Bliskie spotkania trzeciego stopnia

okładka
DVD Info

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS), angielski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, bułgarski, czeski, duński, fiński, grecki, hebrajski, holenderski, islandzki, norweski, polski, szwedzki, turecki, węgierski
Język menu: angielski
Nośnik:dwie płyty DVD-9
Region: R2
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Dodatki

  • PŁYTA 1:
  • opcje DVD-ROM (test wykrywacza kłamstw, połaczenie ze statkiem - matką)
  • PŁYTA 2:
  • zwiastun kinowy,
  • zwiastun wersji specjalnej,
  • film dokumentalny o realizacji,
  • "Obserwuj niebo" - reportaż z planu,
  • sceny niewykorzystane,
  • filmografie aktorów i reżysera

Reżyseria: Steven Spielberg
Scenariusz: Steven Spielberg
Muzyka: John Williams
Zdjęcia: Vilmos Zsigmond

Obsada:

Richard Dreyfuss jako Roy Neary
Teri Garr jako Ronnie Neary
Francois Truffaut jako Claude Lacombe
Melinda Dillon jako Jillian Guiler

Film nagrodzony dwoma Oscarami w 1977 roku, za zdjęcia i efekty dźwiękowe oraz wyróżniony 7 nominacjami do tej nagrody m.in. za: reżyserię, muzykę.

Grupa ludzi, których zdawałoby się nic nie łączy, nieoczekiwanie porzuca wszystko i wyrusza na spotkanie nieznanego. Wszyscy odebrali tajemniczy sygnał, który kieruje ich ku niesamowitej górze w stanie Wyoming zwanej Diabelską Wieżą.
Okazuje się, że miejsce to wybrali przybysze z kosmosu, którzy lądują na naszej planecie z niezwykłą misją. Sekretu strzeże międzynarodowa ekipa naukowców i wojskowych, którzy oczekują pierwszego w dziejach ludzkości bliskiego spotkania trzeciego stopnia, czyli bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami obcej cywilizacji.

Niezwykli goście mają dla nas niezwykłą propozycję: chcą zaprosić wybranych przedstawicieli rodzaju ludzkiego na pokład swego statku.
Bliskie spotkania trzeciego stopnia pozostają do dziś jednym z największych osiągnięć w dorobku Stevena Spielberga.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Jak na wydanie klasyki w postaci cyfrowej, to spodziewałem się znacznie lepszej jakości. Niestety twórcy wydania DVD chyba sobie darowali remastering wizji i przeprowadzili transfer najlepszej kopii, jaką mięli pod ręką. Widz jest dosłownie zasypywany ziarnem, które pojawia się głównie w scenach nocnych. I gdyby nie w miarę dobra ostrość i znacznie lepsze odwzorowanie kolorów - byłoby bardzo cieniutko.
Ocena: 2.5/5

Dźwięk

klatka z filmu To, co słychać - jest przeciwieństwem tego, co widać na ekranie. Tutaj narzekać już nie mogę. Dźwięk został ładnie "rozpakowany" do 6 kanałów. Dźwięki, wydobywające się z naszego zestawu głośnikowego, są bardzo przyjemne. Mi najbardziej przypadła do gustu scena końcowa, w której ląduje statek - matka. Basy tam są fenomenalne, szyba w moim regale wpadła w przyjemny rezonans;) Do prezentacji sceny również nie mogę mięć pretensji. Ta jest całkiem sprawnie wyeksponowana. Widać, że twórcy postarali się o odnowienie ścieżki dźwiękowej, czego niestety nie można powiedzieć o obrazie...
Ocena: 3.5/5

Dodatki

klatka z filmu ak na wydanie dwupłytowe przystało - jest ich sporo. Dziwi jednak fakt, że na pierwszej płycie zmieszczono zaledwie dodatki dla "skomputeryzowanych". A gdzie podział się komentarz? Na drugiej płycie, już w całości poświęconej bonusom, jest znacznie lepiej. Prócz dwóch reklamówek, mamy również perełkę tego wydania - 102 minutowy dokument o realizacji "Bliskich spotkań...". Prócz tego warto obejrzeć dokument z planu zatytułowany "Obserwuj niebo" oraz sceny niewykorzystane. Z tekstowych dodatków (jak ja ich nie lubię...) "jedynie" filmografie.
Ocena: 3.5/5

Podsumowanie

Więcej możnaby oczekiwać od odświeżonej wersji wydania wiekowego już filmu. Obraz pozostawia wiele do życzenia. Wydanie ratuje jedynie dźwięk, ilość dodatków oraz sam film, który przeszedł już do historii kina
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus