Chłopaki nie płaczą - wydanie Best Filmu

okładka
DVD Info

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:polski (Dolby Digital 5.0)
Język napisów: brak
Język menu: polski
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Best Film

Dodatki

  • Wypowiedzi aktorów i twórców, teledysk "Zatańcz ze mną chwilę jedną" Milowicza, zwiastun, sceny nie wykorzystane co jest bardzo dużą niespodzianką jak na polski film, filmografie, o filmie - aktorzy i reżyser, zapowiedzi innych filmów z oferty Best Filmu

Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Scenariusz: Mikołaj Korzyński
Muzyka: Szymon Wysocki
Zdjęcia: Martin Strba
Montaż: Wanda Zeman
Scenografia: Arkadiusz Kośmider
Kostiumy: Dorota Roqueplo
Dźwięk: Katarzyna Dzida
Producent: Janusz Morgenstern

Obsada:

Maciej Stuhr jako Kuba Brenner
Wojciech Klata jako Oskar
Michał Milowicz jako Bolec
Cezary Pazura jako Fred
Mirosław Zbrojewicz jako Andrzej "Grucha", wspólnik Freda
Magdalena Mazur jako Weronika, była dziewczyna Kuby
Anna Mucha jako Lili
Paweł Deląg jako Jarek Psikuta, narzeczony Weroniki
Tomasz Bajer jako "Laska", kuzyn Oskara
Mariusz Czajka jako Czesiek "Alf", opiekun panienek
Edward Linde-Lubaszenko jako rektor Rudolf
Mirosław Baka jako "Cichy", kolega Kuby
Leon Niemczyk jako "Król Sedesów", wuj Oskara, ojciec Laski
Bohdan Łazuka jako "Szef"
Tadeusz Huk jako policjant Tadek
Radosław Pazura jako młody policjant
Andrzej Zieliński jako "Silnoręki"

Kuba Brenner (Maciej Stuhr) jest młodym, dobrze zapowiadającym się skrzypkiem, który w wyniku splotu wyjątkowo niekorzystnych okoliczności zostaje wplątany w gangsterskie porachunki. Wszystko zaczyna się, kiedy Kuba zgadza się pomóc swojemu nieśmiałemu i zakompleksionemu przyjacielowi, Oskarowi (Wojciech Klata) w skorzystaniu z usług agencji towarzyskiej. Po „upojnym wieczorze” z dwoma dziewczynami w mieszkaniu wujka Oskara, okazuje się, że chłopcy nie byli do niego przygotowani finansowo. „Opiekun artystyczny” dziewczyn zabiera w ramach rekompensaty drogocenną figurkę z kolekcji wujka. Chłopcy postanawiają ją odzyskać. Kuba zastawia skrzypce w lombardzie i udaje się do agencji, aby wykupić figurkę. Niestety trafia w sam środek mafijnej transakcji.

Bolec (Michał Milowicz) – właściciel agencji towarzyskiej i syn szefa mafii właśnie spotkał się z twardzielami z Wybrzeża (Fredem i Gruchą), aby ubić interes. Tak naprawdę Bolec to nieudacznik, który bardziej udaje gangstera niż nim jest. Idiotyczny przypadek sprawia, że w klubie dochodzi do strzelaniny, podczas której Grucha (Mirosław Zbrojewicz) i Bolec zostają ranni oraz ginie walizka z pieniędzmi. Wszystko wskazuje na to, że walizką zabrał Kuba, przypadkowy świadek całego zamieszania. Fred (Cezary Pazura), grucha i Bolec ruszają jego tropem.

Podczas strzelaniny Grucha został postrzelony w głowę, co wywołało u niego amnezję i zmieniło ogląd świata. Wpływa to – jak się później okaże – w znaczący sposób na jego relacje z Fredem. Akcja nabiera jeszcze większego tempa, ale do samego końca nie wiemy, czy Kuba ujdzie z życiem i oczywiście... kto buchnął walizkę.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Jak na polski dysk jest dobrze. Praktycznie żadnej kaszy. Jedynie czasami ujrzymy ją w ciemnych miejscach. Jest za to morka, dość chropowata, ale naprawdę nie przeszkadzająca w oglądaniu. Jedynie może wkurzać pod koniec filmu lekkawo, niebieski pas z lewej strony ekranu. Jest on jednak mało widoczny, a zauważyć może go tylko bystrość oka, tak jak moja :-). Kolory są jak na mój gust dobre. Ścieżek napisowych to tu nie ma :(, a szkoda, może cudzoziemcy pośmialiby się razem z nami ??? W sumie nieźle.
Ocena: 3.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Tutaj niespodzianka. Jest to Dolby Digital 5.0, tak przynajmniej podaje dystrybutor filmu IDG (płyta dołączona z pismem). Zupełnie inne informacje podają pisma o tematyce DVD oraz okładka najnowszego (5'01) numer "DVD kino domowe". Według nich jest to po prostu DD 5.1 . No ale mniejsza z tym. Dźwięk jest dobry i nie ma tak naprawdę na co narzekać oprócz tonów niskich. Są one rachityczne i niezbyt czyste.
Ocena: 3.5/5

Dodatki

klatka z filmu Wydanie Best Filmu prezentuje się lepiej. Bo są w niej dodatki: wypowiedzi aktorów i twórców, teledysk "Zatańcz ze mną chwilę jedną" Milowicza, zwiastun, sceny nie wykorzystane co jest bardzo dużą niespodzianką jak na polski film, filmografie, o filmie - aktorzy i reżyser, zapowiedzi innych filmów z oferty Best Filmu.
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

Dla prawdziwych kolekcjonerów nie mających problemów z kasą odsyłam do sklepu po wersję BestFilmu
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus