Teoria wielkiego podrywu: Sezon 4 (3 DVD)

okładka
dvd Info
W sprzedaży od: 20 kwietnia 2012

Format obrazu: 1.78:1 - anamorficzny, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0), czeski (Dolby Digital 2.0), niemiecki (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski dla niedosłyszących, czeski, niemiecki dla niedosłyszących, polski
Dostęp do: scen
Ilość płyt dvd: 3
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • gagi z planu,
  • spotkaj się z obsadą Teorii wielkiego podrywu: przyłącz się do dyskusji na temat najlepszych momentów zajadając się chińszczyzną;
  • wycieczka na plan z Simonem i Kunalem

Scenariusz: Chuck Lorre, Bill Prady
na podstawie materiałów do scenariusza, historii Gary Torvinen, Todd Craig, Tara Hernandez, Adam Faberman
Muzyka: Benson Taylor
Muzyka: Barenaked Ladies
Zdjęcia: Steven V. Silver

Obsada:

Johnny Galecki jako Leonard Leakey Hofstadter
Jim Parsons jako Sheldon Lee Cooper
Kaley Cuoco jako Penny
Simon Helberg jako Howard Joel Wolowitz
Kunal Nayyar jako Rajesh "Raj" Ramayan Koothrappali
Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler
Melissa Rauch jako Bernadette Marianne Rostenkowski
Carol Ann Susi jako pani Wolowitz (głos)
Kevin Sussman jako Stuart Bloom
John Ross Bowie jako Barry Kripke
Sara Gilbert jako Leslie Winkle
Aarti Mann jako Priya Koothrappali

Mądrość jest sexy

„Teoria wielkiego podrywu” to dziś jeden z najlepszych i najpopularniejszych seriali komediowych na świecie. Sitcom stworzony przez Chucka Lorre’a i Billa Prady’ego – autorów m.in. przebojowego „Dharma i Greg” – ma już na swoim koncie dwie nagrody Emmy i Złoty Glob, a wiele wskazuje na to, że lista nagród za kilka lat będzie jeszcze dłuższa. Galapagos Films przedstawia przezabawną opowieść o przyjaźni, miłości i fizyce kwantowej.

Leonard Hofstadter (Johnny Galecki) i Sheldon Cooper (Jim Parsons) są współlokatorami, najlepszymi przyjaciółmi i genialnymi fizykami. Wspólnie z innym fizykiem Rajeshem Koothrappalim (Kunal Nayyar) oraz inżynierem Howardem Wolowitzem (Simon Helberg) tworzą zgraną paczkę, której członkowie – o ile właśnie nie spierają się na tematy naukowe – najchętniej spędzają czas w sklepie z komiksami albo grając w gry komputerowe. Jest jeszcze i ONA – atrakcyjna sąsiadka Penny (Kaley Cuoco), do której Leonard ma wielką słabość i z którą nawet przez jakiś czas stanowił parę. Niestety, to już przeszłość.

Trzeci sezon serialu zakończył się niespodziewaną randką w ciemno, na którą Raj i Howard umówili Sheldona. To co miało być tylko sztubackim żartem okazało się jednak początkiem wielkiej zażyłości (a może nawet i uczucia) pomiędzy Cooperem i ekscentryczną Amy Farrah Fowler (Mayim Bialik), z którą młody fizyk już w pierwszym odcinku nowej serii planuje mieć dziecko (aczkolwiek tylko i wyłącznie z próbówki). To jednak nie wszystko.

Czwarty sezon „Teorii wielkiego podrywu” obfituje bowiem w wydarzenia, które rozbawią widzów do łez i na długo pozostaną w ich pamięci. I tak, Howard co prawda odzyska miłość Bernadette (Melissa Rauch), z którą rozstał się w poprzedniej serii, ale zanim to nastąpi wejdzie w niespodziewany, zbyt bliski i opłakany kontakt z... mechaniczną ręką.

Z kolei Leonard zwiąże się z piękną Priyą Koothrappali (Aart Mann) – młodszą siostrą Raja. Niestety, tego związku nie pochwala ani Rajesh, ani rodzice dziewczyny, którzy nie wyobrażają sobie by ich córka mogła spotykać się z kimś, kto nie jest Hindusem. Czy Leonardowi i Priyi uda się, mimo przeciwności, zbudować trwały i udany związek?

Tymczasem Penny coraz bardziej tęskni za Leonardem, a kiedy ten zaczyna spotykać się z Priyą zdaje sobie sprawę, że być może właśnie straciła szansę na szczęście u boku mężczyzny swojego życia. W trudnych chwilach wspierają są Amy Farrah Fawler (oficjalna najlepsza „psiapsiółka” Penny) oraz Bernadette.

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD czwartego sezonu serialu, który podbił świat, a w samej tylko Ameryce gromadzi przed telewizorami kilkanaście milionów widzów. Główne role zagrali: nominowany do nagrody Emmy Johnny Galecki, zdobywca Złotego Globu i dwóch nagród Emmy Jim Parsons, nominowany do nagrody Teen Choice Award Simon Halberg, Kunal Nayyar oraz zdobywczyni nagrody Teen Choice Award Kaley Cuoco.

Realizowana od 2007 roku „Teoria wielkiego podrywu” (obecnie w Stanach emitowana jest 5 seria sitcomu) wyświetlana już była w 40 krajach i ma miliony fanów na całym świecie. Odtwarzający główne role w serialu Johnny Galecki, Jim Parsons i Kaley Cuoco są dziś nie tylko międzynarodowymi gwiazdami, ale również ludźmi niezwykle zamożnymi, bowiem za udział w odcinku sitcomu otrzymują aż 250 000 dolarów (zgodnie z ich kontraktami ta kwota z każdym kolejnym sezonem będzie rosła o 50 000 dolarów, a ponieważ zapowiedziano już realizację co najmniej siedmiu serii, łatwo obliczyć, że w ostatniej gwiazdy będą zarabiały 350 000 dolarów za odcinek).

„Teoria wielkiego podrywu” jest również jednym z najchętniej oglądanych seriali w historii telewizji CBS, którego premierowe odcinki gromadzą przed telewizorami nawet 15 milionów widzów!

Sitcom docenili nie tylko widzowie, ale i krytycy. „Teoria wielkiego podrywu” ma już na swoim koncie dwie nagrody Emmy i Złoty Glob (zdobywcą wszystkich jest aktor Jim Parsons – odtwórca postaci dra Sheldona Coopera), 11 nominacji do nagrody Emmy, 8 nominacji do nagrody Teen Choice Award oraz niezwykle prestiżową nagrodę People’s Choice Award dla ulubionego serialu komediowego.
blog comments powered by Disqus