Dziennik Bridget Jones


DVD Info
W wypożyczalni od: 26 listopada 2001
W sprzedaży od: 26 listopada 2001

Format obrazu: 16:9, 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, arabski, bułgarski, czeski, duński, fiński, grecki, hebrajski, holenderski, norweski, polski, szwedzki, turecki, węgierski
Dostęp do: 28 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • komentarz reżysera
  • za kulisami
  • artykuły prasowe
  • sceny niewykorzystane
  • dwa teledyski: "Killin kind" - Shelby Lynne i "Out of reach" - Gabrielle

Reżyseria: Sharon Maguire
Scenariusz: Richard Curtis, Andrew Davies, Helen Fielding
na podstawie powieści Helen Fielding
Muzyka: Patrick Doyle
Zdjęcia: Stuart Dryburgh
Montaż: Martin Walsh
Scenografia: Gemma Jackson
Kostiumy: Rachael Fleming
Producent: Tim Bevan, Jonathan Cavendish, Eric Fellner
Producent wykonawczy: Helen Fielding

Obsada:

Renée Zellweger jako Bridget Jones
Hugh Grant jako Daniel Clavier
Colin Firth jako Mark Darcy
Embeth Davidtz jako Natasha
Honor Blackman jako Penny
Sally Phillips jako Sharon
Crispin Bonham-Carter jako Greg

U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze, wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie?


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Ładnie odwzorowane kolory, zero ziarna, ostry - spełniający wszelkie wymagania kinomaniaka. Sceny w ciemnościach wyglądają przepięknie, a w szczególności sceny nocne, z nastrojowym oświetleniem i padającym śniegiem. Bomba!
Ocena: 5/5

Dźwięk

Ładnie brzmiący, bez żadnych wad. Jednak od razu uprzedzam, że żadnych fajerwerków tutaj nie usłyszymy. Nie jest to bowiem, żaden film akcji i np. wybuchów nie ma. Jedyną wada są dialogi nagrane po środku, tak jak też niektóre dźwięki. Muzyka w tle gra doskonale, da się odczuć niezłe basy. Jest co posłuchać - kilka dobrych kawałków tanecznych, nowych i starych z lat '80. Z pewnością przypadną do gustu mało wybrednym widzom.
Ocena: 4/5

Dodatki

Szczerze mówiąc trochę ich poskąpiono. Mamy osiem scen usuniętych, których jednak w filmie trochę brakuje. Jest też relacja z planu wraz z wypowiedziami aktorów i twórców, podzielona na kilka części. Dwa teledyski prezentują rodzaj muzyki, jaki można usłyszeć w filmie. Są to "Killin kind" Shelby Lynne i "Out of reach" Gabrielle. Na płycie znalazł się również oryginalny fragment 'Dziennika B.J". To jednak trochę za mało. Sytuację ratuje dobry komentarz reżysera.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

Obraz bardzo dobry, nie gorszy dźwięk. Ale dodatki... Mogłoby ich być trochę więcej. Mimo, to warto mieć Dziennik Bridget Jones w kolekcji, w przeciwieństwie do kontynuacji.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus