Wallace & Gromit (4 filmy)

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 23 maja 2014

Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: Nick Park
Scenariusz: Nick Park
Muzyka: Julian Nott
Animacja: Nick Park

Obsada:

Peter Sallis jako Wallace (głos)

WITAJCIE W ŚWIECIE PLASTELINY!

Wallace i Gromit powstali w 1982 roku, powołani do życia przez początkującego animatora Nicka Parka. Projekt w zamyśle miał być jedynie pracą magisterską. Słynący z perfekcji  Nick Park w bardzo dużym stopniu opóźniał postęp pracy,dlatego teżaby ukończyć swoje dzieło,w 1985 roku zmuszony został do szukania pomocy.Znalazł ją u właścicieli studia Aardman Animations, którzy zafascynowani pomysłem, pomogli Parkowi w realizacji plastelinowego projektu.

Prace nad plastelinowymi postaciami pochłaniały wiele czasu, ponieważ tradycyjna technika animacji poklatkowej z niewielkim dodatkiem animacji komputerowej zajmowała w przybliżeniu jeden dzień pracy na sekundę trwania filmu.

Pod koniec 1989 roku został ukończony pierwszy z filmów - „Wyprawa na księżyc” - który następnie wyemitowała brytyjska telewizja (Channel 4). Film spotkał się z uznaniem i zachwytem na całym świecie, a autorowi oraz studiu przyniósł niesamowity rozgłos. W 1993 roku powstała kolejna część przygód plastelinowych przyjaciół - „Wściekłe Gacie”, a w 1995 - „Strzyżenie Owiec”.
Liczne nagrody i uznanie dla autora przyczyniło się do połączenia sił z wytwórnią DreamWorks i wyprodukowania pierwszego animowanego filmu pełnometrażowego pt. „Uciekające Kurczaki”.

2005 rok to czas powrotu Wallace’a i Gromita w kolejnej pełnometrażowej produkcji „Klątwa Królika”, natomiast owieczka znana z „Strzyżenia owiec” stała się główną postacią serialu „Baranek Shaun”.

WYDANIE DVD

W nowym kompletnym wydaniu „Wallace&Gromit. Kompletna Kolekcja” mamy przyjemność śledzenia i dzielenia radości razem z bohaterami, którzy dzięki nowatorskiej technice i niezwykłej wyobraźni ich twórcy, cieszą i bawią od wielu lat nie tylko najmłodszych widzów.

Kolekcja kultowych filmów krótkometrażowych, zdobywców prestiżowych nagród filmowych, w tym Oscarów®, z ulubionymi na całym świecie plastelinowymi bohaterami - Wallace'm i Gromitem to pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela dobrego kina.

Wydanie zawiera filmy: Podróż na księżyc, Wściekłe gacie, Strzyżenie owiec oraz Sprawa tycia i śmierci. To wyjątkowa uczta dla wszystkich kinomaniaków - 2 godziny rozrywki na najwyższym poziomie!

PODRÓŻ NA KSIĘŻYC

Wallace uwielbia zajadać się krakersami z porządną porcją sera. Kiedy ekscentryczny wynalazca zauważa pustą lodówkę, a lokalny sklep jest zamknięty, zmuszony jest do szukania innego źródła ulubionego cheddara. Wraz ze swoim pomysłowym psem postanawia własnoręcznie skonstruowaną rakietą udać się na księżyc - czyli tam, gdzie tego smakołyku jest pod dostatkiem.

Film spotkał się z uznaniem krytyków i zachwytem widzów, co skutkowało wieloma nagrodami i nominacjami:

Nominacja do Oscara® w kategorii najlepszy film animowany 1991

Nagroda BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) najlepszy film animowany 1990

Nagroda publiczności na Festiwalu Filmowym w Monachium 1990

WŚCIEKŁE GACIE

Tym razem Wallace i Gromit zostają wciągnięci w szalenie zabawną historię z udziałem zautomatyzowanych cyberspodni i nikczemnego pingwina. Udając niewinnego lokatora, który zamieszkał w domu Wallace’a, podstępny zjadacz ryb powoli zdobywa jego zaufanie i chce go wykorzystać do realizacji swojego mrocznego planu.

GOLENIE OWIEC

Wallace i Gromit prowadzą firmę zajmującą się czyszczeniem okien. Interes kwitnie, a miłość wisi w powietrzu, kiedy Wallace poznaje właścicielkę sklepu – uroczą Wendolene. Tymczasem w mieście zaczyna brakować wełny, ponieważ ktoś porywa owce… Przez przypadek jedna z owiec, której udało się

uciec swojemu oprawcy, trafia do domu naszych bohaterów. Podczas jej czyszczenia psuje się maszyna i strzyże z niej wełnę… Czy uda się rozwiązać zagadkę znikających owiec?

Film otrzymał statuetką Oscara® w 1996 roku za najlepszy film animowany i został uhonorowany wieloma innymi nagrodami w swojej kategorii.

KWESTIA TYCIA I ŚMIERCI

Wallace i Gromit otwierają nową piekarnię - Super Bułeczki. Interes się kręci, jednak w okolicy grasuje seryjny morderca. Jego ofiarami padają  wszyscy piekarze... Wallace oczarowany byłą gwiazdą z reklam pieczywa, bezgranicznie traci dla niej głowę. Czy Gromitowi uda się ocalić przyjaciela przed tajemniczym napastnikiem? 


Recenzje
blog comments powered by Disqus