Pakt z diabłem - Wydanie DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 22 lutego 2016

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1), rosyjski (Dolby Digital 5.1), angielski dla niedosłyszących (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielskie, bułgarskie, chorwackie, estońskie, litewskie, polskie, rosyjskie, serbskie, słoweńskie, tureckie, łotewskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Johnny Depp: przemiana w Whitey’a Bulgera

Reżyseria: Scott Cooper
Scenariusz: Scott Cooper, Mark Mallouk
na podstawie książki Dick Lehr, Gerard O'Neill
Muzyka: Junkie XL
Zdjęcia: Masanobu Takayanagi
Montaż: David Rosenbloom

Obsada:

Joel Edgerton jako John Connolly
Johnny Depp jako Whitey Bulger
Dakota Johnson jako Lindsey Cyr
Juno Temple jako Deborah Hussey
Benedict Cumberbatch jako Bill Bulger
Jesse Plemons jako Kevin Weeks
Brad Carter jako John Mclntyre
Anthony Molinari jako Paddy McAloon
Jeremiah Kissel jako komisarz DiGrazia
Erica McDermott jako Mary Bulger

 
 
 
Pakt z diabłem to nowy film w reżyserii Scotta Coopera, autora uhonorowanego dwoma Oscarami® dramatu Szalone serce. Oparta na faktach opowieść z Johnnym Deppem, Joelem Edgertonem i Benedictem Cumberbatchem w rolach głównych zadebiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już 22. lutego! 
 
Boston, rok 1975. Irlandczyk James Bulger (Johnny Depp) jest jednym z najgroźniejszych lokalnych gangsterów twardo i bezwzględnie sprawującym kontrolę nad południową częścią miasta w czym wspierają go jego najbliżsi współpracownicy Steve Flemmi (Rory Cochrane) i Kevin Weeks (Jesse Plemons). Niestety, jego małe imperium jest zagrożone ze strony włoskiej mafii, która stara się przejąć jego rejon.
 
Mniej więcej w tym samym czasie do Bostonu wraca agent FBI John Connolly (Joel Edgerton), bliski przyjaciel zarówno Jamesa Bulgera jak i jego brata Williama (Benedict Cumberbatch). Connolly ma za zadanie ukrócenie działalności włoskiej mafii w mieście, ale - jak do tej pory - nie odnosi na tym polu żadnych sukcesów. 
 
Pewnego dnia agent wpada na szatański pomysł i proponuje Jamesowi Bulgerowi by ten został jego informatorem i pomógł mu w walce z mafią. Początkowo niechętny gangster szybko dochodzi do wniosku, że dzięki tej współpracy mógłby otrzymać wyjątkową ochronę, która pozwoliłaby mu dalej rozwijać jego przestępcze imperium. Film opowiada historię tego haniebnego przymierza, które wymyka się spod kontroli. Bulger bezkarnie obchodzi prawo, umacniając swoją władzę i budując pozycję najgroźniejszego przestępcy w Bostonie i w końcu jednego z najbardziej niebezpiecznych gangsterów w historii Stanów Zjednoczonych.
 
 
Najbardziej osławiony gangster z Bostonu – James  Bulger, był ścigany przez FBI przez ponad dekadę, aż w końcu pojmano go w 2011 r. Na liście najbardziej poszukiwanych przez Biuro przestępców wyżej notowany był tylko Osama Bin Laden. Na ironię zakrawa fakt, że Bulger mógł nigdy nie zdobyć takiej pozycji w świecie przestępczym, gdyby nie pomoc i przyzwolenie FBI.
 
Film opowiada o tym, jak układ zawarty między bezwzględnym gangsterem Whiteym Bulgerem a agentem FBI Johnem Conollym pozwolił temu pierwszemu zupełnie bezkarnie rozszerzać strefy wpływu w półświatku przestępczym, podczas gdy Connolly, zaślepiony ambicją, chronił go przed dochodzeniem, ignorując rosnącą liczbę ofiar.
 
John Connolly znał Whiteya i jego brata, Billy’ego Bulgera, jeszcze z czasów dzieciństwa, kiedy razem dorastali w Bostonie. W tej historii zainteresowała mnie więź między dwójką braci, różniących się od siebie tak jak to tylko możliwe, i Johnem Connollym, który zawsze dostrzegał, a nawet podziwiał potęgę klanu Bulgerów. Connolly ostatecznie pozwolił Bulgerowi rozpętać piekło w mieście, tak bardzo zależało mu na pozostaniu w jego łaskach. A zaczęło się to, gdy Whitey wyratował Connolly’ego podczas podwórkowej bójki, kiedy byli jeszcze dziećmi — mówi reżyser Scott Cooper
 
Kiedy Connolly piął się po kolejnych stopniach kariery w FBI dzięki wygranej walce z nowojorską mafią, Whitey Bulger wypracowywał zgoła odmienną reputację w rodzinnym Southie. W miarę jak umacniał swoją pozycję, wreszcie przejmując kontrolę nad lokalną grupą przestępczą Winter Hill Gang, zaczął wzbudzać postrach wśród jednych, ale przez innych był postrzegany jako ktoś w rodzaju Robin Hooda, kto działał na korzyść swojej dzielnicy.
 
Południowy Boston to niezmiernie zwarta społeczność, której członkowie byli bardzo lojalni w stosunku do Jimmy’ego. Wielu dorastało, wielbiąc go na swój sposób; chcieli być jak on, bo wszystko robił po swojemu i przeważnie mu się udawało. Ale oprócz tego był także niezwykle charyzmatycznym człowiekiem. Miał to coś, co przyciągało ludzi. Chcieli go zrozumieć. Chcieli go poznać. James Bulger zafascynował mnie — wspomina Johnny Depp.
 
Na potrzeby filmu Johnny Depp został ucharakteryzowany nie do poznania. — Johnny od samego początku przykładał wielką wagę do tego, aby wyglądać możliwie podobnie do Whiteya Bulgera. Rozpoczęliśmy od wykonania cyfrowego skanu jego głowy, a następnie ukształtowałem silikonową protezę, wykorzystując materiały z Internetu. Przeprowadziliśmy szereg prób, zanim udało się nam wypracować akceptowalne rozwiązanie. Skupiliśmy się na czole i nosie, aby stworzyć amalgamat Whiteya i Johnny’ego. Zadaliśmy sobie wiele trudu, by uzyskać pożądaną gęstość silikonu, szczególnie na czole, aby mimika twarzy Johnny’ego wyglądała naturalnie — zdradza kierownik działu charakteryzacji Joel Harlow.
 
WYDANIE BLU-RAY™ I DVD 
 
Film „Pakt z diabłem” na Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 22. lutego. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:
 
WYDANIE DVD
  • Johnny Depp: przemiana w Whitey’a Bulgera

 

 
blog comments powered by Disqus