Ciało

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.78:1, anamorficzny
Dźwięk:polski (DTS), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: angielski
Język menu: polski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 0
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • reportaż z planu, etiuda, zwiastun kinowy, spoty telewizyjne, fragmenty filmu "Pół serio", zwiastuny i spoty filmu "Pół serio"

Reżyseria: Tomasz Konecki, Andrzej Saramonowicz
Scenariusz: Andrzej Saramonowicz
Muzyka: Paweł Skorupka
Zdjęcia: Tomasz Madejski
Dźwięk: Andrzej Bohdanowicz
Producent wykonawczy: Michał Kwieciński

Obsada:

Zbigniew Zamachowski jako Dizel
Rafał Królikowski jako Wolter
Edyta Olszówka jako Sandra West
Cezary Kosiński jako Cezar
Tomasz Karolak jako Goldi
Robert Więckiewicz jako Julek
Bronisław Wrocławski jako Marian Tuleja i Piotr West
Emilia Krakowska jako babcia Wanda
Piotr Adamczyk jako proboszcz
Maciej Damięcki jako kościelny
Edyta Jungowska jako siostra przełożona

Najnowsza komedia Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza, twórców Pół serio. Pewien człowiek znajduje w pociągu zwłoki. Boi się jednak powiadomić policję, ponieważ jest złodziejem, a do tego ma ze sobą sporo trefnego towaru. Zdesperowany postanawia podrzucić te zwłoki komus innemu...


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Jest jednym z lepszych, jakie widziałem na płycie z polską zawartością. Mimo, że nie jest perfekcyjny, bo zdarza się drobny szum na tle niektórych powierzchni i zanieczyszczenia z taśmy filmowej, to przy reszcie owe mankamenty wręcz zanikają. Kolorystyka filmu utrzymana jest w odcieniach sepii, co doskonale nadaje klimat tej niesamowicie pokręconej opowieści. Do czerni nie można się przyczepić, ta jest perfekcyjna. Udowadnia nam, to już na napisach początkowych. Ostrość w filmie także nie zawodzi.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Dźwięk wypada znacznie lepiej od obrazu. Udźwiękowienie filmu w DTSie było strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu akcja nabiera jeszcze większego dynamizmu. Otoczenie doskonale współgra z głośnikami, co objawia się bardzo dobrym panoramowaniem. Odgłosy najróżniejszych brzdęków, czy tłuczonego szkła brzmią bardzo naturalnie i co najważniejsze - zachowują odpowiednią kierunkowość. Dialogi są bardzo wyraźnie i słychać je głównie w centrum sceny.
Ocena: 4.5/5

Dodatki

klatka z filmu Dodatków dotyczących bezpośrednio filmu "Ciało" jest mało. Na płycie prócz nich, zawarto także fragmenty filmu "Pół serio" oraz jego zwiastuny. W sumie nic dziwnego, gdyż "Pół serio" jest starszym dzieckiem reżyserów: Konecki i Saramonowicz. Wybredny kinoman może narzekać na wybór bonusów. Bowiem, z tych dotyczących "Ciała" mamy tylko reportaż z planu, etiudę filmową oraz spoty i zwiastuny. Dokument zza kulis, to komentarz twórców dotyczący powstawania filmu. Nie mu tutaj tego wiele. 22 minuty zostały poświęcone głównie na omówienie relacji między dwójką reżyserów, trochę historii scenariusza i etapu castingu. Z tego ostatniego dowiemy się między innymi, dlaczego wybrano akurat tych, a nie innych aktorów... Do relacji dołączają się sami aktorzy, którzy opowiadają co nieco o granych przez siebie postaciach. Etiuda, to z kolei wczesna wersja jednej ze scen z "Ciała", która została nakręcona kilka miesięcy przed planowanymi zdjęciami. Tak jak już wcześniej wspomniałem - na płycie zamieszczono również fragmenty filmu "Pół serio", które nieco ratują ogólną ocenę dodatków. Tak naprawdę, to przedłużają one nam świetną zabawę, po skończeniu projekcji "Ciała". Naprawdę warto przejrzeć tych kilka scen...
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

"Ciało" zachwyca pod względem obrazu i dźwięku, czego niestety nie można powiedzieć o dodatkach. Przydałoby się ich ciut więcej... Pozycja jednak na półce każdego kinomana, obowiązkowa!
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus