Uciekające kurczaki

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 6 października 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1), grecki (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski dla niedosłyszących, turecki
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: DreamWorks

Dodatki

  • dokument o realizacji filmu
  • zwiastuny
  • reklamówka TV
  • komentarz twórców

Reżyseria: Nick Park
Scenariusz: Karey Kirkpatrick, Nick Park
Muzyka: Harry Gregson-Williams
Producent: Nick Park

Obsada:

Mel Gibson jako Rocky (głos)
Miranda Richardson jako Mrs. Tweedy (głos)
Tony Haygarth jako Mr Tweedy (głos)
Lynn Ferguson jako Mac (głos)
Phil Daniels jako Fetcher (głos)

Są więźniami - w okrutnej pułapce drutu kolczastego każdego dnia drżą o swoje życie i marzą o tym, żeby wydostać się na wolność. Każda próba ucieczki skazana jest na niepowodzenie, jakikolwiek bunt natychmiast będzie zdławiony. Nie jest to jednak całkiem zwyczajne więzienie a skazańcami nie są typowe 'niebieskie ptaszki'.

Ten straszliwy los zgotowano skrzydlatym więźniom na Kurzej Farmie Tweedy, gdzie każdy kurczak, który nie dostarczy jajka na śniadanie sam może skończyć na stole w porze obiadowej. Jednakże Ginger (Julia Sawalha) i jej skrzydlaci bracia żywią mocne postanowienie wyrwania się z niewoli, zanim podzielą klasyczny los hodowlanych kurczaków. Czasu pozostało już niewiele, ponieważ skąpa i zachłanna właścicielka farmy Pani Tweedy (Miranda Richardson) wpadła na nowy genialny pomysł, który ma jej zapewnić dostatni żywot - będzie produkować pasztety drobiowe! Teraz już z pomocą Rocky'ego (Mel Gibson) 'niezależnego samotnika' kurczaki przygotowują plan - jak wyfrunąć z klatki.blog comments powered by Disqus