Mściciel (2007)

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 22 października 2007
W sprzedaży od: 7 stycznia 2008

Format obrazu: 1.78:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • Komentarz twórców (wersja polska),
  • Zwiastun kinowy,
  • Reportaż z planu filmowego,
  • Sylwetki aktorów i twórców,
  • Zwiastuny innych filmów DVD,
  • Inne DVD

Reżyseria: Brett A. Hart
Scenariusz: Brett A. Hart, Jeff O'Brien
Muzyka: Scott Glasgow
Zdjęcia: John Darbonne, Kevin G. Ellis
Montaż: Brett A. Hart
Producent: Brett A. Hart

Obsada:

Luke Goss jako Eddie
Lance Henriksen jako Jimmy
Tommy 'Tiny' Lister jako Mitch
Dee Wallace jako Joanne
Jennifer Siebel jako Żona

Poruszający, mocny thriller o tym, że za grzechy przeszłości kiedyś w końcu przyjdzie zapłacić.

Eddie wracając z podróży służbowej do rodziny zostaje porwany przez nieznajomego, który poddaje go serii wymyślnych tortur fizycznych I psychologicznych. Wkrótce okaże się, że motywem działań porywacza jest zemsta. Eddie ma na sumieniu zbrodnię z przeszłości, którą dotąd udawało mu się ukryć. Jednak jego życie już nigdy nie będzie takie samo... o ile w ogóle przeżyje.

Obraz

„Mściciel” na DVD wygląda nawet więcej niż dobrze. Obraz jest czysty, a pierwszy plan ostry jak brzytwa. Dobry authorung najlepiej widać na zbliżeniach, które można śmiało określić mianem: „żyleta”! Niestety zdarza się, że drugi plan pływa, a bardziej dynamiczne sceny sprawiają iż krawędzie się strzępią. Nocne sceny też nie należą do ideału – pojawia się drobne ziarno. Jak widać kompresja niestety w pewnych miejscach dała o sobie znać. Kolorystyka filmu jest utrzymana w ciepłej tonacji, a pustynne barwy okraszone słońcem są soczyste.

Ocena: 4/5

Dźwięk

Nie da się ukryć, że faktycznie w nagranym dźwięku drzemie DD 5.1. Przednia scena gra aż miło. Dźwięk nie siedzi cały czas w środku, który jest raczej zarezerwowany dla dialogów. Efekty dźwiękowe płynnie przechodzą na boki czyniąc samą przyjemność dla ucha. Subwoofer ma również wiele momentów kiedy może się odezwać, co zresztą czyni. Z pewnością scena dźwiękowa jest mocną stroną tego wydania DVD.

Ocena: 5/5

Dodatki

Tym razem dystrybutor nie zawiódł. Prócz zwiastuna kinowego i innych filmów z katalogu Vision-u, w bonusach znalazło się miejsce dla reportażu z planu filmowego, tekstowych sylwetek twórców i aktorów, ale też – dla największej chyba niespodzianki tego wydania DVD – komentarza twórców z polskimi napisami.

Niestety reportaż z planu, mimo iż trwa ok. 20 minut, jest tylko suchym zapisem. Nie usłyszymy niestety żadnego lektora komentującego poczynania twórców filmu na planie, a o polskich napisach pomagających zrozumieć to co oni mówią, możemy zapomnieć.

Ocena: 3/5

Podsumowanie

Na pewno „Mściciel”, to pełnoprawne wydanie DVD. Oprócz dobrego obrazu i jeszcze lepszego dźwięku nie zabrakło bonusów. Wszak skromne są, ale wychodzę z założenia, że należy cieszyć się tym co jest (choć nie zawsze, zwłaszcza gdy oczekiwania są znacznie większe). Z pewnością miłym dodatkiem jest komentarz twórców filmu, który został opatrzony w polskie podpisy, co niestety nie często się zdarza. Można również popatrzeć na zapis z planu filmowego.

Ocena: 4/5
blog comments powered by Disqus