Zapomniany gatunek

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 25 czerwca 2005

Format obrazu: 1.77:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), francuski (Dolby Digital 5.1), niemiecki (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, czeski, francuski, grecki, holenderski, niemiecki, polski, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 18 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska
Reżyseria: Joseph Conti
Scenariusz: Joseph Conti

Obsada:

Angie Everhart jako Emily Foster
Antonio Sabato Jr jako Matt Pollack

Pewien policjant podczas ścigania przestępcy w tunelu metra dokonuje wstrząsającego odkrycia. Natrafia na ślady zapomnianego gatunku. Potwór jednym machnięciem ogromnego ogona powala go i pożera. Agent FBI, Matt Pollack zostaje wyznaczony do zbadania sprawy. O pomoc zwraca się do swej przyjaciółki entomologa, Emily Foster. Wyniki jej badań są przerażające. Teraz Matt wraz z doskonale wyszkoloną grupą komandosów S.W.A.T. musi zejść do tunelu i pozbyć się tych okrutnych drapieżników.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Jedyne, co można o nim dobrego powiedzieć, to kolorystyka, która została dobrana odpowiednio do charakteru filmu. Paleta barw, mimo że mroczna - jest "brudnie ładna" i spełnia swoje zadanie. Niestety na tym plusy się kończą;( Mimo, że obraz jest dość czysty, to nie uniknięto ziarna w ciemniejszych scenach. Biorąc pod uwagę, że akcja filmu dzieje się głównie w zaciemnionych miejscach - jesteśmy skazani na lekką kaszkę praktycznie przez cały czas. Ostrość w ciemnościach często się gubi, co powoduje, że drobne szczegóły zamazują się.
Ocena: 3/5

Dźwięk

Dźwięk, to najmocniejsza strona tego wydania. Jest przejrzysty i ładnie eksponuję, dość znośną zresztą, muzykę. W dynamicznych scenach potrafi dokopać prezentując przyjemny basik. Tylko panorama mogłaby być ciut lepsza. Dźwięk skupia uwagę widza głównie z przodu sceny, często zapominając o istnieniu tyłów. Ale poza tym zastrzeżeń nie mam.
Ocena: 4/5

Podsumowanie

Fatalny film w nienajlepszym wydaniu. Proponuję trzymać się z dala od "Zapomnianego gatunku". Lepiej w ogóle zapomnieć, że "coś" takiego zostało wydane na naszym rynku. Jedynym plusem cyfrowego wydania jest przyzwoity dźwięk. Niestety przeciętny obraz i brak dodatków jeszcze bardziej dyskwalifikuje ten film z mojej domowej kolekcji;(
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus