Buffalo Soldiers

okładka
DVD Info

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 15
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 0
Dystrybutor: Best Film

Dodatki

  • brak ;(

Reżyseria: Gregor Jordan
Scenariusz: Gregor Jordan, Nora Maccoby
Muzyka: David Holmes

Obsada:

Joaquin Phoenix jako Ray Elwood
Ed Harris jako pułkownik Wallace Berman
Scott Glenn jako Sierżant Lee
Anna Paquin jako Robyn Lee

Młody chłopak Ray Elwood, aby uniknąć 6-miesięcznego wyroku w więzieniu, decyduje się na 3-letnią służbę wojskową. Tuż przed upadkiem muru berlińskiego przydzielony zostaje do oddziałów amerykańskich stacjonujących w Niemczech Zachodnich. Ray wykorzystuje swój spryt i pomysłowość, aby lata służby wojskowej minęły mu bez zbędnych stresów i w sprzyjającej atmosferze. Wikła się w podejrzane interesy, a także w romans z córką swego przełożonego


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Po raz kolejny, przy okazji opisywania wydania z Best Filmu, muszę napisać, że mógłby być lepszy. Naprawdę, wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, iż film nagrano na płycie jednowarstwowej. Co ma z tym wspólnego jakość filmu? To proste, w rezultacie obraz musiał być bardziej skompresowany. Chyba nie muszę wyjaśniać, że w efekcie końcowym traci on na jakości. Niestety, szum tutaj, to rzecz "normalna". Szkoda, bowiem ostrość wydaje się dobra, a do kolorów też nie można mieć pretensji. Czerń, mimo stratności obrazu na kompresji pozostaje sobą, a paleta barw, utrzymana w toni łagodnej, dodaje filmowi właściwego charakteru. No może z wyjątkami, gdzie na poligonie atakuje nas "wściekła", przesycona zieleń;) Większych minusów w tej kwestii, jednak nie zanotowano.
Ocena: 2.5/5

Dźwięk

Fajerwerków radziłbym się nie spodziewać. Mimo, to dźwięk w "Buffalo Soldiers" zaskoczył mnie pozytywnie. Niby tylko przyzwoity Dolby Digital 5.1, ale w odpowiednich momentach potrafi dać niezłego kopniaka. Szczególnie podczas wybuchów, gdzie subwoofer uczciwie pracuje. Może nie na miarę swoich wszystkich możliwości, ale przyznać trzeba, że się stara;) Dźwięk szalejącego ognia przyjemnie dudnił...;)
Ocena: 3.5/5

Podsumowanie

Tym razem w podsumowaniu nie napiszę o filmie, a o postaci, w jakiej został nagrany. Od tej pory będę ganić za takie wydania. Niby wszystko okej, polski standard itp. Chwilunia... Czekaj, czekaj. "Polski standard"? Właśnie - to musi się zmienić! Jak widać naszym standardem jest wydanie mniej kasowego, ale jakże interesującego filmu, w takiej formie jaką reprezentuje w tym wypadku "Buffalo Soldiers". I to nie jest tak pierwszy raz, szkoda. Bo tak naprawdę tutaj traci wyłącznie klient. I to podwójnie: raz, że wydaje niemałe pieniądze (płytka z filmem przeciętnie kosztuje powyżej 60 złotych), dwa - jakość wydania ma wiele do życzenia (obraz i bonusy, bo dźwięk akurat tutaj się udał). I niech ktoś mi zarzuci, że jestem zbyt surowy. Nie wiem co mu zrobię...;)
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus