w parze z przystosowaniem do życia. Akcja koncentruje się na zestawieniu gaf popełnianych przez głównych bohaterów z rozsądnym zachowaniem niewykształconej sąsiadki Penny (Kaley Cuoco), która jednak doskonale potrafi odnaleźć się w społeczeństwie. Początkowo serial miał wyglądać zupełnie inaczej – główną rolą kobiecą miała być Katie (portretowana przez Amandę Welsh) oraz jej przyjaciółka Gilda (Iris Bahr). Pilot nie został jednak zatwierdzony przez zarząd stacji, lecz producenci zdecydowali się dokonać zmian. Na ekranie pojawili się przyjaciele Leonarda i Sheldona (Simon Helberg jako Howard, Kunal Nayyar w roli Rajesha), a postać Katie zmodyfikowano i w scenariuszu znalazła się rola Leslie (Sara Gilbert).

Utalentowana obsada (w tym Christine Baranski) z astronomicznym, komediowym IQ która udowadnia, że Teoria Wielkiego Podrywu jest najlepsza w całej galaktyce!

Potwierdzają to trzy nominacje do nagrody Emmy oraz statuetka People’s Choice Award.

W sezonie 2-gim:

W ten sposób podryw postrzegają fizycy – Leonard Hofstadter oraz Sheldon Cooper. Pierwszy z nich może pochwalić się IQ wynoszącym 173 i doktoratem zdobytym w wieku dwudziestu czterech lat, drugi – IQ równym 187 i licznymi obsesjami. W laboratorium podbijają kosmos i opracowują nową wersję kamień-papier-nożyczki (stara była zbyt prosta). Razem z kujonowatymi kumplami, Howardem i Rajeshem, pracują także nad Mars Roverem oraz dzięki najnowszej technologii usiłują zlokalizować dom prezentowany w „America’s Next Top Model”.

Życie prywatne nadal jest porażką. Ani Leonard ani Sheldon nadal nie może powiedzieć przyjaciołom : to moja kobieta! Wszystko zmierza jednak ku lepszemu!

Leo wreszcie wybiera się na randkę z Penny. Kiedy spotkanie okazuje się klapą (nie z winy Leonarda, wierzcie lub nie) fizyk szuka pocieszenia u supermądrej Leslie Winkler. Penny zwraca uwagę na Sheldona, a później… umawia się z Rajem. Jednak kiedy Sheldon zaczyna czuć się dobrze w towarzystwie pewnej studentki, Penny wkracza do akcji. Wręcza mu także świąteczny prezent, który absolutnie przerasta fizyka.

Przyjaźń Leo i Howarda wisi na włosku, kiedy Leo kradnie nową dziewczynę kumpla i przy pomocy Sheldona stara się zbudować związek. Nie oczekiwanie, dr Cooper staje się specjalistą do spraw kobiet – lecz Leonard jest opornym uczniem. Nawet nie zauważa, że Stephenie wprowadziła się do niego!

Mogłoby być idealnie. Gdyby tylko Penny nie była wściekła o nową, atrakcyjną sąsiadkę, gdyby nie porzuciła Sheldona i nadal nie czuła czegoś do Leonarda. I gdyby chłopaki nie zaplanowali wyprawy na Biegun Północny…Leo jest nieszczęśliwie zakochany. Sheldon trwa w depresji. Penny nie wie, czego chce.

Czyli wszystko po staremu.

Czy wiesz, że...

  • Wszystkich dialogów na temat kosmosu, matematycznych równań, diagramów i modeli dostarcza profesor fizyki i astronomii z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, David Saltzberg.
  • Piosenka przewodnia, napisana i nagrana przez Barenaked Ladies, opowiada o powstaniu Wszechświata i ewolucji.blog comments powered by Disqus