Bleach


plakat filmu Bleach
na podstawie mangi Tite Kubo


Rok produkcji: od 2004 roku
Zagraniczna strona filmu: http://www.j-bleach.com
Produkcja: Japonia
Gatunek: anime
Ilość odcinków: 169

Bleach to jeden z najlepiej sprzedających się japońskich komiksów, który został przetłumaczony na siedem języków. Serial TV został stworzony przez TV Tokio Corporation.

Gdy człowiek umiera pełen żalu i bólu, jego dusza pozostaje na tym świecie nie wiedząc, dokąd się udać. Złe duchy zaczynają ją dręczyć i nękał. Zadaniem "boga śmierci" jest pomóc znaleźć drogę do innego świata tym nękanym, nieszczęsnym duszom.

Ichigo - na pozór zwykły chłopak mieszkający w podtokijskim mieście Karakura, obdarzony jest niezwykłym darem - widzi duchy. Pewnego dnia dostrzega Rukie, ducha niezwykle spokojnej dziewczyny, która przedstawia mu się jako "bóg śmierci" i ściga złe dusze.

Pewnego dnia dom Ichigo zostaje zaatakowany prze złe duchy. Podczas walki Rukia chcąc chronić Ichigo i jego rodzinę zostaje ciężko ranna. W ostateczności decyduje się przekazać ostatnią kroplę swojej energii duchowej Ichigo. Używając gigantycznego miecza powstałego z siły śmierci, Ichigo unicestwia wroga. Ichigo i Rukia - zaczynają współpracę polegającą na unicestwianiu złych dusz, krążących po świecie żywych i pomocy błąkającym się duchom w przejściu do innego świata.

Do Ichigo i Ruki dołączają Orhime - radosna, pogodna, zadurzona w Ichigo dziewczyna, Chad - potężny chłopak o imponującej figurze oraz Uryu - rywalizujący z Ichigo, aby wspierać ich w dalszej walce ze złośliwymi duchami. Czy Ichigo uda się uchronić niewinne dusze przed wrogimi i pomóc im znaleźć wieczny spokój?blog comments powered by Disqus