Chicago

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), angielski (DTS-ES)
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: polski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • brak (do recenzji otrzymaliśmy edycję jednopłytową, z prawami do wypożyczania)

Reżyseria: Rob Marshall
Scenariusz: Bill Condon
na podstawie sztuki Maurine Dallas Watkins i musicalu Boba Fossa oraz Freda Ebba
Muzyka: Danny Elfman
Zdjęcia: Dion Beebe
Montaż: Martin Walsh
Scenografia: John Myhre

Obsada:

Richard Gere jako Billy
Catherine Zeta-Jones jako Velma
Renée Zellweger jako Roxie
Lucy Liu jako Kitty Baxter
Queen Latifah jako Matron Mama Morton
John C. Reilly jako Amos Hart

Roxie Hart (Renee Zellweger), niewinna dziewczyna, która wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca jest olśniona możliwościami, które zdaje się obiecywać Miasto Wiatrów. Jedynym marzeniem Roxie jest podążyć w ślady Velmy Kelly – gwiazdy kabaretu. Marzenie Roxie wydaje się bliskie spełnienia gdy, nieoczekiwanie, obie damy lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw.
Podczas kiedy Roxie przebywa w więzieniu Mormon,  znany adwokat Billy Flynn zgadza się na podjęcie jej sprawy i pokierowanie jej karierą za godziwym wynagrodzeniem. Roxie rozkwita pod okiem swojego  mentora, ale sprytna Panna Kelly szykuje dla naszej bohaterki niespodziankę w drugiej odsłonie dramatu…

Chicago to wspaniała opowieść pełna intryg, miłości i zdrady, powstała w oparciu o wielokrotnie nagradzany musical stworzony przez Johna Kandera, Freda Ebba i Boba Fosse.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Na początku nie wydaje się tak doskonały, jaki jest w rezultacie. Na ekranie, bowiem widać drobną morkę (szczególnie w niebieskich kolorach). Ale na tym minusy się kończą, reszta jest już tylko wizualną poezją. Brak jakichkolwiek zanieczyszczeń, ziarna, czy błędów kompresyjnych. Ostrość obrazu widoczna jest na każdym kroku, szczegółowość w ciemniejszych ujęciach jest nienaganna. Kolory dobrze nasycone i wprawdzie typowo "musicalowe", a więc dużo ciepłych, scenicznych odcieni, co nie zmienia faktu, iż są wręcz idealne. Gra świateł, dynamiczne ujęcia i występy Zety Jones i Zellweger na scenie zachwycają i budzą podziw. Na cyfrowym nośniku wyglądają niesamowicie! Rewelacja moi drodzy, rewelacja!
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Jeszcze doskonalszy od obrazu! DTS ES zrobił swoje - stworzył niesamowity klimat i dopełnił znakomity film swoim brzmieniem. Dźwięki orkiestry są klarowne, poszczególne instrumenty dosłownie "biegają" po kanałach. Panorama została stworzona wyśmienicie. Mnie szczególnie ujął dźwięk trąbek i innych, różnych piszczałek, który da się usłyszeć w tylnich kolumnach;-) Jedynie dialogi nagrane są bardziej pośrodku, ale nie warto zwracać na to nawet uwagi - ważne, że reszta jest na swoim miejscu. W końcu, to muzyka jest tu najważniejsza, a ta brzmi po prostu perfekcyjnie! Słów braknie, to trzeba usłyszeć!!! Warto sięgnąć po płytę DVD z filmem "CHICAGO". Poczujemy się jak na prawdziwym występie musicalowym - gwarantuję!
Ocena: 5/5

Dodatki

Niestety płyta dostarczona przez dystrybutora, SPI International, była wersją przeznaczoną dla wypożyczalni i nie posiadała bonusów. W sprzedaży jednak będzie dostępna edycja dwupłytowa. Premiera tejże zapowiedziana jest na październik 2003!
Ocena:

Podsumowanie

Najlepszy, współczesny musical, znakomity obraz, perfekcyjny dźwięk. Czego chcieć więcej? "Chicago", to niezapomnaine wrażenia, doznania słuchowe i wizualne. Polecam każdemu!
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus