Zabawy z bronią


DVD Info

Format obrazu: 1.77:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 2.0), węgierski (Dolby Digital 2.0), polski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, czeski, polski, węgierski
Języki menu: angielski, czeski, polski, węgierski
Dostęp do: 32 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • wywiad z Michaelem Moorem, zwiastun

Reżyseria: Michael Moore
Scenariusz: Michael Moore
Muzyka: Jeff Gibbs
Zdjęcia: Brian Danitz, Michael McDonough
Montaż: Kurt Engfehr
Dźwięk: James Demer, Francisco La Torre
Producent: Charles Bishop, Jim Czarnecki, Michael Donovan, Kathleen Glynn, Michael Moore
Producent wykonawczy: Wolfram Tichy

Obsada:

Michael Moore jako on sam
George W. Bush jako on sam
Dick Clark jako on sam
Charlton Heston jako on sam
Marilyn Manson jako on sam
Matt Stone jako on sam
Bill Clinton jako on sam

W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 12 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym? Dla Amerykanów ten film to oskarżenie i potępienie ich kultury strachu, która uzbrojona po zęby, biega w amoku.


Autor recenzji dvd: Marcin Izydorczyk

Obraz

klatka z filmu Wypadałoby zapytać, czy po takim wstępie ma sens recenzowanie obrazu, dźwięku i innych tego typu pierdół. Zapomniałem się, wiem, że jest to moim obowiązkiem, jako recenzenta płyt DVD, bo to w końcu o nie tu chodzi w głównej mierze. Przechodząc do meritum - obraz wyraźny, bez zbędnego upiększania stwarza miły dla oka efekt. Czasem wydaje się lekko ziarnisty, kontury bywają czasem niewyraźne. Kolory są neutralne, niezbyt nasycone, ale też nie wyblakłe. Ogólne wrażenie - pozytywne.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Dźwięk jak najbardziej satysfakcjonujący. Oczywiście nie ma mowy o jakichkolwiek szczególnych fajerwerkach, ale dialogi są słyszalne bardzo dobrze, żadnych szumów, czy zgrzytów. Muzyka świetnie komponuje się z scenami, dźwięki otoczenia stoją na wysokim poziomie. Ogólnie stwierdzić mogę, że całość współgra z obrazem idealnie.
Ocena: 4/5

Dodatki

klatka z filmu Polskie wydanie DVD poskąpiło nam dodatków. W menu płyty są dośtępne tylko dwa. Pierwszym z nich jest najzwyklejszy zwiastun. O drugim warto napisać coś więcej. SPI udostępniło nam wywiad z Moorem, prawdopodobnie przeznaczony dla brytyjskiej publiki, który stanowi świetne uzupełnienie filmu, umożliwia popatrzenie na obraz z innego punktu widzenia.
Ocena: 2/5

Podsumowanie

Myślę, że film powinien obejrzeć każdy, kto po pierwsze lubi naprawdę dobre kino i jego majstersztyk, ale także ktoś, kto nie ogranicza swej wiedzy jedynie do znajomości najbliższej okolicy. Polecam naprawdę każdemu!
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus