Boogeyman

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 24 października 2005
W sprzedaży od: 9 listopada 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Nośnik:jedna płyta
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zapowiedzi,
  • zwiastun,
  • z planu,
  • wywiady

Reżyseria: Stephen T.Kay
Scenariusz: Julian Siemionow, Juliet Snowden, Stiles White
na podstawie opowiadania Erica Kripke
Muzyka: Joseph LoDuca
Zdjęcia: Bobby Bukowski
Montaż: John Axelrad

Obsada:

Barry Watson jako Tim
Emily Deschanel jako Kate Houghton
Skye McCole Bartusiak jako Franny Roberts

W dzieciństwie, ojciec małego Tima czytywał mu przerażające bajki, które poruszyłyby dorosłego. Jednak wszystkie opowieści kończyły się szczęśliwie, tak aby Tim mógł spokojnie zasnąć. Pewnego wieczoru, nieznajomy człowiek zaciąga ojca Tima do szafy i doprowadza do jego śmierci. Po latach, w dorosłym życiu, Tim próbuje przezwyciężyć lęki. Postanawia zmierzyć się ze swoją przeszłością. Jednak koszmar, dopiero się zaczyna...


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Obraz wydania DVD został zapisany anamorficznie w proporcjach 1.85:1 (16:9). Przez większość filmu obraz jest czysty i ostry. W nielicznych scenach można dopatrzyć się delikatnego rozmycia ostrości. Akcja w większości dzieje się w ciemności, ale realizatorzy poradzili sobie z tym bez większych problemów nie dopatrzymy się żadnej pikselozy ani ziarna. Podsumowując bardzo przyzwoity obraz.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Do dyspozycji dostajemy dwie ścieżki dźwiękowe. Pierwsza z nich to Dolby Digital 5.1 – oryginalna angielska, druga również Dolby Digital 5.1 z polskim lektorem. Jakość dźwięku dorównuje obrazowi i jako że jest to typowy scarry movie głośniki efektowe często prezentują nam różnego rodzaju skrzypienie drzwi, kroki czy inne niepokojące efekty. W pozostałych scenach zewsząd sączy się muzyka. Głos lektora wgrano w kanał centralny na przyciszoną całość.
Ocena: 4/5

Dodatki

Oprócz zwiastunu filmu i jak zwykle zapowiedzi filmowych i DVD dostajemy też materiał z planu filmowego. Jest to typowy kilkunastominutowy dokument, który powstał na planie filmu zdradzający kulisy jego powstawania. Dodatkowo mamy jeszcze możliwość obejrzenia trzech króciutkich wywiadów z producentem Sam’em Raimi, reżyserem Stephen Kay i odtwórcą roli głównej Barry Watson’em.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

Wydanie nie szokuje jakością ani ilością materiałów dodatkowych, ale nie ma też na co narzekać. Dźwięk i obraz na dobrym poziomie a dodatki nie spadają poniżej poziomu uznawanego dziś za standard. Fani Sam’a Raimi i tak kupią to wydanie dla samej historii a nie dla skądinąd przyzwoitego wydania.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus