Blade: Mroczna Trójca


plakat filmu Blade: Mroczna Trójca
Reżyseria: David S. Goyer
Scenariusz: Gene Colan, David S. Goyer, Marv Wolfman
Muzyka: Terence Blanchard, Ramin Djawadi, RZA
Zdjęcia: Gabriel Beristain, Steven Bernstein
Producent: David S. Goyer, Lynn Harris, Wesley Snipes

Obsada:

Wesley Snipes jako Blade
Kris Kristofferson jako Abraham Whistler
Ryan Reynolds jako Hannibal King
John Michael Hayes jako Doktor Edgar Vance
Jessica Biel jako Abigail Whistler
Parker Posey jako Danica

Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.
Rok produkcji: 2004
Data premiery polskiej: 28 stycznia 2005
Tytuł oryginalny: Blade: Trinity
Czas trwania filmu: 113 min.
Produkcja: USA
Gatunek: akcja, fantasy, horror, thriller
Seria: Blade - Wieczny Łowca

Wesley Snipes powraca jako kultowy łowca wampirów w filmie Blade: Mroczna Trójca, wybuchowej trzeciej części, filmowych przygód Blade'a. Przywódcy wampirów wydają kolejną bitwę Wiecznemu Łowcy. Wskrzeszają Draculę, przerażającą istotę o niezwykłych mocach, która dała początek ich rasie. Znany teraz jako Drake, ten budzący grozę wampir posiada moce, które pozwalają mu egzystować w świetle dziennym. Wampiry przywracając go do życia, mają nadzieję, że dzięki jego genetycznemu piętnu, będą mogły stać się odporne na światło słoneczne. Wierzą, że straciły umiejętność egzystowania w świetle dziennym na skutek skrzyżowania się z rasą ludzką. Teraz chcą na powrót stać się "Chodzącymi za dnia".

Blade musi walczyć nie tylko z wampirami, ściga go także FBI, które przypisuje mu serię krwawych morderstw. Dochodzi do decydującego starcia pomiędzy Blade'm i jego mentorem (Kris Kristofferson) a oddziałami FBI, które kończy się śmiercią Whistlera. Osamotniony Blade będzie potrzebował nowego wsparcia. Sprzymierza się z Nocnymi Łowcami, grupą łowców wampirów dowodzonych przez piękną córkę Whistlera, Abigail (Jessica Biel) i sarkastycznego Hannibala Kinga
(Ryan Reynolds). Mroczna Trójca musi zmierzyć się z najpotężniejszym wampirem wszechczasów, kiedy to los jego jak i całej ludzkości zostają rzucone na szalę.


blog comments powered by Disqus